Coś nie tak z centralnym :(

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Coś nie tak z centralnym :(

Postprzez Xarsis » 9 sie 2013, o 21:30

Witam wszystkich serdecznie :)
Jestem "prawie" posiadaczem wspaniałego Vw Golfa III Kombi, "prawie" dlatego, że będzie mój dopiero jak skończę 18 lat, póki co jeździ nim tata, ale to chyba mało ważne :P

Mamy mały problemik. Otóż po zamknięciu drzwi kierowcy kluczykiem wszystko elegancko się zamyka, ale z tyłu (w okolicach klapy bagażnika) po zamknięciu nadal słychać głos pracoujacego silniczka od drzwi. Oczywiście klapa jest zamknięta w tym momencie, ale po wciśnięciu przycisku od jej otwarcia przycisk zostaje w środku - nie odskakuje, następuje to dopiero po kilku minutach (5-10'ciu) gdy silniczek przestaje pracować. Sprawdziłem czy nic nie stoi na przeszkodzie dla mechanizmu zamknięcia w klapie, i wygląda na to, że pod tym względem wszystko jest ok.

Samochód to jak już pisałem Golf III Kombi, 1.9TDi, 1995r.
Może miał ktoś z was już podobny problem? :)
Avatar użytkownika
Xarsis
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 13:36
Lokalizacja: Gołdap

Coś nie tak z centralnym :(

 

Postprzez K7 » 9 sie 2013, o 21:48

Moze to ciągle działająca pompka centralnego? mozliwa jest awaria zamka w drzwiach kierowcy. sprobuj zamknąc golfa od strony pasazera i zobacz czy bedzie różnica :) jesli nie to albo cos z pompka centralnego albo jakas awaria na wiązce
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez pablomed » 9 sie 2013, o 23:41

sądzę że awaria jest łączona - nieszczelność na wężykach od pompki centrala powoduje jej długa pracę trzeba ją znaleźć, a sam zamek jest uszkodzony, zwykle od zabrudzenia i trzeba się z nim pobawić, wyjąć oczyścić, dokładnie zapamiętać w trakcie rozbierania jak jest złożony bo potem można sporo czasu stracić na dopasowanie wszystkich elementów
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Xarsis » 10 sie 2013, o 13:08

To wygląda na to, że czeka mnie trochę zabawy :) ;-)
Serdeczne dzięki Panowie za pomoc :padam:
Avatar użytkownika
Xarsis
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 13:36
Lokalizacja: Gołdap


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości