Pneumatyczny centralny zamek.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Pneumatyczny centralny zamek.

Postprzez gogeta103 » 10 gru 2013, o 00:47

Witajcie koledzy.

Mam pewien mały problem. Zakupiłem sobie ostatnio komplet elektrycznych szyb do mojego Venciaka, wszystko ładnie pięknie wiązka wraz z centralnym i el. lusterkami + tryb komfortu. Korzystając z ładnej pogody postanowiłem na chwile obecna zaadoptować choćby wiązkę żeby później tego nie robić. Podmieniając wszystko przestał działać centralny. Zauważyłem, że przy skrzynce z bezpiecznikami mam jakiś "uniwersalny interfejs centralnego zamka" i nie wiem po co to jak i tak nie mam pilota do tego centralnego. Można to jakoś wywalić i powrócić do oryginalnego centralnego? Przez to ustrojstwo jest tylko motanina kabli i nic więcej. Centralny musiał być bo mam wersje GL.
gogeta103
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 00:26
Lokalizacja: Susz

Pneumatyczny centralny zamek.

 

Postprzez pablomed » 11 gru 2013, o 23:23

Ale jaki masz zamek centralny. Orginalny pneumatyczny czy dokładany elektryczny? Elektryczny będzie wymagał takiego sterownika, pneumatyczny tylko do tego aby była obsługa z pilota.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez gogeta103 » 13 gru 2013, o 00:18

Mam oryginalny pneumatyczny. Dodam że kable od tego uniwersalnego idą też do jakiś przekaźników przy stacyjce. Chce po prostu to wszystko wywalić.

Edit.
Już powoli obczaiłem o co chodzi w tym wszystkim. Do tego sterownika są podpięte dwa kabelki od wiązki. Zielony i jasno-niebieski do otwierania/zamykania drzwi. Jednak mam inny problem ponieważ nie wiem czemu ale do pompki nie dochodzi prąd. Sprawdzałem na krótko czy będzie zamykał/otwierał drzwi przez podłączenie czerwono-białego kabelka do zielonego lub tego niebieskiego. Zero reakcji. Wszystko mam w jednej instalacji tzn. Lusterka, szyby i centralny.
gogeta103
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 00:26
Lokalizacja: Susz

Postprzez pablomed » 14 gru 2013, o 11:55

no to posprawdzaj bezpieczniki ( nie pamiętam teraz 21 daje chyba stały plus a 14 lub 6 po zapłonie). I sprawdź czy jest masa. Jeślibezpieczniki sa dobre pozostaje szukanie po wiązkach począwszy od skrzynki bezpieczników
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez gogeta103 » 17 gru 2013, o 22:18

Bezpieczniki oki. Dla pewności sprawdziłem multimetrem i gdzieś prąd ucieka. Cała instalacja leży już w domu. Uzupełniłem braki parcianą izolacją i jutro sprawdzę czy to coś dało.

EDIT
Problem rozwiązany. Teraz wszystko działa jak się należy. Problem tkwił w instalacji.
gogeta103
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 00:26
Lokalizacja: Susz


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości

cron