nie podnoszą sie elektryczne szyby

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

nie podnoszą sie elektryczne szyby

Postprzez brozo » 9 mar 2013, o 13:18

jak w temacie mam taki problem że z rana otworzyłem auto zjechała mi jedna szyba od pasażera i nie mogę jej podnieść wszystkie szyby chodzą w dół ale nie chcą się podnosić. z czym to może być związane gdzie tego szukać i jak naprawić, jak ma to jakies znaczenie to mam golfa 1,8 90km grzanie tyłka ,elektrycz szyby, lusterka ,szyber dach wszystko w elektryce
brozo
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 5 mar 2012, o 16:14
Lokalizacja: zamość

nie podnoszą sie elektryczne szyby

 

Postprzez Czesio207 » 9 mar 2013, o 13:38

Ściągnij boczek i podaj bezpośrednio napięcie do silniczka ;)
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Postprzez brozo » 9 mar 2013, o 13:40

no tak to jest rozwiązanie na szybko ale tak sie dzieje ze wszystkimi szybami i chce to naprawić może padł jakiś sterownik albo przekaźnik
brozo
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 5 mar 2012, o 16:14
Lokalizacja: zamość

Postprzez K@mil » 9 mar 2013, o 15:21

Pierwsze co to odłącz sobie kleme + z akumulatora na ok 15min i sprawdz po podłączeniu czy przypadkiem nie jest dobrze
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez pablomed » 9 mar 2013, o 15:58

Opisz dokładniej. Zjechała od razu sama po otwarciu auta kluczykiem lub pilotem czy dopiero potem się okazało że działają tylko w dół. I czy tylko samodzielnie ta jedna zjechała czy wszystkie razem z nią. O czu nie przblokowała się wkładka w zamku w pozycji na otwarcie, poruszaj kluczykiem w obu drzwiach przednich może zwarcie jeśli tam jest we włączniku w zamku to ustąpi.Szyby się tak moga z różnych przyczyn zepsuć: nieskie napięcie z aku, uszkodzone kable w przelotacvh dzrwi zwłaszcza masowe brązowe, zwarcie do kabla otwierającego szyby i central. Opisz co się dzieje z centralem czy działa normalnie czy też w niekontrolowany sposób się otwiera., możesz odpiąć na próbe jeszcze wtyczkę pompki centrala to jest wszystko ze sobą powiązane (komfort)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez brozo » 9 mar 2013, o 16:58

otworzylem auto z pilota. zjechala szyba pasazera tylko. potem sprawdzilem reszte szyb i wszystkie jada w dol zadna w gore centralny na pilota mam dolkadany jak ma to jakies znacznie wszystko dziala jak wczesniej oprocz szyb aku odpinalem

[ Dodano: 2013-03-09, 17:23 ]
opanowane zrobiłem jak powiedziałeś odpiąłem pompkę centralnego poruszałem zamkami i działa ale dalej to dla mnie zagadka co było. a tak na marginesie moduł komfortu w golfie 3 ma takie funkcje jak w np mk4 ze można szyby opuszczać z pilota??
brozo
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 5 mar 2012, o 16:14
Lokalizacja: zamość

Postprzez pablomed » 10 mar 2013, o 13:00

w MK3 opuszczanie szyb z pilota to jest funkcja dokładanego sterownika zamka lub alarmu czyli urządzenia z którym współpracuje pilot . Fabrycznie masz tylko otwieranie szyb lub ich zamykanie plus dachu z kluczyka przytrzymanego w zamku drzwi.
Co do tematu: wygląda że tylko nie zwarcie robiła lub słabo kontaktowała wtyczka pompki, ale sama pomka tez od zalania mogła szwankować coś tam poruszałeś i zadziałało, jeśli sie powtórzy zajrzyj do pompki tam się woda często dostaje ścieżki śniedzieją może tylko przeczyścić starczy.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości