czy to jest kostka stacyjki ?

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

czy to jest kostka stacyjki ?

Postprzez Pozor » 23 sie 2013, o 21:33

Cześć mam problem z moim golfem a mianowicie po przekręceniu kluczyka w pozycję rozruch nic się nie dzieje kompletna cisza. Ale da się normalnie odpalic na kable. Dziś sprawdzałem czy któryś z kabli się nie wychaczył i faktycznie eletryk przy usuwaniu alarmu dał za słabe złącze na + od rozruchu ponieważ teraz jest na krótko. podłączyłem ten kabel i wszystko grało do pory kiedy wszystko skręcone kilka prób zrobione chcę go odpalać żeby do garażu wjechać a tu cisza z tym że wszystko na swoim miejscu ten wspomniany kabel, wtyczka na elektromagnesie też podłączona kable niegdzie nie przerwane i cisza normalnie mi siły opadły :-x I takie moje pytanie czy przez lekkie zwarcia takie od odpalania na kabel można uszkodzić tą kostkę ?
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

czy to jest kostka stacyjki ?

 

Postprzez Zico63 » 24 sie 2013, o 00:28

Kolego! Napisz to jeszcze raz, bez emocji ale za to z zasadami ortografii, interpunkcji - bo teraz za diabła nie da się zrozumieć, co i jak.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Pozor » 24 sie 2013, o 09:02

Sorry poniosło mnie :-P mianowicie chodzi o stacyjkę po przekręceniu na pozycje rozruch nic się nie dzieje a to nie jest wina kabli
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Zico63 » 24 sie 2013, o 10:02

To być może: zdejm obudowę kierownicy i we wtyczce stacyjki obadaj (ŻARÓWKĄ!!!, nie miernikiem) czy jest prąd na czerwonym, po przekręceniu na zapłon - na czarnym i żółto-czarnym, a po dalszym przekręceniu na "rozruch" -na czerwono-czarnym. Będzie wiadomo.
Gdy na czerwonym jest a na czerwono-czarny nie podaje, złącz te przewody na chwilę drutem i rozrusznik ma się włączyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Pozor » 24 sie 2013, o 15:35

Niestety lipa to nie kostka :zdegustowany: przewód czarno czerwony w ogóle nie ma napięcia ani przy stacyjce ani przy rozruszniku na razie dałem sobie spokój ale stawiam na przekaźnik od rozrusznika tyle że tym już zajmie się elektryk
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Zico63 » 24 sie 2013, o 15:38

Czerwony ma mieć cały czas; czerwony z czarnym paskiem - tylko w chwili rozruchu.
A jeśli stacyjka "wydaje" napięcie, kolejnym często się psującym elementem jest fabryczny alarm, pudełko z napisem RDw za głównym włącznikiem świateł.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Pozor » 24 sie 2013, o 18:37

No alarm już dawno wyleciał bo prąd kradł :wstyd: . I rozrusznik jest podłączony na krótko więc to było pierwsze co sprawdzałem i to nie to :zdegustowany:
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości