Nagrzane pokrętło od nawiewu

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Nagrzane pokrętło od nawiewu

Postprzez Gadom » 19 lip 2011, o 16:24

Witam. Mam takie pytanie bo wracając dzisiaj z Wrocławia włączyłem sobie zimne powietrze w nawiewie, a ze u mnie nie działa nawiew na 1,2 i 3 poziomie to włączyłem 4, po pewnym czasie chce już wyłączyć nawiew i poparzyłem się o te pokrętło, wyłączyłem odczekałem ostygło wyciagnełem to do kręcenia wącham tam i spalenizna nie śmierdziało prędzej takim nagrzanym plastikiem albo coś w tym stylu. I teraz pytanie czy gdzieś się zwarcie tam w nawiewach robi, czy pod wpływem temperatury na dworze ze auto nagrzane plus do tego ze tam mechanizm może się nagrzał i tak wyszło ? Chociaż dziwne wrażenie miałem ze jak zakręciłem nawiew na 0 to jakby dymek poleciał,ale jechałem z mama i twierdziła ze nic nie było.
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra

Nagrzane pokrętło od nawiewu

 

Postprzez fuqet1 » 19 lip 2011, o 17:10

Według mnie to do wymiany jest pokrętło. Prawdopodobną przyczyną nagrzania się i tzw. smrodu jest wypalanie się styków które w twoim pokrętle są nadpalone
P.S
Dlaczego ci nie działaja pierwsze 3 biegi nawiewu ?
Może dlatego że spalone są styki w pokrętle
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Gadom » 19 lip 2011, o 18:22

fuqet1, Dlaczego nie działają? Powiem ci nie wiem, padły pod koniec zimy jakoś i później jak już nie były potrzebne to człowiek zapomniał o nich. Dokładniej to jak dam na 1 i przyłożę rękę do na wiewów to czuje powietrze leci tak samo z 2 i 3 ale coś leci a nie tak jak powinno. Ufff jak styki się przepalają to mi ulżyło,bałem się ze znów gdzieś kable zwarcie maja i elektryka nawala :P
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra

Postprzez fuqet1 » 19 lip 2011, o 21:46

Taka jest moja diagnoza.
Najłatwiej bedzie podmienić pokrętło niż pruć calą instalację pod dechą żeby coś zobaczyć.
Jeżeli ci nie działa bieg 2 i 3 to napewno pokrętło wywal i załóż inne .
A to że ci coś dmucha to nie musi być efekt działania pierwszego biegu, tylko otwarty nawiew od zewnątrz.
Jeżeli koniecznie chcesz usłyszeć czy działa ci pierwszy bieg nawiewu to włącz na 1 i przyłóż ucho kolo dolnego schowka ( widzisz go jak usiadziesz na fotelu pasażera) . Powinno być słychać szum silnika dmuchawy.
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Gadom » 19 lip 2011, o 22:34

A ile takie pokrętło? W sumie mam nadzieje ze nie będzie trza rozpruwać całą instalacje bo to znów do elektryka, mam nadzieje ze to jest tak jak mówisz zworki się popaliły dziwny zapach i tyle.
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra

Postprzez prezesik » 19 lip 2011, o 22:37

Caly komplet pokretel sterowania nawiewem kupisz na allegro juz za 40-50zl, wystarczy tylko odpiac linki sterowania i zapiac do nowych pokretel. Potem podlaczyc wtyczke od pokretla nawiewu.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Gadom » 19 lip 2011, o 22:41

Tylko czy to na pewno to :P bo jak to nie te pokrętła i te zworki a coś na instalacji to się załamie:P
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra

Postprzez noyek » 20 lip 2011, o 09:50

Pokrętło nawiewu obraca się na takiej blaszce która zapewne nie styka się i dlatego nie działa nawiew na 1 2 3 możliwe ze od czasu do czasu styka się dając iskrę i to ci wypala pokrętło znajomy miał podobna sytuacje i tez mu się spaliło pokrętło trzeba wymienić panel od nawiewu.
noyek
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lut 2011, o 20:50
Lokalizacja: 3 city

Postprzez Gadom » 28 wrz 2011, o 19:40

Odkopie swój temat bo nie miałem kiedy kupić panelu nawiewu teraz trafia się okazja kupić za 40zł w okolicy, ale tez słyszałem ze te przypadłości co obecnie mam ze nagrzewa się pokrętło i działa tylko na 4 poziomie może być winna rezystora ;/ A z tym to już nie wiem o co chodzi ;/
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra

Postprzez prezesik » 28 wrz 2011, o 19:42

Gadom napisał(a):te przypadłości co obecnie mam ze nagrzewa się pokrętło i działa tylko na 4 poziomie może być winna rezystora
trzeba jeszcze sprawdzić, czy blaszki przy pokrętle nie są powyginane, bo może być tak, że nie łączą i wtedy nie działa na wszystkich biegach. Ostatecznie może być uszkodzony rezystor dmuchawy znajdujący się przy dmuchawie.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Gadom » 28 wrz 2011, o 19:45

prezesik25 napisał(a):trzeba jeszcze sprawdzić, czy blaszki przy pokrętle nie są powyginane, bo może być tak, że nie łączą i wtedy nie działa na wszystkich biegach. Ostatecznie może być uszkodzony rezystor dmuchawy znajdujący się przy dmuchawie.


A jak te wszystkie możliwości mogę sprawdzić?
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra

Postprzez prezesik » 28 wrz 2011, o 19:48

Gadom napisał(a):A jak te wszystkie możliwości mogę sprawdzić?
po zdjęciu plastikowego pokrętła będziesz miał na środku małą blaszkę, która kręci się razem z pokrętłem. Ona powinna być lekko podgięta w Twoją stronę, aby od spodu dotykała nieruchomych blaszek po lewej stronie.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości