Oświetlenie od spodu drzwi i licznika

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Oświetlenie od spodu drzwi i licznika

Postprzez Dawko » 5 sty 2014, o 02:35

Witam. Szukam i niestety nie znalazłem.Otóż chciałbym podświetlić drzwi od spodu w Golfinie taśmą Led. Taśmy, kable mam. Chciałbym aby przy otwieraniu się drzwi zapalało się podświetlenie drzwi. Tylko kilka ale:
Czy zwykły klej od taśm LED będzie wystarczający aby utrzymał się bez problemu? Jeśli nie to jak tę taśmę przymocować?
I tutaj większy problem, jak podłączyć tak aby zapalało się z lampką oświetlenia wewnętrznego?
Wiem, można pociągnąć kable do lampki - z czym trochę zabawy będzie.
Ale czy można jakoś podłączyć to do czujnika otwierania drzwi w drzwiach?

Druga rzecz, a wiem, że dużo było o licznikach ale tego nie znalazłem. Czy liczniki w golfach mają przeźroczyste liczby? I czy udałoby mi się podkleić te zegary od tyłu taśmami LED aby o wiele lepiej świeciły? Widziałem jeden filmik na pewnym popularnym serwisie jak gostek podkleja w ten sposób zegary w Oplu Astrze bodajże I generacji i efekt był olśniewający.

Z góry dzięki za wszystkie porady.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Oświetlenie od spodu drzwi i licznika

 

Postprzez karol MAŁY » 5 sty 2014, o 08:42

Licznika nie podświetlisz od tyłu bo tarcze nie są prześwitywalne,dlatego dużo ludzi kombinuje z podświetleniem z góry(chodzi mi o zmiane koloru)jak chcesz mieć fajny efekt to pakuj indiglo ;-) :mrgreen:
diesel musi dymić ;-)
Avatar użytkownika
karol MAŁY
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 15:48
Lokalizacja: SH

Postprzez KrOlikkk » 5 sty 2014, o 09:58

witam da rade kolego podlaczyc tasmy led pod drzwi.
Ja mam podlaczony plus z listwy do czerwonego kabla z centralki a masa z czujnika drzwi bodajze bialo zolty kabel mozna go znalezc w kablach w progu lub jak chcesz ciagnac do krancowki kabel i dopiero tam podlaczyc
kable z zewnatrz drzwi do srodka mam pociagniete przez dziure w drzwiach do odplywu wody.
A przykleilem to na tasme dwustronna wzmacniana do dywanow i sie trzyma ale moza sprobowac to sa cos innego jeszcze dac
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez Dawko » 5 sty 2014, o 14:42

KrOlikkkk, a mógłbyś jakieś foto tego strzelić jak masz to wszystko po podłączane i ewentualnie efekt pracy? :)
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez KrOlikkk » 5 sty 2014, o 15:52

nie mam jak zrobic bo nie mam samochodu aktualnie
podlacz to jak podlaczaja kopertowki
http://www.golf3.pl/topics41/kopertowki ... t52629.htm
jak bede mial jak to zrobie ci zdjecia
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez k-m-r1 » 7 sty 2014, o 16:53

KrOlikkk, daj foto jak to świeci i jak wygada bo za mną chodzi też podświetlenie otwartych drzwi
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Dawko » 7 sty 2014, o 19:29

Już mam to zrobione, tylko z listwy po prawje stronie od pasażera luty puszczają i się odkleja ta taśma. Gdzie dostać taką taśmę dwustronną do dywanów?
A i podłączyłem do lampki w podsufitce jednak, tylko coś mi się teraz zrobiło takiego, że jak mam ustawione w pozycji ,, Włączone gdy są drzwi otwarte " to światło się świeci w podsufitce a w drzwiach nie, a jeśli przełącznik włączę na lewą stronę to się uruchamiają.
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez KrOlikkk » 8 sty 2014, o 19:18

Dawko, zle podpiales kable wedlug mnie mase podepnij ja do innego kabla tam gdzie bedzie swiecic kiedy przelaczysz na otwarte drzwi

tasme mozna kupic prawie wszedzie w kazdym sklepie co ma artykuly gospodarstwa domowego popytaj w paru sklepach

k-m-r1, mam zdjecia ale nie mam jak teraz ich wstawic zrobie to w najbliszym czasie
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez Dawko » 8 sty 2014, o 23:42

Dziś jeszcze sprawdziłem jedną opcję i się sprawdziła. Mam w podsufitce rurkową T10 LED i po jej wyciągnięciu wszystko działa jak trzeba czyli :
Po zamknięciu drzwi gaszą się ledy w drzwiach, ale po włożeniu tej żarówki nie gasną ani ledy w drzwiach ani w podsufitce ta ledówka, to jest wina złego podłączenia?


Druga sprawa. Wie może ktoś jakie są żarówki do podświetlenia zegarów,licznika,zegarka oraz nawiewów? I czy da się je zastąpić ledowymi?
(Na podobnym/takim samym efekcie mi zależy http://lediker.pl/golf-3---vento-polo-c ... 17,12.html)
A także jakie podświetlenie można zamontować do wskazówki licznika + farbę fluorescencyjną?

Czy były wersje Golfów III z przeźroczystymi liczbami na zegarach?
Jak np. tutaj : https://lediker.pl/gfx/big/1342785480.8.jpg
Bo tutaj jest ewidentnie licznik z Golfa III i widzę, że ma przeźroczyste zegary :)
W końcu jakoś Lediker jakoś je też robi :)

[ Dodano: 2014-01-11, 23:05 ]
Odświeżę może bo coś cisza :)
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg


- - - Dostawca ultraszybkiego internetu swiartłowodowego na terenie Wrocławia Airmax internet opinie zadowolonych i niezadowolonych klientów



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości