Błyskawiczne rozładowanie akumulatora

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Błyskawiczne rozładowanie akumulatora

Postprzez yabolik » 20 mar 2012, o 17:42

Witam

Mam problem w Golfie IV - albo akumulator albo coś w aucie. Aku ma swoje lata ale nie było z nim żadnych problemów. Tydzień temu rano odpaliłem auto normalnie, przyjechałem do pracy. Po pracy wsiadam a aku martwy (nie zostawiłem nic włączonego) - odpalanie na kablach. Naładowałem wieczorem aku na szybko, pochodził 5 dni i powtórka z rozrywki, auto musiałem w środę na kablach odpalać. Jak dojechałem do pracy to rozłączyłem aku i tak przez 3 dni jeździłem rozłączając na noc i rano po dojechaniu do pracy (nie musiałem używać kabli odpalało normalnie czyli te 10 km co jeżdżę wystarczyło żeby go podładować). Na weekend wziąłem na porządne ładowanie aku (podłączony ok 30h, korki odkręcone itd). Wczoraj wszystko ok a dziś rano aku martwy i kable.
Co sądzicie? kupie nowy aku i jeśli to coś w aucie ciągnie prąd to rozwali nowy aku i będzie lipa.

Pozdrawiam
yabolik
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 09:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Błyskawiczne rozładowanie akumulatora

 

Postprzez rafal9119 » 20 mar 2012, o 17:47

aku pada. przerabiałem to ale mozesz podjechac do elektryka to ci posprawdza ladownanie itp
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez yabolik » 20 mar 2012, o 17:50

Ale możliwe żeby w ciągu jednej nocy po całkowitym naładowaniu dzień wcześniej aku padł totalnie że kable poszły w ruch? A jak rozłączam aku po przyjeździe do pracy i na noc to nie pada tylko normalnie startuje.
yabolik
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 09:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bioly21 » 20 mar 2012, o 22:49

akumulator do wymiany, tylko i wylacznie jego wina, mialem podobnie w kangoo cala noc sie ladowal , rano odpalil przejechalem 25-30km zgasilem i juz go nie odpalilem , kupilem nowy i problem zniknal u Ciebie jest podobnie
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez MTi » 20 mar 2012, o 23:59

yabolik napisał(a):Ale możliwe żeby w ciągu jednej nocy po całkowitym naładowaniu dzień wcześniej aku padł totalnie że kable poszły w ruch? A jak rozłączam aku po przyjeździe do pracy i na noc to nie pada tylko normalnie startuje.

nie masz jakiegoś przebicia? lampka w bagażniku / schowku gaśnie? dziwna sprawa .. ;p
fakt faktem aku pada ale biorąc pod uwag ze gdy rozłączysz to jest ok... coś znaczy ;)
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez daniel0515 » 21 mar 2012, o 07:35

Są najprawdopodobniej 3 problemy takie realne
1:Akumulator ,który jest zasiarczony akum
2:Alternator ,który może go słabo ładować
3:Jakieś urządzenie w aucie ,które pod wpływem awarii robi małe zwarcie i rozładowuje aku.
daniel0515
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 25 lut 2012, o 23:04
Lokalizacja: Radom

Postprzez yabolik » 21 mar 2012, o 18:02

Jadę dziś sprawdzić miernikiem alternator, radio już usunąłem z auta, będę sprawdzał lampki. Najbardziej mnie dziwi że jak rozłączam to jest ok i odpala (wiem że centralny, czujniki od alarmu działają ale raczej nie rozładują aku nawet słabego).
Jeśli to aku to najmniejszy problem hehe kupię nowy i po sprawie, gorzej jak kupię nowy i będzie buu rozładowany i automatycznie uszkodzony na dzień dobry. Zobaczę co miernik pokarze.
yabolik
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 09:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bioly21 » 21 mar 2012, o 22:22

a ile lat ma ten twoj aku ?? dolewasz do niego czasem wody destylowanej i ladujesz ?? bo jak jezdzisz kilka lat bez doladowania i dolania wody to normalne ze 3-4 lata i po aku :)
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez yabolik » 22 mar 2012, o 21:15

Miernikiem pokazywał 13.8 jak tylko się włączyło światła i inne rzeczy to spadało 13.7, 13.6, było nawet 13.45 ale tylko raz. W czasie sprawdzania trzy razy trzeba było odpalać na kablach bo na chwilę tylko jak był wyłączony silnik a aku podłączony to rozładował się :/
na komputerze wyszedł jeszcze błąd 37.00 podgrzewanie sondy lambda przed katalizatorem ale nie wiem czy to błąd pomiaru ze względu na słaby aku czu faktyczny błąd.
Gościu twierdzi że alternator jest do wymiany, aku zresztą też mówi żeby kupić nowy.
yabolik
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 09:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Emiczka » 22 mar 2012, o 22:35

u mnie było to samo kupiłam nowy akumulator i nic nie dało alternator już siadał i cały zcas mi rozładowywał akumulator.
Rano to samo ciężkie odpalenie jak już odpalił pochodzić pojechałam kawałek chciałam odpalić i znów to samo. Albo skończyły ci się po prostu szczotki w alternatorze.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez rafal9119 » 23 mar 2012, o 09:58

Emiczka, CZYTAJ:
yabolik napisał(a):Miernikiem pokazywał 13.8 jak tylko się włączyło światła i inne rzeczy to spadało 13.7, 13.6, było nawet 13.45 ale tylko raz

czyli altek jest spoko. a ten:
yabolik napisał(a): błąd 37.00 podgrzewanie sondy lambda przed katalizatorem

to chyba jez ale pewny nie jestem mozliwe ze ciagnie prąd na lewo
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez yabolik » 23 mar 2012, o 12:24

Mam mieszane odczucia co do tego alternatora - jedni mówią że alternator zły inni że jest ok. Juz sam nie wiem.

Będę jeszcze raz sprawdzał pobór energii.

Ale mam pomysł. Naładowałem przez noc aku, przyjechałem do pracy i rozłączam wciąż aku (bo gdy rozłączam to aku trzyma i odpala mimo że słaby). Na noc jednak zostawię aku podłączony ale rozłącze alternator. Choć z drugiej strony jeśli auto jest całkowicie wyłączone to nie powinien alternator nic pobierać.
yabolik
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 09:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości