Dalekosiężne w golfiku

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Dalekosiężne w golfiku

Postprzez SusziNet » 26 sie 2014, o 23:57

Witam,

kolejny temat odemnie - tym razem bardziej praktyka. Mianowicie dość sporo jeżdżę w nocy po nieoświetlonych drogach, w 99% są to drogi boczne, praktycznie nie uczęszczane. Drogowe + przeciwmg. nie dają mi tyle światła ile bym oczekiwał mimo żarówek dobrej jakości, a więc pomyślałem o dalekosieżnych. Zależy mi na zachowaniu estetyki mojego varianta, więc z góry mówię - atrapa z lampami od razu odpada. Wpadłem przypadkowo na takie coś http://allegro.pl/dalekosiezny-mini-szp ... 34556.html - patrząc na rozmiar tego ustrojstwa można to ładnie schować w zderzaku we wlotach środkowych. Miał ktoś z tym już doczynienia? Jak tutaj wygląda sprawa z homologacją, bo na zdjęciach nie widzę zbytnio nigdzie wybitej na kloszu, a o notce w opisie pomarzyć można jedynie. I wgl. co myślicie o tym, bo z chęcią przygarnę jakieś lepsze pomysły niż mój na model lamp i ich umiejscowienie - a na pewno jest takich możliwości wiele.
Avatar użytkownika
SusziNet
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 22:59
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Dalekosiężne w golfiku

 

Postprzez murgen » 27 sie 2014, o 08:29

Dlaczego nie lampy w grillu http://images63.fotosik.pl/761/34a3b3e2d3d47dc8.jpg
bardzo dobrze oswietlaja droge i fabryczny grill a nie jakies wycinanie dziur w zwyklym. I jezeli myslisz o dobrym oswietleniu to te diodowe z linka odpadaja, chyba ze jak pisza zalozysz je przez cala szerokosc auta, wtedy doswietla.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez łukasz1983 » 27 sie 2014, o 14:51

SusziNet napisał(a):Mianowicie dość sporo jeżdżę w nocy po nieoświetlonych drogach, w 99% są to drogi boczne, praktycznie nie uczęszczane. Drogowe + przeciwmg. nie dają mi tyle światła ile bym oczekiwał mimo żarówek dobrej jakości,
Kolego proponuje założyć dodatkowe przekaźniki świateł,dobra lampa i w nocy masz jak w dzień jasno.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 28 sie 2014, o 17:29

Przekazniki nei dajątyle co xenon

u siebie mam klosze niby golf 4 i przekazniki niepomogłypewnie w orginalnym kloszu pomagają

xenon
bixenon i zmontowac samemu lub kupic

te 10W to sobie .... na korytarz
1m: 12500 lx ok ale brudna lampa słaby odbłośnik i napewno nie bedziesz tego przecierał co dziennie
taki pomiar powinien byc wykonany na stednio 10m bo tu zaczyna sie realne ustawienie lampy i paraetry nie będą kolorowe jak w opisie


ja u siebie mam regulacje wysokości i jak coś podkrecam w góre na długich i jest OK

żadna lampa dobrze nie doświetli drogi potrzebna bedzie soczewka skupiająca bo inaczej światło w kosmos idzie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez trojeczkaGT » 28 sie 2014, o 18:17

suszi a cos takiego

http://allegro.pl/halogen-12-led-lampa- ... 94168.html

i zamontowac to w kratki w zderzaku ?

jezdza tak z dziennymi tylko halo mozna by glebiej
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez SusziNet » 28 sie 2014, o 23:42

k-m-r1, co do soczewki - myśle nad tym cały czas, tylko tu jest dylemat - te stylizowane na Golfa IV są fajne, ale nie na tyle by lepiej pasować niż ori h1h1. A xenonu nie chcę wstawiać bo za dużo zabawy z tym - żeby to normalnie przechodziło przegląd to soczewka + spryski + autoregulacja.

trojeczkaGT, za wielkie i oszpeci auto. Nie sztuka wmontować lampe, sztuka ją schować tak by nie była mega widoczna. W kratki to nie wejdzie, a jak rzeźbić tam to zaraz by cały zderzak zakryło. Macie jakies inne pomysły? Ew. słyszałem o żarówkach Philipsa NightBreaker czy jakoś tak, cena ponad 100zł za szt. ale efekt podobno nieziemski. Ktoś miał z tym styczność?
Obrazek
Avatar użytkownika
SusziNet
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 22:59
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Postprzez prezesik » 29 sie 2014, o 01:35

Te żarówki to dają efekt na dodatkowych przekaźnikach jak pisano wyżej oraz nowych oryginalnych lampach z pięknym odbłyśnikiem i kloszem. Jak je założysz do zwykłych starych brudnych lamp to będą świecić jak każda żarówka, może tylko lekko bielsze światło będzie, nic poza tym.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez łukasz1983 » 29 sie 2014, o 14:51

SusziNet napisał(a): co do soczewki - myśle nad tym cały czas, tylko tu jest dylemat - te stylizowane na Golfa IV są fajne, ale nie na tyle by lepiej pasować niż ori h1h1.
To kup sobie projki plus załóż przekaźniki plus dobra żarówka typu tungsram +90.
Sam jeżdżę na takim zestawie i nie narzekam.Soczewka świeci o niebo lepiej jak h1h1,które miałem wcześniej.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 29 sie 2014, o 20:10

I po problemie

a xenon + spryskiwcze + regulacja to taki sam bajer jak LED ale kto smigał na xenonie to wie nawet w deszczu droga jest przed Tobą
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości