logo

Golf 3 Klub Polska
Forum miłośników VW Golf 3

Poprzedni temat «» Następny temat
Muli na zimnym
Autor Wiadomość
tomasz291 
Czytacz

Silnik: 1.9 AGP
Wysłany: 2013-08-22, 18:18   Muli na zimnym

Witam opiszę moje problemy od niedawna rano już jest troche zimno auto pali na rys dodaje gazu do 2000 rpm wskakuje na gaz normalnie a gdy jadę już na 5tce silnik raz ciągnie raz muli i tak i tak....Po pracy siadam na polu temp.30st. upał silnik pracuje normalnie na lpg :!: Dodam że instalacja ma 7 lat Elpigaz vega filterek nie dawno wymieniany,wczoraj spuściłem syf z parownika wyleciało około pół kieliszka jakie macie rady?

pablomed 
POMOCNIK

Silnik: Vento 2E
Wysłany: 2013-08-23, 12:58   

albo potrzebna poprawka regulacji, albo regeneracja redukora, w sumie to po 7 latach napewno jest potrzebna membrany reduktora tyle nie wyytrzymują nawet jeśli przebiegi nie były duże.

ci-nek 
Gaduła

Silnik: był 1.8 75KM AAM
Wysłany: 2013-09-02, 22:10   

istnieje tez inne rozwiazanie. przede wszystkim sprawdź czy masz podłaczone oraz czy prawidłowo przewody od sterowania ciepłe/zimne powietrze we wlocie powietrza na wtrysku. mozna to zrobić na dwa sposoby. 1 w instukcji sprawdzić jak musza być podłączone. 2. w chłodniejszy dzień zdejmujesz pokrywe filtra powietrza, zobaczysz tam klapkę. ta klapka steruje własnei ciepłe/zimne powietrze. przy temperaturze (jezeli dobrze pamietam) ponizej 35'C powietrza zasysanego, klapka ustawi sie tak by do rury wpadało powietrze spod silnika, powyzej tej wartosci klapka powinna zmienic swoje połozenie i zasysac powietrze z prze lewego nadkola. Powinieneś dojść po przewodach skad jest sterowana ta klapka, wtedy możesz sprawdzic czy przewody są w ogóle podłączone. Sterowanei klapką jest mechaniczne (nei elektryczne)

istnieje tez inna ewentualnośc. wariuje Ci zawór (jezeli masz) odpowietrzania z oparów zbiornika paliwa. mam ten sam silnik, jest to mały elektrozawór najparwododobniej niebieski lub czarny z bodajze 2pinową wtyczka, równeiz w okolicy koło filtra powietrza. jezeli ten elektrozawór sie zepsuje (jak mi) to bedzie Ci podawał lewe powietrze do wtrysku w za-duzej ilosci, no i Ci bedzi emulił silnik. jak poszukasz u mnie w "profilu" mojego golfa, to powinienes znaleźć opis tej usterki i jak wyglada ten element

był GOLF III Joker (75KM)

Reklama

Skad:...

Odpowiedz do tematu