Na ciepłym nie odpala

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Na ciepłym nie odpala

Postprzez kuusamo » 25 wrz 2013, o 17:45

Witam,
Mam taki problem, że Golf 3 (benzyna, bez gazu, 1.6 AEA) zaczął stopniono nie odpalać na ciepłym silniku, wcześniej tylko czasami, teraz za każdym razem. Prąd jest, klemy wyczyszczone. Gdy silnik jest zimny auto odpala całkowicie normalnie, ale gdy pojeżdżę i jeżeli auto nie wystygnie całkowicie to jak przekręcam kluczyk to normalnie świecą się wszystkie lampki, po przekręceniu kluczyka słychać pompę paliwa, ale zupełnie nic się nie dzieje oprócz tego, zero reakcji, nie kręci rozrusznik. Zapala, gdy odłączę i przyłączę ponownie biegun aku, ale też nie jestem pewien czy to dlatego "się naprawia" czy poprostu dlatego, że już ostygł jednocześnie, bo czasem odłączałem i przyłączałem i też nie dawał rady, dopiero po pewnym czasie. Co to może być?
kuusamo
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 17:41
Lokalizacja: pomorskie

Na ciepłym nie odpala

 

Postprzez pablomed » 26 wrz 2013, o 12:34

uszkodzona kostka stacyjki, kabel od niej do rozrusznika czerwono czarny, albo sam rozrusznik lub tylko styki elektryczne przy nim. Sprawdź rozrusznik na krótko, sprawdź czy stacjka podaje prąd na kabel cienki przy rozrusnziku przy próbie odpalenia, sprawdź gruby kabel od aku czu dobrze jest przykręcony do rozrusznika.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron