nie dzialaja swiatla mijania nawiew i podg. szyby

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

nie dzialaja swiatla mijania nawiew i podg. szyby

Postprzez bibidog » 5 wrz 2013, o 22:39

witam wszystkich na forum.potrzebuje pomocy poniewaz mam problem w moim golfie gt tdi lampy przod 2xh1 nie dzialaja mi wycieraczki nawiww i podgrzewanie tylnej szyby oraz swiatła mijania.dziwna sprawa jest takaze kiedy wsadze glebiej 2 blaszke na dolny stykgniazda bezpiecznikanr 10 to zaczynaja dzialac wycieraczki i nawiew a gdy wsadze normalny bezpiecznik to nie dziala nic swiatla drogowe tez mi nie dzialaja .bezpieczniki wszystkie dobre .jestem w nl niemam czasu ani na mechanikow ani niemam kiedy kupic kostke do stacyjki ani wlacznik swiatel na chybil trafil prosze o konkretne odpowiedzi i pomoc jak zdiagnozowac problem.przekaznika swiatel jeszcze nie sprawdzalem .p[rosze o konkrety lub schemat kabli od stacyjki jesli uwazacie ze to wina stacyjki lub schemat kabli od wlacznika swiatel abym mogl zalaczyc na krotko to i owo.wogole masakra jakas.na forach czytalem z grobsza ale kazdy rpzyladek jest inny od mojego i rpzypominam ze niemamkolezki tutaj zebym mogl przekladac czasci z innego golfa to nie polska.pozdrawiam i liczen na pomoc
bibidog
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 22:25
Lokalizacja: Amsterdam

nie dzialaja swiatla mijania nawiew i podg. szyby

 

Postprzez Zico63 » 5 wrz 2013, o 22:45

Ze stacyjki ma wychodzić na CZARNO-ŻÓŁTY i takim też wchodzić do włącznika świateł.
Z włącznika wychodzi do manetek BIAŁO-CZARNYM.
DORAŹNIE, złączyć czarny z czarno-żółtym przy stacyjce.
Winna kostka stacyjki, reszta to objawy pochodne.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez bibidog » 5 wrz 2013, o 22:51

Zico63 napisał(a):Ze stacyjki ma wychodzić na CZARNO-ŻÓŁTY i takim też wchodzić do włącznika świateł.
Z włącznika wychodzi do manetek BIAŁO-CZARNYM.
DORAŹNIE, złączyć czarny z czarno-żółtym przy stacyjce.
Winna kostka stacyjki, reszta to objawy pochodne.


chej dzieki za podpowiedz jutro bede szukal ,dodam jeszcze ze ogolnie raz mi sie zdarzylo ze wogole zaplon sie nie zalaczyl po przekreceniu kluczyka ale poruszalem wtyczka kostki i zadzialalo,i druga sprawa ze nie dziala mi regulacja wysokosci swiatel i podswietlanie licznika wiec podejrzewam ze cos wlacznik tez swiruje.trudno cos na szybkigo obczaic. zico to co napisales aby polaczyc powinno dzialac wszystko razem ze swiatlami ?aha i zapomnialem dodac ze tez kontrolka abs sie swieci razem z tym niedizalajacym nbawiewem i wycieraczkami.
bibidog
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 22:25
Lokalizacja: Amsterdam

Postprzez Zico63 » 5 wrz 2013, o 23:05

Światła "idą" czarno-żółtym ze stacyjki na sztywno; natomiast reszta (wycieraczki itd.) poprzez przekaźnik z nr 18.
Ale może nie być to kostka stacyjki a wyrobiona sama stacyjka?
Na szybko można podłączyć kostkę poza stacyjką, jak na foto 1. Jest z tym sporo roboty a tak jak na foto można parę dni pojeździć. Kluczyk naturalnie musi być w stacyjce, i to przekręcony na "zapłon".
Na rys. 2 jest schemat tych świateł dla obrazowego wyjaśnienia zasady połączeń.
Foto 1
Obrazek

Rys. 2
Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

nie dzialaja swiatla mijania nawiew i podg. szyby

Postprzez bibidog » 5 wrz 2013, o 23:14

temat z podlaczeniem kostki bez zdejmowania kierownicy to znam i wole podlaczyc te przewody ze schematu aby byly swiatla mijania a kostke wymienie gdy bede w polsce lub podepne druga jutro polacze przewody i mam zamiar uruchomic swiatla.dzieki za info i napisze co zdzialalem.dobrej nocy

[ Dodano: 2013-09-08, 09:15 ]
Zico63 napisał(a):Ze stacyjki ma wychodzić na CZARNO-ŻÓŁTY i takim też wchodzić do włącznika świateł.
Z włącznika wychodzi do manetek BIAŁO-CZARNYM.
DORAŹNIE, złączyć czarny z czarno-żółtym przy stacyjce.
Winna kostka stacyjki, reszta to objawy pochodne.


hej polaczylem ten czarno-zolty z czerwonym bo czarnego tam nie bylo umnie.oczywiscie czerwony zasilajacy.wszystko teraz dziala jak nalezy i chyba bede kupowal kostke do stacyjki tutaj w holandii ale mam zamiar wyjac cala kolumne bez zdejmowania kierownicy.licze ze pojdzie mi to jakos.dzieki za pomoc.pozdr
bibidog
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 22:25
Lokalizacja: Amsterdam


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości