Napięcie centralnego zamka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Napięcie centralnego zamka

Postprzez MrDove » 18 paź 2013, o 02:14

Szukałem w googlach i nie znaleź żadnej fotorelacji lub dobrze opisanego sposobu na podłączenie napięcia do CZ. mam już wszystko zamocowane i podłączone, zostało tylko zasilanie.. skąd je mogę w łatwy sposób pociągnąć oprócz centralki ? bo ciężko jet mi ją wyciągnąć (kable pozwijane i złączone ze sobą nie ułatwiają mi tego. Trochę obawiam sie że jak mocniej pociągnę to kabelek wyskoczy lub sie poluzuje i coś przestanie działać) a nie chciałbym za bardzo rozcinać izolacji i lutować kabli. Mogę pociągnąć zasilanie z zapalniczki ?
MrDove
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 lip 2013, o 10:52
Lokalizacja: wro

Napięcie centralnego zamka

 

Postprzez pablomed » 18 paź 2013, o 09:42

Nic nie piszesz czy montujesz uniwersalny central elektryczny czy orginalny. Jeśli chcesz mieć porządnie to znajdź na forum schemat wyjść z tyłu skrzynki bezpieczników bedzie tam wolne wyjście ze stałym plusem. Jeśli nie chce ci się w ten sposób do możesz stały plus ukraść z czerwonego kabla idacego do stacyjki albo jak piszesz z plusowego kabla zapalniczki.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez MrDove » 18 paź 2013, o 13:10

Jest to uniwersalny CZ elektryczny. A zna ktoś jakąś stronkę z opisem i fotorelacją połączenia kabli ?
MrDove
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 lip 2013, o 10:52
Lokalizacja: wro

Postprzez pablomed » 18 paź 2013, o 15:18

znajdziesz fotoporade montażu siłowników na http://forum.vwgolf.pl/
A co do kabli no to kolego centralka ma instrukcję ze schematem, od siłownika master kierowcy i ew pasażera idzie do centralki 5 kabli od pozostałych siłowników po dwa, a centralka potrzebuje masy i plusa. Nie wiem za bardzo o jaką fotoporade podłączenia kilku kabli ci chodzi
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez MrDove » 18 paź 2013, o 23:04

Taka fotorelacja nie jest mi potrzebna bo wszystko już jest zamontowane tylko napięcia brakuje.. próbowałem wyciagnąć skrzyneczke z bezpiecznikami ale kable sa tam pospinane i ciężko ją wyciągnąć a nie chce mocno ciągnąć żeby coś się nie wypieło
MrDove
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 lip 2013, o 10:52
Lokalizacja: wro

Postprzez adams » 20 paź 2013, o 23:45

MrDove napisał(a):oprócz centralki ?

Nie zabardzo wiem o jakiej centralce mówisz, byc może o skrzynce bezpieczników ? No nie istotne, samo zasilanie jak najbardziej możesz sobie wziąć od zapalniczki. W skrzynce z bezpiecznikami (po odwrotnej stronie - od strony kostek i przewodów sie znaczy :) ) masz takie wolne miejsce gdzie równiez masz stałe zasilanie, tylko że tam nei jest to zabezpieczone żadnym bezpiecznikiem , więc naturalnie jak najbliżej starasz sie umieścic bezpiecznik. Jesli wygodnie ciągnąć Ci przewód od zapalniczki nic nie stoi na przeszkodzie. A skrzynki z bezpiecznikami się nie bój, Zbyt ciasno te kostki siedza żeby sie powypinały - chociaż faktycznie na pierwszy rzut oka wszystko ciasno upaćkane że strach to ruszyć, w praktyce nie jest to takie straszne. Na forum masz nawet gdzieś rozpiske jak wygląda skrzynka bezpieczników od drugiej strony z opisem gdzie która kosta jakiego koloru sie pidłącza, ale nie powiem Ci gdzie to jest bo sam nei pamiętam już, Zresztą od czego gogle :) Noi proszę dla chcącego jak to mówią :mrgreen: Z innego forum ale myślę że sie nikt nie obrazi , jeśli nie dla Ciebie to może ktoś inny sobie w prezyszłości skorzysta http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic568360.html
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości