Akumulator z rozbitego samochodu

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Akumulator z rozbitego samochodu

Postprzez Golf_GL » 16 gru 2013, o 22:09

Witam, mój znajomy chce oddać mi akumulator z mocno rozbitego auta-KIA.Zastanawia mnie,czy nie uległ on uszkodzeniu podczas silnego uderzenia?I czy będzie on wgl. pasował do mojego Golfa III(chodzi o bieguny)
Pozdrawiam.
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Akumulator z rozbitego samochodu

 

Postprzez mate157 » 16 gru 2013, o 22:14

nikt tutaj nie jest jasnowidzem, nie piszesz nic o pojemnosci akumulatora, prądzie rozruchowym.
Wróżąc z dzisiejszej kawy, powinien pasować idealnie, jedynie będzie zakłócał mruganie kierunkowskazami( będą działać odwrotnie)
Avatar użytkownika
mate157
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 19 wrz 2011, o 12:46
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Golf_GL » 16 gru 2013, o 22:25

Akumulator 60 Ah prądu rozruchowego nie pamiętam.Pierwsze słyszę o tym, żeby akumulator zakłócał pracę kierunkowskazów.Czy słyszałeś o takim przypadku?
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez trollu » 16 gru 2013, o 22:46

hehe a ocb z tymi biegunami? że do golfa potrzebne są jakieś specjalne? :lol: jak aku oddaje i przyjmuje prąd to jest z nim ok. jeżeli byłby zasiarczony i ma pozapadane cele to jest to po prostu zalany, ciężki klocek. na podpięcie pod prostownik będzie reagował gotowaniem elektrolitu. przy uderzeniu najprawdopodobniej po prostu by pękł a to gołym okiem idzie zauważyć
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Marek » 16 gru 2013, o 23:20

Chodzi chyba o to, że niektóre aku mają plus z prawej a inne z lewej.
Cóż, jak chce Ci go dać to bierz. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie :) Jak Ci będzie pasować to wsadź i już. Jeżeli aku nie jest rozcieknięty i nie ma zew. uszkodzeń mechanicznych to by sprawdzić wrzuć go do auta. Pogoda jest jaka jest więc jak wstaniesz rano to sprawdź czy Ci na nim auto odpali :)
60Ah - alternator powinien dać radę, ja mam Centrę futurę 64Ah 640A i daje radę :)
Avatar użytkownika
Marek
VIP
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 22:24
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Postprzez killah » 17 gru 2013, o 09:06

MarekSWD napisał(a):Chodzi chyba o to, że niektóre aku mają plus z prawej a inne z lewej.
Cóż, jak chce Ci go dać to bierz. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie :) Jak Ci będzie pasować to wsadź i już. Jeżeli aku nie jest rozcieknięty i nie ma zew. uszkodzeń mechanicznych to by sprawdzić wrzuć go do auta. Pogoda jest jaka jest więc jak wstaniesz rano to sprawdź czy Ci na nim auto odpali :)
60Ah - alternator powinien dać radę, ja mam Centrę futurę 64Ah 640A i daje radę :)


nigdy w życiu nie polecę już centry - chyba akumulatory z targu byłby już lepsze.
killah
 

Postprzez Marek » 17 gru 2013, o 10:22

killah napisał(a):
MarekSWD napisał(a):Chodzi chyba o to, że niektóre aku mają plus z prawej a inne z lewej.
Cóż, jak chce Ci go dać to bierz. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie :) Jak Ci będzie pasować to wsadź i już. Jeżeli aku nie jest rozcieknięty i nie ma zew. uszkodzeń mechanicznych to by sprawdzić wrzuć go do auta. Pogoda jest jaka jest więc jak wstaniesz rano to sprawdź czy Ci na nim auto odpali :)
60Ah - alternator powinien dać radę, ja mam Centrę futurę 64Ah 640A i daje radę :)


nigdy w życiu nie polecę już centry - chyba akumulatory z targu byłby już lepsze.


Czemu ? Jak kupiłem auto to miał centrę, teraz zmieniłem aku też na centrę. Z tego co czytałem to lepsze są niż Warta albo Bosch a i w ciekawszej cenie.
Zresztą, mam nadzieję że mi po roku nie padnie (i tak mam 3 lata gwarancji :D )
Avatar użytkownika
Marek
VIP
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 22:24
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Postprzez killah » 18 gru 2013, o 10:12

MarekSWD napisał(a):
killah napisał(a):
MarekSWD napisał(a):Chodzi chyba o to, że niektóre aku mają plus z prawej a inne z lewej.
Cóż, jak chce Ci go dać to bierz. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie :) Jak Ci będzie pasować to wsadź i już. Jeżeli aku nie jest rozcieknięty i nie ma zew. uszkodzeń mechanicznych to by sprawdzić wrzuć go do auta. Pogoda jest jaka jest więc jak wstaniesz rano to sprawdź czy Ci na nim auto odpali :)
60Ah - alternator powinien dać radę, ja mam Centrę futurę 64Ah 640A i daje radę :)


nigdy w życiu nie polecę już centry - chyba akumulatory z targu byłby już lepsze.


Czemu ? Jak kupiłem auto to miał centrę, teraz zmieniłem aku też na centrę. Z tego co czytałem to lepsze są niż Warta albo Bosch a i w ciekawszej cenie.
Zresztą, mam nadzieję że mi po roku nie padnie (i tak mam 3 lata gwarancji :D )


Z tego co czytałeś. Praktyka jest taka że aku centry miał problemy w zimę z przekręceniem silnika 8v nie mówiąc już o 16v. A na serwisie powiedzieli że jest 100% sprawny i nie uznali gwarancji. ALe będę przez pozostale 2 miesiace co tydzień go do serwisu oddawal bo mam do tego prawo aż w końcu uznają gwarancję. Dla mnie to chińszczyzna.

Mam boscha i teraz bez sprzęgła bujam 16v silnik w te temperatury co są teraz.
killah
 


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości