Elektryka padła pomocy!!!

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Elektryka padła pomocy!!!

Postprzez Pelue » 3 wrz 2013, o 15:53

Witam, moje autko to Golf 3 1.9TDI 90km 1994r.

Problem wygląda następująco:

Dwa dni temu, po krótkiej jeździe zgasiłem silnik, po 10min odpaliłem ponownie i zaczęła się palić kontrolka od akumulatora, która po krótkiej jeździe przygasała(dodam że wszystko działało tylko radio gasło i się włączało, było widać spadek napięcia, wycieraczki chodziły bardzo powoli).

Dzisiaj zrobiłem krótką trasę z 5km, później chciałem jechać do szkoły i po drodze, nagle usłyszałem trzask z okolic zegarów(przełączników świateł mniej więcej) i padły mi migacze, prędkościomierz, temp. oleju i wskaźnik poziom paliwa, tylko obrotomierz działa. Wiedziałem że coś jest nie tak więc nie gasiłem auta, byłem blisko domu to wróciłem pod dom i zgasiłem auto.(dodam jeszcze że jak wracałem autko muliło, na wolnych obrotach w porządku, ale im bardziej dodawałem gazu tym bardziej mulił). Po zgaszeniu silnika przekręcam kluczyk i słychać głośne buczenie(jak z przekaźnika chyba) jak chce odpalić to buczenie ustaje ale rozrusznik nie kręci, jak włączam migacze to też słychać buczenie ale trochę innego rodzaju, mnie więcej z tej samej okolicy.

Miał może ktokolwiek podobną sytuacje lub może ktoś wie o co chodzi?
Z początku myślałem że to może alternator padł i nie ładuje aku, albo jakiś przekaźnik padł.
Proszę o pomoc, z góry dziękuje.
Avatar użytkownika
Pelue
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 23:03
Lokalizacja: Łódź

Elektryka padła pomocy!!!

 

Postprzez kebs » 3 wrz 2013, o 16:24

Najprościej, odkręc plastikowa osłone alternatora, wyciagasz szczotki i sprawdzasz.
Wytarły sie, ładowania brak i kaplica.
To bym obstawiał.
Praktycznie wszystkie części - MK3 2.0 2E. PW !


moj-golf/czerwone-mkiii-t61801.html
Avatar użytkownika
kebs
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 19:07
Lokalizacja: Andrychów


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości