O tym "jak kopertówki zamontować" słów kilka

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

O tym "jak kopertówki zamontować" słów kilka

Postprzez kamilecki » 9 lut 2010, o 20:34

Co potrzeba??

1.- Kopertówki (2szt)
2.- Wtyczki kopertówek (2szt) lub zamiennie wsówki żeńskie male (4szt)
3.- 1mb przewodu 2x1mm lub zamiennie 2mb przewodu 1x1mm
4.- Wkrętaki, Kombinerki, Lutownica, Cyna, Rurki termokurczliwe, Izolacja, Suwmiarka/linijka, Długopis,
5.- Piwo 0,5l, (minimum 1szt)

Montaż:
1.-Zdejmujemy poszycie...
2.-odmierzamy wymiary jak na zdjęciu...
1.jpg
1.jpg (35.7 KiB) Przeglądane 1743 razy

nanosimy kształt czerwonego prostokąta długopisem od strony skaju, potem wycinamy tapeciakiem otwór, a na koniec wykonujemy delikatne zaokrąglenia zaznaczone na zielono (~R14mm) tak żeby lampka ładnie/pasownie wchodziła...

Razem z zaokrągleniami otwór powinien mieć wymiary nie większe niz około 61mmX24mm
2.jpg
2.jpg (78.68 KiB) Przeglądane 1743 razy

3.jpg
3.jpg (80.34 KiB) Przeglądane 1743 razy


3.- od spodu podklejamy pozostałe po wycince kawałki tapicerki (bo w MK4 jest ona grubsza) tak żeby nam lampka nie goniła. (zdj u góry)

poniżej widzimy ładnie dopasowane (dociągnięte do tapicerki) lampki

4.jpg
4.jpg (50.92 KiB) Przeglądane 1743 razy


4.- Zarabiamy mniej/więcej w ten sposób kostki od kopertówek, do przygotowanych kabelków(około 50cm przewodu 2x1mm na stronę) ewentualnie wystarczą zwykłe małem wsówki żeńskie.

5.jpg
5.jpg (36.03 KiB) Przeglądane 1743 razy


5.- Szukamy wiązki w drzwiach, odizolowujemy ją i wyszukujemy dwa przewody:
Czerwony z Żółtym i Brązowy z Białym
pierwszy jest plusem, drugi jest masą podawaną przez włączniki drzwiowe

6.jpg
6.jpg (99.77 KiB) Przeglądane 1743 razy

u mnie niestety było zrobione wygłuszenie drzwi... ale na wiosnę jak się zciepli załatam dziury ;-)


należy również pamiętać że lampki te posiadają diodę prostowniczą (niezbędną do instalacji MK4, zbędną natomiast w MK3) przez którą WAŻNA JEST POLARYZACJA (gdzie plus / gdzie minus) najlepiej sprawdzić metodą prób i błędów (kto się orientuje rzuci okiem na diodę i będzie wiedział)
7.jpg
7.jpg (85.06 KiB) Przeglądane 1743 razy


Wszystko ładnie lutujemy, izolujemy, zabezpieczamy...

8.jpg
8.jpg (97.87 KiB) Przeglądane 1743 razy


składamy wszystko do kupy.

Obrazek Obrazek

ot i cała mecyja, lampki świecą i oko cieszą!

Obrazek Obrazek

Jedyny mankament tego rozwiązania... LAMPKI PALĄ SIĘ RAZEM, nieważne które drzwi otworzymy, palą się razem.

Ale Mega duży plus jest taki że nasza ingerencja w instalacje jest znikomo mała, tzn nie dokładamy żadnych kabelków w przelotki drzwiowe, innymi slowy niema wsi!![/b]
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

O tym "jak kopertówki zamontować" słów kilka

 

Postprzez pablomed » 11 lut 2010, o 21:48

kamilecki napisał(a):LAMPKI PALĄ SIĘ RAZEM,
bardzo fajna porada, gratuluję. Zamiast do brązowo białego daj do brązowo-żółtego. Będzie taki szedł od modułu szyb elektrycznych (pin 12), i masz osobno. O ile będziesz miał ochotę to jeszcze rozbierać bo w końcu razem też się moga palić.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kamilecki » 11 lut 2010, o 21:57

pablomed napisał(a): [...] Zamiast do brązowo białego daj do brązowo-żółtego. Będzie taki szedł od modułu szyb elektrycznych (pin 12), i masz osobno. O ile będziesz miał ochotę to jeszcze rozbierać bo w końcu razem też się moga palić.


Dzięki pablomed, :ok: ale Jest ładny efekt podświetlania podłogi z drugiej strony przy otwieraniu drzwi więc zostanie jak jest :D

jak robiłem instalacje to w moim garage pizdziło nie miłosiernie i łączyłem do przewodu którego byłem pewien, a szukać odseparowanych żył miałem przy letnim poprawianu podartego wytłumienia!

dzięki raz jeszcze!! :beer:
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd


- - -



Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość