Golf problem z radiem

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Golf problem z radiem

Postprzez sawik1994 » 16 cze 2013, o 18:32

Witam
Mam golfa 3 i z nim jest problem a dokładniej z jego radiem .
Golfik ma oryginalne okablowanie , nic nie było grzebane .
Radio grało odkąd pamiętam na fajnym Sony ale radyjko zrobiło się brzydkie , porysane it. postanowiłem wymienić . Załatwiłem sobie nowe Panasonic , podłączyłem sobie kostki ( z nadzieją że będzie wszystko pasowało ) odpaliłem silnik włączyłem radyjko ładnie działało (nawet trzymało stacje bo stare niestety resetowało je gdy wyciągłem kluczyk z stacyjki) zgasiłem silnik wyciągłem kluczyk ze stacyjki , umieściłem radyjko w obudowie ( wcisłem do środka ) chcą chwile posłuchać jak gra odpaliłem silnik ale radyjko juz nie reagowało , znowu wyciągłem po ruszałem kablami ale nic . Podpiołem stare i też nic tylko jak mu klikałem by wyjechała płyta to napis NO DISC . Wem że radia są sprawne bo sprawdzałem w innym aucie . Proszę o pomoc bo jednak lubiłęm sobie muzyki posłuchać .
sawik1994
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 17:25
Lokalizacja: Poznań

Golf problem z radiem

 

Postprzez jasiu0997 » 16 cze 2013, o 20:17

bezpiecznik ? jakieś zwarcie zerknij dobrze :)
Mój Concept :serce: moj-golf/vw-mk3-cabrio-concept-by-jasko-t43936.html

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
Avatar użytkownika
jasiu0997
Members
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 00:56
Lokalizacja: Bytów

Postprzez sawik1994 » 17 cze 2013, o 23:01

Bezpieczniki wszystkie okey są , a co do zwarcia to nie wiem . A czy tam głębiej są jakieś kostki jeszcze ? bo może jak mocowałem się z tym radiem to coś wyrwałęm a nie chce odrazu całego wnętrza na marne rozkręcać .
sawik1994
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 17:25
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Zico63 » 18 cze 2013, o 00:11

Dalej, czyli głębiej kostek ani złączek nie ma. Jeśli bezpiecznik 22 jest RZECZYWIŚCIE sprawny to pozostała kostka stacyjki: czy jest piszczek po zostawieniu włączonych świateł, wyjęciu kluczyka i otwarciu drzwi?
Każde z radyjek warto PRZED montażem sprawdzić, jaki prąd bierze ono na sterowaniu czyli cienkim brązowo-czerwonym w kostce ISO. W Golfach 3 musi to być minimalny, rzędu miliamperów - inaczej pali kostkę lub cały przewód do skrzynki bezpieczników.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez tomi89 » 18 cze 2013, o 11:07

Masz miernik? Jak nie wo żarówka 12V jakaś mała np W5W. Sprawdź czy między czerwonym i czarnym jest napięcie. Po przekręceniu kluczyka na zapłon powinno być 12V między żółtym i czarnym. Masz podświetlanie zapalniczki czy nie?

Pozdrawiam
tomi89
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 00:32
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postprzez sawik1994 » 18 cze 2013, o 21:41

Dzięki za starania i wgl :D kumpel mi to zrobił ( kebel głęboko pod deską rozdzielczą był przetarty )
sawik1994
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 17:25
Lokalizacja: Poznań


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości