Dokladanie centralki z pilotem schemat

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Dokladanie centralki z pilotem schemat

Postprzez Fanatico » 4 kwi 2013, o 20:25

Witam zakupiłem centralkę do mojego golfika w celu założenia centralnego zamka z pilota dostałem także schemat. Wiem także ze kabel zielony i szary przy pompce w bagażniku odpowiada za zamykanie i otwieranie ale nie mogę tego w żaden sposób podłączyć. Raz prawie sie udało tzn dało sie go zamknąć ale potem sam sie otwierał. Dołączam schemat i proszę o pomoc co i jak mam podlaczyc Obrazek Obrazek Obrazek
Fanatico
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 19:31
Lokalizacja: Lublin

Dokladanie centralki z pilotem schemat

 

Postprzez Zico63 » 4 kwi 2013, o 23:17

Było o tym co kilkanaście dni :dobani:
A tu raz jeszcze schemacik, co prawda do Carprotect, ale pasuje:
Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Fanatico » 5 kwi 2013, o 17:20

Tak właśnie podłączałem zółty i żółto-czarny do plusa brązowy do masy a bialy i bialo czarny do otwierania i zamykanie czyli szary i zielony w pompce. I nie działa tzn tylko otwiera jak zamknie go ręcznie ale nie zamyka.
Fanatico
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 19:31
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Zico63 » 5 kwi 2013, o 20:48

Sprawdzić lampką (ważne, by nie miernikiem gdyż może on fałszować wynik) czy na białym i biało-czarnym pojawia się plus w żądanej chwili. Może centralka jest wadliwa...
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Fanatico » 5 kwi 2013, o 21:20

Jest wszystko ok sprawdzalem na zarowce podaje impuls po nacisnieciu przycisku na pilocie wiec dlatego pytam na forum co jest nie tak czy poprostu tania centralka jest nic nie warta.
Fanatico
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 19:31
Lokalizacja: Lublin

Postprzez pablomed » 5 kwi 2013, o 22:36

dobrze zrozumiałes schemat od kolegi Zico63?
Zółty i zółto czarny do stałego plusa.
Pomarańczowy i pomaraczow-czarny odcinasz są niepotrzebne
Biąły do szarego
biało czarny do zielonego
Bardziej prawdopodobne jest że coś pomyliłeś niż że centralka jest zepsuta
Byc może pomyliłeś się i źle rozpoznałes kabel ze stałym plusem - masz go przy pompce, nie jest czerwony tylko - nie pamiętam jaki biało czerwony bodajże a sa takie dwa - weź lampkę i sprawdź po wyłączeniu zapłonu ma na nim być napięcie - drugi biegun lampki do masy nadwozia kable brązowe.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Zico63 » 5 kwi 2013, o 23:47

Tak jest, czerwono-biały, wyraźnie grubszy do pinu 1 wtyku:
Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez dopel » 6 kwi 2013, o 09:17

Witam koledzy z tymi sterownikami to jest tak ze te pomaranczowe kabelki które tam są wcale nie maja być obcięte je sie wykorzystuje :) a mianowicie jak by to wytłumaczyc jezeli dany kabelek w pompce steruje otwieraniem i zamykaniem jak to kolega cytował "Tak właśnie podłączałem zółty i żółto-czarny do plusa brązowy do masy a bialy i bialo czarny do otwierania i zamykanie czyli szary i zielony w pompce. I nie działa tzn tylko otwiera jak zamknie go ręcznie ale nie zamyka." a wiec masz wszystko wporzadku tylko teraz zrób tak zółty i zółto czarny masz to sterowanie plusem lub minusem wtym przypadku plus :) a teraz biały i pomaranczowy to jest przelotowy i jak utniesz zielony kabel i poprostu z jednej strony przecietego wstaw biały kabel oczywiscie z lutowaniem :) a pomaranczowy po drugiej stronie zielonego czyli tak jak by wstawiasz w szereg sterownik i to samo robisz z szarym tylko wstawiasz wtedy biało pomaranczowy i biało czarny od otwierania nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem ale taki efekt masz wykonac wtedy ten sterownik ruszy i bedzie otwierac i zamykac wedle zyczenia :) mogłem pomylic jedynie kolejność otwieranie zamykanie :D wtedy zamiana kabelka białego i biało czarnego oczywiscie pomaranczowe tez wtedy tak zeby były parami czyli jak jest biało czarny w sterowniku ma byc biało pomaranczowy z nim jak masz jakis kłopot z podłaczeniem pisz gg 2148551:) bo ten pomaranczowy kabel to tak łopatologicznie jakby jedna nózka przekaznika :) zobacz uważnie na schemacie który wkleiłes na forum anozyczki oznaczaja ze masz sie wpiac z przecieciem w instalacje istniejaca :D a jak wepniesz tylko biały i białoczarny to tak sie bedzie dziac ze albo zamknie a juz otworzyc nie otworzy albo odwrotnie :D myśle ze pomogłem

Obrazek talk robisz z obydwoma kablami :) ma działać pozdrawiam
dopel
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 22:26
Lokalizacja: j-w

Postprzez pablomed » 7 kwi 2013, o 11:38

dopel, oj zamotałeś, spędzisz z autorem tematu długie godziny na GG i nie będzie i tak działać, a wyżej już wszystko jest wyjaśnione sposób najprostszy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Fanatico » 8 kwi 2013, o 21:01

W sobotę będę próbował jeszcze raz i powiem czy mi sie udało.
Fanatico
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 19:31
Lokalizacja: Lublin

Postprzez MarcinVW » 15 paź 2013, o 17:25

Szperam po niecie i tematów pełno lecz nic co mnie może roznaśnić a mianowicie mam do zamontowania sterownik z pilotami do seryjnego zamka i wiem tylko że za otwieranie i zamykanie odpowiada szary i zielony ale jakie kolory ze sterownika gdzie wpiąć jeśli ktoś by mógł przetłumaczyć jakie kolory gdzie wpiąć
Obrazek
MarcinVW
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 09:08
Lokalizacja: z tad

Postprzez Sparky » 15 paź 2013, o 20:12

Pomarańczowy podpinasz pod plus od zamka a pomarańczowo czarny pod minus zamka. Przynajmniej ja mam tak podpięte i trybi. A jeżeli chcesz też podpiąć kierunkowskazy to jeżeli masz 1 przewód to możesz się podpiąć pod światła awaryjne a jeżeli 2 to standardowo pod kierunkowskazy.
Avatar użytkownika
Sparky
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 18:58
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości