Antena w błotniku

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Antena w błotniku

Postprzez deusiwo » 22 lut 2013, o 00:02

Witam. Nie bardzo wiedziałem gdzie to umieścić więc pisze tu :P Jak coś to nie bijcie..

Problem przedstawia się następująco: W moim golfie antena radiowa znajduje się w błotniku. Ale jednocześnie na dachu znajduje się jakby miejsce pod antene, wygląda to jakby ktoś to przerobił z dachu na błotnik.
Sęk w tym, że mam błotnik do wymiany, a że nie chciałbym za bardzo wybrzydzać z tym błotnikiem, to podejrzewam że prawdopodobne jest, że dopadne błotnik bez dziury na antene, a że nie chciałbym robić dziur w nowym błotniku to pytanie brzmi - czy wystarczy mi że wkręce antene w dziure która jest na dachu? Czy musze coś rzeźbić, prowadzić kable itd? Oświećcie laika :D
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Antena w błotniku

 

Postprzez Opik » 22 lut 2013, o 00:09

Wkręć w dach, wykręć (odepnij kable) tej z błotnika i będziesz miał odpowiedź :D
w ciemno raczej ciężko stwierdzić czy masz poprowadzone i podpięte potrzebne kable do anteny na dachu
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez deusiwo » 22 lut 2013, o 00:14

No właśnie miałem nadzieje że skoro w dachu było miejsce pod antenę to raczej nikt nie targał stamtąd kabli bo i po co.. :P Trzeba będzie zrobić jak mówisz. Generalnie ja radia praktycznie nie słucham, wole swoją muze :P ale moim autem często jeździ mój ojciec i jemu by się przydało..
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez adams » 22 lut 2013, o 00:23

deusiwo napisał(a):W moim golfie antena radiowa znajduje się w błotniku. Ale jednocześnie na dachu znajduje się jakby miejsce pod antene


Tzn ze albo miałeś wymieniany dach na taki od nowszego modelu, albo błotnik na taki od starszego modelu :]
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 22 lut 2013, o 00:36

adams napisał(a):
deusiwo napisał(a):W moim golfie antena radiowa znajduje się w błotniku. Ale jednocześnie na dachu znajduje się jakby miejsce pod antene


Tzn ze albo miałeś wymieniany dach na taki od nowszego modelu, albo błotnik na taki od starszego modelu :]


No niekoniecznie. U mnie nie był wymieniany ani błotnik, ani dach, a antenę w dachu mam.
Ktoś po prostu sobie dołożył i tyle ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez saszelqq » 22 lut 2013, o 00:39

adams napisał(a):
deusiwo napisał(a):W moim golfie antena radiowa znajduje się w błotniku. Ale jednocześnie na dachu znajduje się jakby miejsce pod antene


Tzn ze albo miałeś wymieniany dach na taki od nowszego modelu, albo błotnik na taki od starszego modelu :]

Nie koniecznie, ja mam golfa z 96' i antena w błotniku, a same błotniki oryginały z tego auta ;) I na forum też w kilku autach widziałem z tego rocznika ;) Mój wersja "golas", więc może to ma jakieś znaczenie :-P
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez snowfox » 16 wrz 2013, o 15:00

Witam
mam taki oto problem
miałem antene w lewym błotniku teleskopową i coś mnie podkuciło by mieć automatyczną bo tamta nawaliła.
Kupiłem na allegro automatyczną i po odkręceniu błotnika okazało się ze teleskopowa owszem pasuje natomiast automatyczna nie, bo jest za mało miejsca.
Problem stanowi zbiornik jakiegoś płynu. Macie propozycje gdzie można zamontować taka antene?
snowfox
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 09:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Opik » 16 wrz 2013, o 15:02

a może normalną w dachu?
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez snowfox » 16 wrz 2013, o 15:06

właśnie się nad tym zastanawiam, tylko jak to zrobić? i czy jakaś specialną musze do tego dachu kupić?
snowfox
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 09:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez cineek25 » 16 wrz 2013, o 17:40

tak, musisz kupic inna, ta sie nie nadaje
cineek25
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 08:16
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez pablomed » 17 wrz 2013, o 12:25

snowfox, w nadkolu jest nie zbiornik płynu tylko zbiornik podciśnienia do układu klimatyzacji, Można go całkiem wywalić, bo nie jest konieczny, albo przenieść pod maskę odpowiednio przedłużając jego wężyk. Dość dobrze mieści się między lewym reflektorem a aku albo za aku z tyłu i wówczas montujesz sobie antenę elektryczną bez kłopotu.
Montować na dachu nie bardzo widzę sens wiercić, to już lepiej zwykła w błotnik ale jak chesz. Te elektryczne są dość awaryjne, niezabezpieczone przed korozją itd
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - - Skorzystaj z szybkiego internetu w Legnicy dzięki usługom AirMax.pl: https://airmax.pl/internet/dolnoslaskie/legnica. Oferujemy niezawodne połączenie dla Twojej wygody



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości