Ogrzewanie tylnej szyby.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Ogrzewanie tylnej szyby.

Postprzez dycha » 8 lut 2011, o 22:26

Witam

Ostatnio po włączeniu ogrzewania tylnej szyby zauważyłem że nie grzeje.
Grzebałem troszkę przy zamku w klapie i żeby otworzyć bagażnik w razie jak się od zewnątrz nie będzie chciał otworzyć, zdjąłem tylną prawą lampę żeby mieć dostęp do mechanizmów od środka.Nie wiem teraz czy ruszyłem jakimś kablem i nie łączy, czy tak sama od siebie padła.Może masa gdzieś się odłączyła?Ruszałem też kabelkami które są przy konektorkach szyby.Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Darek Gdynia
Avatar użytkownika
dycha
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21 sie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Gdynia

Ogrzewanie tylnej szyby.

 

Postprzez K@mil » 8 lut 2011, o 22:28

dycha napisał(a):Ruszałem też kabelkami które są przy konektorkach szyby


zacznij od tego, wyciagnij włóż jeszcze raz, a najlepiej sprawdz czy dochodzi tam prad.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez killah » 9 lut 2011, o 21:08

siema

prąd do szyby idzie od skrzynki bezpieczników do włącznika a z włącznika spowrotem do skrzynki i ze skrzynki dopiero na szybę.

Włącznik zapala się na żółto jak odpalasz ogrzewanie? bo to ten sam prąd idzie co idzie do szyby. Jak się lampka pali to znaczy że trzeba przyczyny szukać na końcowym odcinku skrzynka - szyba.
killah
 

Postprzez paliwo » 9 lut 2011, o 21:17

wyciągnij wiązkę kabli jak otworzysz klapę i zobacz czy sie nie przerwał 1 kabelek tez tak miałem nie chodziła wycieraczka szyba nie grzała się
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

szyba CD!!!

Postprzez dycha » 9 lut 2011, o 23:35

Siemka

Jutro będę z tym walczył myślę że sobie poradzę.Dziękuję za podpowiedzi, jak się uda naprawić to napiszę.

Pozdrawiam. :-)

[ Dodano: 2011-02-17, 20:32 ]
Witam

Siedziałem i grzebałem w tych kabelkach od ogrzewania szyby.Niestety nie miałem miernika ale sprawdzałem żarówką i nie ma napięcia.Jak włączę włącznik pali na żółto także napięcie do włącznika dochodzi.Nie wiem teraz co jest grane.Gdzie mi ten prąd uciekł.Czy jest to możliwe że jest instalacja połączona z lusterkami?Bo zdejmowałem tapicerkę drzwi pasażera i smarowałem prowadnice szyby bocznej bo ciężko chodziła więc może tam coś się rozłączyło? :-(
Masakra.[/quote]
Avatar użytkownika
dycha
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21 sie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Gdynia


- - - blacha na dach https://phd.pl/blachy-na-dachy/



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości