Gdzie podlaczyc wzmacniacz antenowy

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Gdzie podlaczyc wzmacniacz antenowy

Postprzez mph » 16 cze 2013, o 16:18

Witam, kupilem wewnetrzna antene samochodowa.
Wychodzi z niej kabel glowny ktory wpinam do radia, srebrny krotki kabel (podobno masa ktorej nie mam gdzie podpiac bo przykleilem antene w kiepskim miejscu) dodatkowo jest jakis czarny kabelek bez zadnej koncowki. Zalaczam zdjecia kostki od radia, do ktorego kabelka moge wpiac moj czarny? Prawdopodobnie jest to jakis wzmacniacz anteny

http://iv.pl/images/50678462715926490042.jpg
http://iv.pl/images/66295140975475081447.jpg
mph
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 10:13
Lokalizacja: Czeladź

Gdzie podlaczyc wzmacniacz antenowy

 

Postprzez adams » 16 cze 2013, o 21:01

Wzmacniacz anteny możesz podpiąć pod przewód na którym pojawia się plus dopiero po załączeniu radia. Zazwyczaj masz oznaczony taki kabelek jako REMOTE albo coś w tym stylu. Pod ten sam przewód podpinasz tez zasilanie wzmaka od suba albo/glośników, albo sterowanie elektrycznie chowanej anteny. Z tych Twoich zdjęć to nie wiem do czego jest podłączony ten kabelek niebieski z paskiem. Sprawdź sobie kiedy Ci się pojawia na nim plus lub masa. Jeśli spełnia wyżej wymieniony opis to podepnij się pod niego. Jeśli nigdzie takowego nie znajdziesz podepnij się pod zasilanie radia po stacyjce. POZDRO :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez deusiwo » 17 cze 2013, o 00:29

W niektórych radiach jest wyjście "POWER ANTENNA" Sprawdź czy je masz
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez tomi89 » 17 cze 2013, o 01:14

Jeżeli jest to jakiś wzmacniacz to musi mie4ć zasilanie. Czyli +12V, masa i wyjście do radia. Jaki masz model tej anteny? Jeżeli nie podpiąłeś masy to nie masz po co podłączać wzmacniacza bo i tak nie będzie działał. Daj mode3l tej antenki a jak nie masz to chociaż zdjęcie a idealnie jakbyś zrobił fotkę płytki w środku anteny. PS: a bez wzmacniacza działa źle/w ogóle?

Pozdrawiam Tomek
tomi89
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 00:32
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postprzez mph » 17 cze 2013, o 09:44

Rzecz w tym ze moje kable w ogole nie sa opisane.
Sciagnalem obudowe glosnika z deski rozdzielczej, tam byly srubki po gosniku, tam podlaczylem mase i zalozylem ten plastik ponownie.
To jakas antena za 15zl z tego linku http://allegro.pl/antena-wewnetrzna-ze- ... 78990.html

Bez wzmacniacza dziala gorzej niz zle, tylko RMF odbiera a zalezy mi tez na innych stacjach radiowych
mph
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 10:13
Lokalizacja: Czeladź

Postprzez tomi89 » 17 cze 2013, o 12:11

A jakieś papiery masz? Daj jej bezpiecznik w szereg powiedzmy ze 100mA (rurka) i podłącz te kabelki do 12V i masy. Powinno być zabezpieczenie na diodzie jak podłączysz na odwrót to padnie bezpiecznik. Wtedy zamień te przewody . A jakaś dioda jest LED albo cóś innego?

Pozdrawiam
tomi89
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 00:32
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postprzez mph » 17 cze 2013, o 17:05

Co Ty do mnie piszesz??????????

Ja jestem idiota w tych sprawach i kompletnie nie wiem o co chodzi.
Jak sie urwe wczesniej z roboty w tygodniu to pojade do jakiegos elektromechanika :lol:
Dzieki wszystkim za odpowiedz i pomoc, tak czy siak musialbym tam jechac zeby mi centralke sprawdzil :)
mph
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 10:13
Lokalizacja: Czeladź

Postprzez tomi89 » 18 cze 2013, o 11:28

Sorki prościej chyba nie dało rady tego opisać... Ja bym ew. pisał maila do sprzedawcy z allegro żeby ci pomógł. Teraz kupiłem do mojego sterownik centralnego i napisałem maila żeby mi wyjaśnili jak to podpiąć do Golfa i mi dokładnie rysunki nawet zrobili :-) Mimo tego że jakbym się zebrał w sobie to zrobiłbym to sam.

Pozdro
tomi89
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 00:32
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości