logo

Golf 3 Klub Polska
Forum mi這郾ik闚 VW Golf 3

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Zamkni皻y przez: palio
2014-03-22, 17:42
ubywa p造nu ch這dz帷ego 1.6 ABU
Autor Wiadomo嗆
bynioo 
Berbe

Silnik: 1.6 ABU
Do陰czy: 07 Maj 2012
Sk康: Sosnowiec
Wys豉ny: 2012-05-13, 20:23   ubywa p造nu ch這dz帷ego 1.6 ABU

Witam,

autko Golf 3, 1.6 benz+gaz 75KM ABU 94'

od kupna auta zauwa篡貫m 瞠 p造nu ch這dz帷ego by這 wi璚ej ni MAX i to jakie z 1cm(tydz temu). Zrobi貫m ponad 400km, dzi sprawdza貫m og鏊nie stan wszystkich p造n闚 i oto co zauwa篡貫m:
-p造nu ch這dz帷ego jest na poziomie MAX, czyli SPADΜ
-oleju nie przybywa, nie ubywa, nie ma mleka w oleju i nie robi sie "mas這" na korku oleju
-temperature w czasie jazdy, kr鏒szej d逝窺zej trzyma na 90st, czasem tylko w malym korku wzrosnie ale po ruszeniu spada na 90.

z tego co pami皻am, w p造nie by這 oczko, chyba oleju, ale kto wie co tam by這 wlewane. Dzi pr鏏owa貫m otworzy ale do嗆 mocno by 'zapieczony' korek wi璚 odpu軼i貫m

Auto wydaje mi si, 瞠 dymi do嗆 mocno odrazu po odpaleniu auta tak samo jak na rozgrzanym... zdarza si 瞠 nie widz dymu w cale

-jeszcze nie obej瘸貫m dok豉dnie zbiorniczka czy nigdzie nie cieknie, zastanawia mnie ten korek. pamietam 瞠 jezdzi貫m chwile na nie dokr璚onym(byl poprostu wsadzwony moze z <1 obrotem), po czym go dokr璚i貫m i teraz nie moge odkrecic
-w篹y tak瞠 nie sprawdza貫m, rozumiem 瞠 maj by miekkie?
-oraz nie sprawdzalem czy jest mokro przy tunelu

my郵a貫m, 瞠 to uszczelka pod g這wic, by貫m u mechanika jednego i drugiego i powiedzieli 瞠 razem z planowaniem to bedzie 800z途. Drugi z nich obej瘸 olej i powiedzia 瞠 to nie to.
8 st闚ek wydaje mi si 瞠 du穎, baardzo du穎. Czy faktycznie tyle to kosztuje ?

Jestem przed wymian rozrz康u, pompka wody te mo瞠 mie cos z tym wsp鏊nego?

trojeczkaGT 

Silnik: 1.9 TD i 1.9 TDI
Pom鏬: 40 razy
Do陰czy: 06 Sie 2011
Sk康: DDZ i DSW
Wys豉ny: 2012-05-13, 20:53   

nie leje sie wiecej niz max ;p jak masz max to zawsze cos ucieknie a 1 cm od podzialki max to jest juz chyba wysokosc tego "otworu" zabezpieczajacego. nie lej wiecej niz max najlepiej pomiedzy

a po drugie jak bedziesz tak jezdzil do mechanikow to ladnie Ciebie skroja ;p ja robilem uszczelke z planowaniem i placilem 600 za wszystko

po trzecie poszukaj wyciekow pod autem z pompy wody tez moze cieknac jezeli nie bedzie nigdzie mokro to poczekaj i zobacz czy nadal ubywa plynu i nie lej wiec niz max ma byc pomiedzy min a max

ex-golf >http://www.golf3.pl/topic...r-7-vt35383.htm
golf nr2 > http://www.golf3.pl/topic...wka-vt49506.htm
golf nr1 > http://www.golf3.pl/topic...ant-vt65160.htm

bynioo 
Berbe

Wys豉ny: 2012-05-13, 21:10   

no tak by這 zalane jak go kupi貫m, jak gdzie jest napisane MAX to z jakiego powodu nie warto tego przekracza, ja o tym wiem. No ale wracaj帷, mog這 uby poprostu z tego powodu 瞠 by這 za du穎, wytwarza這 si ci郾ienie wieksze i juz ? czy jest si o co martwi ?

ogolnie jak czytam o tych cenach za glowice z planowaniem itp to zastanawiam si czy nie kupi nowego silnika ....

trojeczkaGT 

Silnik: 1.9 TD i 1.9 TDI
Pom鏬: 40 razy
Do陰czy: 06 Sie 2011
Sk康: DDZ i DSW
Wys豉ny: 2012-05-13, 21:22   

a wiec : kupowanie nowego silnika mija sie z celem przy robieniu uszczelki pod glowica bo kupisz silnik ale nie wiadomo jak u niego bedzie z dzialaniem. juz lepiej swap (zmiana na mocniejszy silnik)

a mozliwe ze ubylo bo bylo wlasnie za duzo :) polecam jezdzic nadal i zagladac jak bedzie mniej niz min to wtedy trzeba szukac. jedynie mozesz wycieki pod autem zobaczyc czy sa

jak nie masz kanalu to wez sobie kilka kartonow z "biedy" podloz pod auto i odpal go niech sie zagrzeje i zobaczysz

ex-golf >http://www.golf3.pl/topic...r-7-vt35383.htm
golf nr2 > http://www.golf3.pl/topic...wka-vt49506.htm
golf nr1 > http://www.golf3.pl/topic...ant-vt65160.htm

pietrasiak2 
POMOCNIK
Jarek

Silnik: 1.8ABS, 3.0TDI, 4.2FSI
Pom鏬: 104 razy
Do陰czy: 29 Gru 2011
Sk康: stryk闚
Wys豉ny: 2012-05-15, 07:11   

Po co od razu kupowa wymienia uszczelk czy kupowa silnik . Sprawd nieszczelno軼i a szczeg鏊nie tr鎩niki cieczy od gazu mo瞠 maj mikrop瘯ni璚ie poc si i jak s ciep貫 wycieku nie wida przy uszczelce ten ubytek wi瘯szy by by. :-) :-) :-)

WSZ 
Czytacz

Do陰czy: 14 Mar 2011
Sk康: Tomasz闚 Mazowiecki
Wys豉ny: 2012-05-15, 08:28   

Mi te ubywa p造nu w ABU, ale mam do wymiany kr鏂iec. Tyle ju na tym je盥輳, a zrobi豚ym raz i mia豚ym spok鎩, to co jaki czas dolewam, jak nie wod to p造n. Bo a wida jak z tego kr鵵ca ( tr鎩nika ) kapie.

Mowa o:
Ostatnio zmieniony przez WSZ 2012-05-16, 08:22, w ca這軼i zmieniany 1 raz  

pietrasiak2 
POMOCNIK
Jarek

Wys豉ny: 2012-05-15, 08:33   

Czasem te s ma這 widoczne pocenia lub wycieki przy nagrzewnicy ,ale przy gazie tr鎩niki ala priv nie wytrzymuj i po陰czenia :-) :-) :-)

rafal9119 
Forumowy wyjadacz

Silnik: Audi A4 B5
Pom鏬: 22 razy
Do陰czy: 16 Pa 2011
Sk康: Pisz- NPI
Wys豉ny: 2012-05-15, 08:45   

niestety jak bedziesz dawa dla mechanika to 800 z to wyjdzie. kolego a pomysl tak kupisz silnik za oko這 powiedzmy 600 z i tez trzeba bedzie po jakims czasie g這wice sciagac i co koszt podw鎩ny. a jak zrobisz ten to bedziesz wiedzia czym jezdzisz. a tak na marginesie to obejrz dok豉dnie ca造 silnik moze gdzies ci ucieka ten p造n

Emiczka 
VIP
Mi這郾iczka koni :)

Silnik: 1,6 ABU
Pomog豉: 16 razy
Do陰czy豉: 10 Lis 2011
Sk康: Ozork闚 (EZG)
Wys豉ny: 2012-05-15, 12:36   

Dok豉dnie mnie te ucieka這 przez ten kr鏂iec a tak poza tym jak masz wi璚ej ni max to po to masz dziurk w zbiorniczku wyr闚nawczym 瞠by nadmiar wody wywali這 i tyle:)
Sprawd dobrze zbiorniczek i czy wszystkie w篹e od ch這dnicy i innych s dobrze umieszczone i nie s dziurawe nie zak豉daj od razu ze nowy silnik czy uszczelka. Najpierw ma貫 rzeczy p騧niej wi瘯sze nie za豉muj ju si.
Glowa do gory i daj zna :)

pietrasiak2 
POMOCNIK
Jarek

Wys豉ny: 2012-05-15, 12:45   

Emiczka napisa/a:
Dok豉dnie mnie te ucieka這 przez ten kr鏂iec a tak poza tym jak masz wi璚ej ni max to po to masz dziurk w zbiorniczku wyr闚nawczym 瞠by nadmiar wody wywali這 i tyle:)
Sprawd dobrze zbiorniczek i czy wszystkie w篹e od ch這dnicy i innych s dobrze umieszczone i nie s dziurawe nie zak豉daj od razu ze nowy silnik czy uszczelka. Najpierw ma貫 rzeczy p騧niej wi瘯sze nie za豉muj ju si.
Glowa do gory i daj zna :)

Popieram mo瞠 p貫 pi瘯na u鈍iadomi Naszego Koleg do szukania przyczyny b豉hej , a nie do drastycznych wydatk闚 pozdrawiam Ci Emiczka :padam: :padam: :padam:

WSZ 
Czytacz

Do陰czy: 14 Mar 2011
Sk康: Tomasz闚 Mazowiecki
Wys豉ny: 2012-05-16, 08:23   

Te zastanawiam si czemu kolega nie napisa nic o stanie kr鵵ca, a mo瞠 po prostu jest suchy i dlatego rzeczy b豉he odstawi na bok ;)

rafal9119 
Forumowy wyjadacz

Wys豉ny: 2012-05-17, 08:45   

ja kiedys w swoim pasku tez szuka貫m dziury w ca造m i nic to nie da a taka sama by豉 sytuacja .Wymiana uszczelki pod g這wica pomog豉

PabloSBT 
Forumowy wyjadacz

Silnik: 1.6 ABU + LPG
Pom鏬: 31 razy
Do陰czy: 14 Sie 2009
Sk康: TKI | Kielce
Wys豉ny: 2012-05-17, 09:33   

sprawd dok豉dnie wszystkie przewody i kr鵵ce sprawd te czy ko這 peda逝 gazu nie masz wilgotnego dywanika. Twarde masz w篹e jak si zagrzeje ?? Nie s逝chaj o uszczelce pod g這wic bo jak by to by豉 ona to na pewno nie mia by temp 90 stopni na liczniku ;) i by ci gotowa這 p造n. Jak b璠ziesz mia twarde w篹e to odkr耩 korek od zbiorniczka i przytrzymaj samoch鏚 przez chwile na wy窺zych obrotach uk豉d si odpowietrzy i sprawd po ostygni璚iu jak si znowu zagrzeje czy s twarde. Ale je郵i nie du穎 ci bierze tego p造nu to mo瞠 po prostu kto dola wody 瞠by by這 max i wyparowa豉 :)

rafal9119 
Forumowy wyjadacz

Wys豉ny: 2012-05-17, 09:46   

PabloSBT napisa/a:
prostu kto dola wody 瞠by by這 max i wyparowa豉

to jest pewne. he

bynioo 
Berbe

Wys豉ny: 2012-05-17, 21:12   

najprawdopodobniej to mog豉 by poprostu woda, albo uby這 bo by這 za du穎 ..ju jest wszystko ok i poziom si nie zmienia od paru dni! nie potrzebnie si martwi貫m na zapas, chocia mam teraz inny, du穎 powa積iejszy problem z olejem, ale to ju inny temat

dzi瘯uje wszystkim za pomoc! :)

Reklama

Skad:...

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez mo磧iwo軼i zmiany post闚 lub pisania odpowiedzi
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku