Podgrzewacze lusterek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Podgrzewacze lusterek

Postprzez dzony92 » 2 wrz 2013, o 08:23

Witam, przeglądając przedmioty pewnego sprzedawcy na allegro znalazłem podgrzewacze do lusterek. W moim mk3 fabrycznie nie bylo podgrzewanych mimo, że są elektryczne. Koszt jednej maty ok 7-10 zł. Pod co je podłączyć? Myślę, czy pod podgrzewanie tylnej szyby? I ostatecznie czy warto "bawić się" w coś takiego?
dzony92
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 08:53
Lokalizacja: Pasłęk

Podgrzewacze lusterek

 

Postprzez Zico63 » 2 wrz 2013, o 11:35

Tak, pod ogrzewanie szyby. Jest parę okoliczności w roku, gdzie lusterka zaparują czy wręcz oszronią się; również pomaga to na mokre od deszczu po postoju, lusterka - gdy nie chce nam się oblecieć ze szmatką.
Decyzja zależy od Nabywcy, ja mam i używam.
Osobiście jednak dokonałem pewnej zmiany: ODŁĄCZYŁEM tylną szybę i mam pod tym przyciskiem JEDYNIE lusterka; przez tylną szybę to ja w ogóle się nie patrzę, taki nawyk.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez dzony92 » 2 wrz 2013, o 12:21

Myślącc o tych matach głownie myślałem o tych okolicznościach jak wspomniałeś. Ja mogę zawsze dać osobny włącznik do lusterek :)
Wracając do montażu czy jest to mocno skomplikowane przyklejanie maty i rozbieranie lusterka?
Na moim kablu od lusterek brakuje przewodów od podgrzewania. Jak najlepiej zmodyfikować kostkę aby się przebić (tak by przy rozłączeniu nie miał problemu z kablami?
dzony92
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 08:53
Lokalizacja: Pasłęk

Postprzez Zico63 » 2 wrz 2013, o 17:08

Rozbieranie lusterka - to nie jest skomplikowane: plastykową lub drewnianą SZEROKĄ szpatułką wydłubuje się jakby lustro z obudowy, jest w zatrzaskach. Gorzej z klejeniem. Tu może podpowiedzą Koledzy...
Najlepiej podłączyć przez oryginalną rozetę łączącą (przelotkę kabli), używając pinów z autozłomu ze starej wiązki Golfa czy Polo bądź Passata, lub w sklepie elektronicznym dobrać takie wsuwki.
Czy jednak nie kupić dedykowanych luster z grzaniem, choćby podróbek, czy z goła całe lustra z wiązką?
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez dzony92 » 3 wrz 2013, o 08:24

No pewnie wygodniej jest pójść na łatwiznę ale to mnie nie ratuje. Fabrycznie w swojej instalacji nie mam kabli na podgrzewanie lusterka, więc i tak musze ją poprowadzić.
Co do klejenia na aukcji jest coś o kleju na jednej stronie maty.
Tu jest link do tych mat, latwiej będzie rozmawiać o tym :)

allegro.pl/golf-3-iii-vento-podgrzewacze-do-lusterek-mata-i3450897985.html
dzony92
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 08:53
Lokalizacja: Pasłęk

Postprzez Zico63 » 3 wrz 2013, o 11:09

A... to Kolega (teraz już Pan) Chamerski! Udzielał się jeszcze nie dawno na forum Golfa, warto pomyśleć o zakupie, solidny gość. Wesprze z pewnością radą jaki ten klej, jak go stosować.

W odróżnieniu od prostych grzałek - tu radzę jeszcze zwrócić uwagę na opis ze strony aukcji (pozwolę sobie zacytować):
"dzięki dodatniemu współczynnikowi temperaturowemu, który powoduje ograniczenie przepływu prądu przy wzroście temperatury - nie ma ryzyka, że podgrzewacz się przepali, " - koniec cytatu.
Bardzo łatwo zapomnieć wyłączyć grzanie, w Polonezie przed tym bronił układ czasowy w wyłączniku szyby. W Golfie nie ma.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez dzony92 » 3 wrz 2013, o 15:54

czyli gdy zapomne wyłączyć podgrzewania mogą wystąpić jakieś klopoty z przegrzaniem?
dzony92
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 08:53
Lokalizacja: Pasłęk

Postprzez Zico63 » 3 wrz 2013, o 19:10

Nie W TEJ macie; co do innych - nie wypowiadam się.
Kolega o którym piszemy nie "odwala badziewia" i to mogę zaświadczyć po obejrzeniu kilku zamontowanych produktów.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez dzony92 » 3 wrz 2013, o 21:13

co do sprzedawcy tez nie mam zastrzerzeń. Kupowałwm co nieco. Chodziło mi głównie o te maty :)
dzony92
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 08:53
Lokalizacja: Pasłęk

Postprzez pablomed » 4 wrz 2013, o 00:09

dzony92, ja wymieniałem maty u siebie bo orginalne przestały dobrze grzać. Po pierwsze trzeba powoli odklejac stare maty podgrzewając suszarką, nie połamać lusterek. nowe ktore kupiłem na giełdzie niby do golfa III były za małe, na to uważaj, dobrałem z wystawionych na stole inne - nie pamiętam od czego , przykleiłem, działają już długo i dobrze, pod szybe podpięte jak było fabrycznie.
Warto je mieć, szczególnie sa przydatne do roztapiania szronu lodu, wysuszanie mokrych lusterek trwa jednak tak długo ze raczej szmatki używam
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez przem_uc » 4 wrz 2013, o 21:18

Witam, podepnę się pod ten temat. A jest opcja przełożenia takiego czasowego układu do Golfa? Moze z audi albopassata. Albo z poloneza :-) Wiem ze do Leona 1M mozna latwo przełożyć z paska b5 albo audi a3.

A przy okazji zapytam co to za włącznik - taki jak w aukcji poniżej - ja mam u siebie zupełnie inny włącznik.

http://allegro.pl/vw-golf-iii-wlacznik- ... 98586.html
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Macko » 4 wrz 2013, o 22:07

Przełożyć napewno idzie ale troche bedzie z tym zabawy ;)
Macko
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 23:14
Lokalizacja: Lisewo


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości