Nie działają kierunkowskazy i awaryjne POMOCY !!

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne POMOCY !!

Postprzez wagery » 12 sty 2014, o 23:18

Siemka .. Jakieś 2 miesiące temu byłem w trasie i nagle przestały działać mi awaryjne oraz kierunkowskazy .. myślałem że padły bezpieczniki czy coś, po dojechaniu do domu jakimś magicznym sposobem nagle zaczęło działać i wszystko było OK przez 2 miesiące nawet o tym zapomniałem.
Dziś byłem się przejechać i kierunki i awaryjne znów nie działają,nie ma żadnego dźwięku jak wciskam awaryjne to guzik świeci i nic poza tym, nie naprawiły się magicznym sposobem.

Dodam że jak daje na pilocie odszukiwanie samochodu to kierunki mrugają a w aucie słychać te cykanie. Co może być powodem ?
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne POMOCY !!

 

Postprzez adams » 13 sty 2014, o 02:04

Nie ma obawy ... Wymie ń przekaźnik a dokładniej przerywacz od kierunkowskazów. Cena w sklepie to około 20-30 zł, ale jeśli przyzwyczaiłeś się do GŁOŚNEGO cykania kierunków to szukaj na szrocie lub aledrogo.pl używanych. Ja kupiłem nowy w sklepie i cykał tak że wogóle nie słychac było kierunków ( a bardziej mi sie podobało jak głośno cykały więc tutaj decyzja należy do ciebie :) )
wagery napisał(a):Dodam że jak daje na pilocie odszukiwanie samochodu to kierunki mrugają a w aucie słychać te cykanie. Co może być powodem ?

A to dzięki temu że pilot masz dokładany a nei fabryczny i jego centralka wysyła przerywane impulsy bezpośrednio do instalacji (pomija przerywacz kierunkowskazów) stąd taki efekt a nie inny. Na milion procent skończył ci się przerywacz (lub może poprostu się wypiął - dociśnij w skrzynce bezpieczników poruszaj nim popukaj pogadaj z nim :mrgreen: itd :) ) Nie pamiętam więc niech mnie ktoś poprawi ale numer przerywacza w skrzynce to chyba 26 :) a może to 22 ? :P Powodzenia :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez wagery » 13 sty 2014, o 03:00

adams a powiedz mi jeszcze czy od tego przekaźnika idą kable jakieś ? bo na schemacie z golfa 3 to jest niby R6 światła ostrzegawcze i od tego właśnie idą dwa jakieś kable. Już nie ważne jest cykanie :P ważne bym problemu dużego nie miał

[ Dodano: 2014-01-13, 12:54 ]
tam gdzie powinien być przekaźnik w R6 mam coś takiego jak na zdjęciu
http://www.motoneo.pl/img/101/max/22605.jpg

bez tego C2 .. i idzie mi od tego jakis kabel, to jest od kierunkowskazów ?

[ Dodano: 2014-01-13, 12:58 ]
dobra temat do zamknięcia obecnie .. przeczyściłem styki na przekaźniku papierem ściernym i działa wszystko OK
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

Postprzez adams » 13 sty 2014, o 18:33

Te wejścia w przekaźniku to CHYBA jest podłączenie od instalacji do haka holowniczego. Tak mi się coś kojarzy ktoś mi kiedyś pisał na forum bo byłem ciekaw po co te dwa przewody w przekaźniku od Astry I.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron