Nagle padł akumulator

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Nagle padł akumulator

Postprzez dbdgonzo » 7 lis 2013, o 02:01

Witam .
Skończyłem pracę o 23 , wsiadam do samochodu , a tu nie chce odpalić , rozrusznik ledwo kręci .
Pomęczyłem go trochę i wreszcie w ogóle nawet nie chciał zakręcić .
kontrolki ledwo co się świeciły .
Zadzwoniłem po wujka żeby przyjechał z kablami , chwilka ładowania i odpalił od strzała .
pochodził ze 3 min , zgasiłem go i ponownie uruchomiłem bez problemu .
Akumulator jest w dobrej kondycji , alternator 3 tygodnie temu dostał nowe szczotki i ma dobre ładowanie .
Myślę ,że gdzieś ''ucieka'' prąd.
Miałem wszystko wyłączone .
Pomocy , gdzie szukać przyczyny ? samochód jest mi potrzebny do codziennej jazdy do pracy .
Dodam jeszcze , że po dojechaniu do domu (20 km) zgasiłem go i odpalałem kilka razy i palił jak trzeba. .
Avatar użytkownika
dbdgonzo
Czytacz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 19:01
Lokalizacja: DZG
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Nagle padł akumulator

 

Postprzez adams » 7 lis 2013, o 03:09

Wyciągnij półkę z bagażnika i sprawdź czy Ci się światełko wyłącza po zamknięciu klapy. Może się krańcówka zawiesiła i oświetlenie bagażnika zabrało Ci cały prąd ? Jeśli to nie to to podłącz sobie amperomierz w szereg i sprawdź czy nie masz gdzieś ubytku prądu przy wyłączonych odbiornikach. Potem sprawdź to na zamkniętym samochodzie. Przyczyn może być mnóstwo począwszy od światełka skończywszy na jakimś przebiciu gdzieś. Najpierw upewnij się czy i jeśli tak to ile prądu zabiera Ci autko jak stoi bez obciążenia. Powodzenia :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 7 lis 2013, o 12:00

tak zdejmij pułke i sprawdz lampke czy pali sie

sam tak miałęm kilka razy odkąd odpiołem lampke jest spokuj


druga sprawa jeśli mimo wszystko będzie problem to akumulator może miec uwalonącele i robi zwarcie
będzie auto odpalało ale jak postoi dłużej to niestety problemy
też tak miałem ze starym akumulatorem padła cela i robiłzwarcie

nowy aku i jak reką odjoł

jak masz miernik/ multimetr to możęsz sprawdzic ile prądu pobiera auto po zamknieciu i wyłaczeniu


ale sprawdz lampke bo w zamku klapy czesto zacina sie lub nie rozłacza i swieci non stop a nie widac tej małej lampki
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 19 gości