Alarm

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Alarm

Postprzez chmiel0007 » 20 paź 2013, o 22:09

Mam problem z alarmem w moim golfie, a więc:
Mam centralny zamek na pilota + jakis alarm i problem polega na tym, że zamykając samochód pilotem i otwierając pilotem nic się nie dzieje <normalni otwiera>
Natomiast jeśli zamkne pilotem, a otworzę kluczykiem to włącza się alarm przy otwieraniu drzwi,
nie mam pojecia jak ten alarm wyłączyć jeśli otwieram kluczykiem... :(
Avatar użytkownika
chmiel0007
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 20:27
Lokalizacja: Człuchów

Alarm

 

Postprzez adams » 20 paź 2013, o 22:39

Prawdopodobnie masz tak podłączony alarm pod centralny zamek, że gdy otwierasz go z pilota dezaktywujesz alarm, ale przekrecając kluczyk alarm nadal jest aktywny (rozwiąaznie np po to, żeby ktoś kto otworzy Twoje auto dorabianym kluczykiem lub też wyrwie wkładke i przekręci zamek śrubokrętem nie rozbroił alarmu). Naturalnie małe czary mary we wiązce elektrycznej alarmu i możesz zrobic tak, że po przekręceniu kluczyka rozbroisz alarm - jednak według mnie takie rozwiązanie jest bez sensu. Chyba że masz jakis problem z pilotem od alarmu czy coś w ten deseń ale nigdzie się tego nie doczytałem :D POZDRO :mrgreen:

P.S. :) Jeżeli potrzebujesz drugi pilot do alarmu, znajdź konkretny model swojego alarmu, sprawdź na jakiej częstotliwości nadaje/odbiera sygnał, poczytaj w instrukcji (też pewnie znajdziesz w necie jeśli nie konkretnie do Twojego modelu alarmu to do jakiegoś podobnego) jak wkodować nowego pilota. Jak już znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania, znajdź sobie gdzieś w necie pilota który odpowiada Twoim wymaganiom i go kup :) Tak mi przyszło do głowy że może autko jest używane przez więcej niz jedną osobę, natomiast pilota ma tylko jedna osoba bo drugi pękł lub został spuszczony w toalecie przez któregoś z właścicieli autka :P POWODZWENIA
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez chmiel0007 » 20 paź 2013, o 23:06

No niestety pilot mam tylko jeden, kluczyk też i się troche cykam, że go zgubię. No i wtedy wiadomo, pilot się zgubi/zniszczy i będę stał jak idiota na parkingu przy własnym samochodzie z wyjącym alarmem, wolałbym tego uniknąć :D
Jak sprawdzić co to za alarm? Na pilocie w sumie nic nie pisze chyba :D
Początkujący :)
Avatar użytkownika
chmiel0007
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 20:27
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez adams » 20 paź 2013, o 23:32

chmiel0007 napisał(a):Jak sprawdzić co to za alarm?

Są dwie metody które mi przychodza do głowy :) Pierwsza taka troche na 50 % szans to spójrz na pilota i porónaj jego wyglą z pilotami na aukcjach w necie, ewentualnie zarzuć zdjęcie tutaj w temacie i może ktoś akurat skojarzy jakie alarmy miały takie charakterystyczne piloty. Ale to jest takie kombinowanie bo się może okazac że masz pilota takoego samego jak jakas znana firma a się okaże że alarm firmy krzak który koduje się zupelnie inaczej.
Druga metoda którą zdecydowanie bardziej polecam to poszukaj centralki alarmu (prawdopodobnie czarna skrzyneczka gdzies w okolicach za wyłączniiem od świateł, pod kierownicą, za bezpiecznikami ? ) i na centralce na 99 % będzie nazwa i konkretny model alarmu. Fotkę zarzucic możesz tak czy inaczej, jest tutaj kilku czarodziejów którzy na pamięć znają piloty od alarmów uniwersalnych, może ktoś akurat Ci dobrze doradzi i będziesz miał szczęście :) Miłego kombinowania :mrgreen: POZDRO :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości