Ginie prąd

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Ginie prąd

Postprzez drgreen8 » 12 sty 2014, o 18:10

Witam
Od jakiegoś czasu w moim golfie ginie prąd dosłownie na sekunde . kilka razy zdarzyło się to przymnie przy próbie odpalania wskazówki opadają a wyświetlacze gasną . Dzieje się to również podczas postoju wiem bo poprostu cały czas mi godzine przestawia i zbrzydło mi sie ustawianie godziny . Ostatnio podjechałem do sklepu 2km zrobiłem zakupy wsiadam przekręcam stacyjke i właśnie miał chwilowy zanik prądu więc jeszcze raz przekręcam i znów nie ma prądu i w dodatku gdzieś w okolicach skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami zaczeło buczeć (tylko w momęcie zaniku prądu ) Co z tym zrobić ?
Mam jeszcze jedno pytanko . Co zrobić z klaksonem który działa tylko przy skręconej kierownicy w lewo
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam .
Życie glebą sie toczy :-)
Avatar użytkownika
drgreen8
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 20:09
Lokalizacja: CIN

Ginie prąd

 

Postprzez łukasz1983 » 12 sty 2014, o 18:25

drgreen8, Zapewne kostka stacyjki do wymiany.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adams » 12 sty 2014, o 19:02

Predzej bym obstawial jakis brak masy (np przy akumulatorze) niz kostke stacyjki bo co ma kostka do resetującej sie godziny ?
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez łukasz1983 » 12 sty 2014, o 19:50

Może i racja.Nie doczytałem o tym resetującym się liczniku.
Coś nie łączy pewnie,ale czy masa,czy + to nie wiadomo.
Jeszcze w dodatku coś buczy w skrzynce.
Ściągnij ją i posprawdzaj połączenie głównego + idącego do skrzynki (jest on z tyłu skrzynki w prawym górnym rogu,na pewno go znajdziesz,jest on najgrubszy z wszystkich)
Posprawdzaj też połączenie klem na aku,czy nie są obluzowane.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez drgreen8 » 12 sty 2014, o 20:11

Najpierw sprawdze kostke bo bylem u wujaszka mechanika i mowil ze najprawdopodobniej bedzie to wiec trzeba sprawdzic
Życie glebą sie toczy :-)
Avatar użytkownika
drgreen8
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 20:09
Lokalizacja: CIN

Postprzez adams » 13 sty 2014, o 01:19

drgreen8 napisał(a):Co zrobić z klaksonem który działa tylko przy skręconej kierownicy w lewo


Trąbic tylko przy skrecaniu w lewo :D Albo .... Wyjąć poduszkę powietrzną (jesli posiadasz) zdjąć kierownicę i sprawdzic styki od klaksonu przy kierownicy. Wybór opcji nalezy do Ciebie , ale ja bym doradzał druga, bo czasami się przydaje zatrąbić jadąc na wprost np :mrgreen:

[ Dodano: 2014-01-13, 00:21 ]
drgreen8 napisał(a):Najpierw sprawdze kostke
Wątpię bo objawy upalonej kostki są trochę inne zazwyczaj. Ale zawsze moge się mylic - nie widzę tego na żywo więc to tylko gdybanie ;-)
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez drgreen8 » 14 sty 2014, o 19:48

Kostke już zamówiłem czekam aż przyjdzie . Klakson najrze jak będe do kostki się dobierał , jaśka nie mam więc jest troszke mniej zachodu . Wiem że chodzi o ten styk kiery z manetkami tak mi sie wydaje i z tego co się zdążyłem zorientowć . Zostało tylko czakać na kostke i robić

[ Dodano: 2014-01-21, 19:31 ]
temat można zamknąć . Kostka przyszła wymieniłem i cymes . Klakson przegrzana blaszka styku nie ma elastyczności wyczyściłem podgiołem narazi tita ale i tak kiedyś trzeba będzie wymienić . Jeszcze raz dziękuje :super:

[ Dodano: 2014-01-22, 21:54 ]
Temat można zamknąć . Kostka przyszła wymieniłem problem ustał .Klakson blaszka styku przegrzana i straciła elastyczność wyczyszczona podgięta , na jakiś czas wystarczy .
Jeszcze raz wszystkim dziękuje . Pozdr.
Życie glebą sie toczy :-)
Avatar użytkownika
drgreen8
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 20:09
Lokalizacja: CIN


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości