eletryczne szyby ?? PROBLEM

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

eletryczne szyby ?? PROBLEM

Postprzez ssiiwwyyy » 5 gru 2013, o 11:43

Witam zakupiłem do auta podnośniki do szyb posiadam instalacje oryginalna auto ma elektryczne lusterka podgrzewane lusterka i szyber dach elektryczny więc na kostce mam zasilanie co idzie do silniczka na włączniku tez niby coś jest ale nic nie działa czy to jest wina jakiegoś przekaźnika ?? czy co jest nie tak dodam że wszystko działało jak je kupowałem
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław

eletryczne szyby ?? PROBLEM

 

Postprzez pablomed » 6 gru 2013, o 00:01

ssiiwwyyy, pierwsze pytanie czy kupiłeś i założyłeś wiązki szyb od słupów do skrzynki bezpieczników łącznie z wiązka centralną łączącą szyby prawa z lewą.Niema ich w aucie w których el. szyb nie było
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez ssiiwwyyy » 6 gru 2013, o 12:17

w aucie są wiązki już i jest napięcie to chyba jest coś gdzieś podłączone pod boczkami są 2 wtyczki jedna od włącznika druga do silniczka
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dopel » 7 gru 2013, o 08:30

czesc jak wszystko działało wczesniej to szukaj przyczyny w gumowym osłaniaczu na łaczeniu drzwi moze ułamany kabel ewentualnie na głównej kostce sprawdz miernikiem czy na tej szerokiej kosci do silniczków masz napiecia na 2 przewodac hjeden gruby główny na nim jest zasilanie cały czas a na drugim bodajze zółto czarnym ma byc po zapłonie i szyby ci nie rusza jak tam nie bedzie tez napiecia :) bezpiecznik tez od szyb masz osobno nie w skrzynce a za skrzynka bezpieczników osobny wsad na niego moze sie przepalił własnie ten co ma byc po stacyjce dlatego sprawdz na kosci szerokiej te 2 kable co pisałem dodam ze przekazniki masz w silniczkach tam jest cały ten modół sterowania szybami w kazdym silniczku osobny
dopel
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 22:26
Lokalizacja: j-w

Postprzez ssiiwwyyy » 9 gru 2013, o 13:56

a na włączniku żeby na krótko podłączyć to które piny mam z mostkować ??
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pablomed » 10 gru 2013, o 00:20

nie da się. Kolego daj komuś zarobić, pewnie byśmy ci pomogli ale twoje opisy typu "jest plus" co mogą wnieść skoro do modułu silniczka dochodzi z 10 kabli lub więcej. Chcesz się w to wgłębić - to schematy sa na forum. A na razie posprawdzaj jak kolega wyżej pisze czy kable w przelotce do drzwi nie są połamane.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości