interfejs obd2 zakup

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

interfejs obd2 zakup

Postprzez piko17 » 7 mar 2013, o 20:37

Witam.
Chciałbym kubić kabel z wejściem obd2 taki żeby obsłużył ople i samochody z grupy vw, czytałem różne fora na ten temat i tam ludzie pisza że nie każdym kablem da się wszystko zrobić.
Wiec moje pytanie brzmi czy kupował ktoś kiedyś taki kabelek w internecie i mógłby mi polecić strone, ewentualnie sprzedawce na allegro?
piko17
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:03
Lokalizacja: aaa

interfejs obd2 zakup

 

Re: interfejs obd2 zakup

Postprzez killah » 7 mar 2013, o 20:53

piko17 napisał(a):Witam.
Chciałbym kubić kabel z wejściem obd2 taki żeby obsłużył ople i samochody z grupy vw, czytałem różne fora na ten temat i tam ludzie pisza że nie każdym kablem da się wszystko zrobić.
Wiec moje pytanie brzmi czy kupował ktoś kiedyś taki kabelek w internecie i mógłby mi polecić strone, ewentualnie sprzedawce na allegro?


jak sprzedawca napisze że do vw pasuje to będzie ok. A tym mózgom pewnie chodziło o to że te tanie kable obd2 obsługują tylko starsze auta bo nowe auta mają wszystie przewody pod obd2 podłączone a nie tylko linie K i J oraz + i -. Więc takim tanim kablem golfa 6 sobie nie sprawdzisz
killah
 

Postprzez piko17 » 7 mar 2013, o 22:19

To muszę kupić dwa osobne kable do vw i opla? Czy ten od VW sobie poradzi z oplem ?
piko17
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:03
Lokalizacja: aaa

Postprzez palio » 9 mar 2013, o 09:13

Na tej stronce -> http://www.viaken.pl/ znajdziesz odpowiednie kable. Do starszych aut (opel,VW) powinien pasować jeden kabelek. Jak czegoś nie będziesz wiedział to wystarczy, że do nich napiszesz a wszystko ładnie wyjaśnią.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 9 mar 2013, o 23:56

kabel z VW pujdzie do opla
ale nie rub sobie nadziei

bo...

trzeba przełaczaćlinie danych na inne piny
dlaczego? bo u WV linie danych sąw jednym miejscu do całej elektroniki
Opel ma do poduszek inny pin silnik inny pin ABS inny pin .... i tak dalej

ale to starsze wersje nie wiem jak nowe
tak naprawde jak kupisz kabel do VW czy opla to bedzie ten sam
tylko że do opla bedzie miał albo manualny przełącznik miedzy pinami albo wbudowany
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez piko17 » 10 mar 2013, o 11:18

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Chyba wybiore ten kabelek http://viaken.pl/pl/diagnoza-opel/inter ... -piny.html co o nim myślicie? może jest coś lepszego do 100 zł?

Jeszcze jedno, czy ten interfejs akceptuje przejściówki z USB na RS232?
piko17
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:03
Lokalizacja: aaa

Postprzez palio » 10 mar 2013, o 11:20

Wydaje mi się, że na początek wystarczy. Miłej zabawy.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron