Pływak w butli sie zawiesza

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Pływak w butli sie zawiesza

Postprzez Nati712 » 15 kwi 2015, o 11:45

Witajcie! Szukałam takiego tematu w naszej szukajce ale nie znalazłam a jak juz był to przepraszam... Mam w kole nową butle na LPG wymieniona chyba nie caly rok temu pływak od gazu ciagle sie zawiesza i kiedy chce zatankowac to nie moge bo wskazuje ze butla jest pełna mimo tego ze jest pusta, bylam raz w serwisie LPG to mechanik wziol gumowy młotek przywalił i wieszak sie "odwiesił" pozniej sama robilam tak 2 razy ale przeciez nie bedziemy ciagle tej butli tak oklepywac..... Co powinnam zrobic ? jechac na gwarancje mimo tego ze wymieniona byla po 10 latach tylko butla zawory zas nie, czy co radzicie? do serwisu mam 20 km bo w moim miescie nikt LPG nie robi z kolei dostac sie to na zapisy trzeba macie jakies pomysły co zrobic zeby ten pływak tak sie nie zawieszał, ile razy mozna oklepywac butle ?
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Pływak w butli sie zawiesza

 

Postprzez kolopn » 15 kwi 2015, o 16:01

Wydaje mi się, że jest tu problem z samym wielozaworem, do którego pływak jest zamontowany. Na Twoim miejscu, wyjeździłbym gaz do końca, odkręcił wielozawór i zobaczył o co chodzi. Być może np. jedna z zębatek która łączy pływak z wskaźnikiem poziomu napełnienia się wygięła i co jakiś czas się zawiesza (o ile właśnie mechanizm zębatkowy tam jest, bo występują różne.)
Avatar użytkownika
kolopn
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Nati712 » 17 kwi 2015, o 10:56

ok a czy to podlega pod reklamacje butli czy zawor juz nie bo na tym nie znam sie wcale zebym sie nie wyglupila np;P
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez k-m-r1 » 18 kwi 2015, o 10:39

to jest polemika

wielozawór mugł byc uszkodzony przy wymianie butli]


kup nowy i problem z głowy wydasz z 100 zł i po problemie

zerknij samemu jak masz pojęcie
zmontujesz zatankujesz sprawdż czy jeszt szczelne i cieszyc sie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Nati712 » 24 kwi 2015, o 09:46

powiem tak: Nie mam pojecia co mial piernik do wiatraka bo za kazdym razem stuk puk pomagalo a okazalo sie ze trzeba bylo wymienic caly zawor z kulka bo sie zacinała, pojecia nie mam czy dobrze zrozumialam cie kolego ale zawór to zawór i on byl winien moze nie dokladnie zrozumialam czy o ten ci chodzilo ale juz jest ok :P dziekuje wam bardzo kolejne dobre rady poskutkowaly naprawa golfa jestescie lepsi niz mechanicy i ksiazki ze schematami :)
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL


- - - jagodowyblog.net



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron