Golf III wymiana obudowy termostatu ABD, ABU

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

Golf III wymiana obudowy termostatu ABD, ABU

Postprzez endru » 17 kwi 2012, o 15:27

Golf III 1.4 ABD wymiana obudowy termostatu


Witam!

Dziś postanowiłem wymienić obudowę termostatu gdysz były ciągle wycieki i zatykanie, przy okazji zrobiłem kilka fotek.

wycieki z miejsc oznaczonych 1 i 2 a 3 sie zapychała ciągle przez co rosło ciśnienie i wywalało płyn innymi szczelinami.

<
1.jpg



Potrzebne narzędzia:

- klucz nasadowy nr 13 (do odkręcenia górnych śrub obudowy termostatu od bloku silnika)
- kombinerki
- żabka (do ściśnięcia opasek na wężach)
- klucz nasadowy nr 10 (do odkręcenia dolnych śrubek obudowy termostatu)
- nowy króciec/ obudowa termostatu 030 121 117 N
- 5 litrów nowego płynu do chłodnicy (przy upuszczaniu płynu może trochę się wylać.
- miska o pojemności najlepiej min. 4 litrów - posłuży jako naczynie do złapania spuszczonego płynu
- oringi sa w zestawie a jak nie to trzeba dopasować se do obudowy
- opaski zaciskowe tak na wszelki wypadek

<
2.jpg

<
3.jpg

<
4.jpg


Odłączamy i wyciągamy akumulator żeby było wygodniej i bezpieczniej, następnie tak jak strzałki pokazują zdejmujemy zaciski z kopułki
i ściągamy ja i odkładamy na gore aby nie zawadzała.
Teraz spuszczamy do miski (która podstawiamy pod silnik) płyn z węża 7 ( ja od tego zaczołem ) i odpinamy pozostałe węże w dowolnej kolejności
( no i tu do tych zacisków nie zastąpiona jest żaba).

5.jpg
5.jpg (9.08 KiB) Przeglądane 2826 razy



Odpinamy wtyczki tak ja pokazują strzałki, wyciągamy czujnik temperatury śruby 1 i 2 odkręcamy kluczem nasadowym 10 ( zapewne poleci trochę płynu)

<
1.jpg


Śruby poniżej 1 i 2 odkręcamy kluczem nasadowym nr 13 (przyda sie jakaś przedłużka na grzechotkę) i wyciągamy stara obudowę.

<
2.jpg


A oto stara obudowa i przyczyny wycieków (pękniecie oraz brak wewnętrznego kołnierza na około którego jest uszczelka

<
3.jpg

<
4.jpg


oraz znalezisko w środku obudowy które mi wypadło, a małe skrawki se latały i zatykały rożne wąskie kanały.

<
5.jpg


O to dolna obudowa termostatu (fotka zapożyczona gdyż moje nie wyszło) tu brakowało uszczelki pod termostatem wiec dajemy nowy oring
i skręcamy dolna z górna kluczem nasadowym nr 10.

6.jpg
6.jpg (35.54 KiB) Przeglądane 2822 razy


A to stara i nowa obudowa z przykręcona dolna wraz z termostatem i nowym oringiem.

<
7.jpg


A teraz zostało składanie : robimy wszystko w odwrotnej kolejności

- zakładamy nowa obudowę i skręcamy do bloku silnika
Obrazek
- podpinamy węże oraz zakładamy żabą zaciski, zakładamy kopułkę
Obrazek
- zakładamy czujnik i zapinamy wtyczki
Obrazek

Może się komuś przyda, troszkę jest roboty ale jak później przyjemność :) Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17 kwi 2012, o 17:18 przez endru, łącznie edytowano 1 raz
Golf 3 1.4 (ABD - 1H1) zagazowany
Avatar użytkownika
endru
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 13:38
Lokalizacja: Bialystok

Golf III wymiana obudowy termostatu ABD, ABU

 


- - -



Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości