Zakup golfa - wybór jednostki,

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Postprzez kosmaty69 » 18 lip 2014, o 22:46

klaudek669 napisał(a):
kosmaty69 napisał(a):Tzn tak. Ok 8 lat temu, ojciec kupił golfa 3 1.9 td za 32 tysiące zł. Wtedy był to ewenement w okolicy :zawstydzony: ...


Co Ty za bajki pleciesz :lol: Nie mogłem się powstrzymać.

Mój starszy kupił w 2000 roku golfa 3 2.0 GTI 8v 2e za 18k zł (+opłaty) który był wtedy 6 letni i nie była to jedna z najniższych cen wtedy na rynku, wujas kupił też w tym czasie golfa 2 z 91 roku 1.6d który go wyszedł 10k zł już po opłatach.

Golf 2.0 wytrzymał do 2013 roku a na początku tego roku został zezłomowany... :wstyd:

8 lat temu to 4 chodziły od 20 tyś - wiem bo szukaliśmy też. :hyhy:

a w 2006 roku to golfów 3 było więcej niż teraz na naszych drogach, więc sory ale w życiu Ci nie uwierzę w takie kity.


Być może, było to jeszcze wcześniej.. Nie jest to istotne, ponieważ pamiętam, że dał za niego 32 kloce przywiezione z "DDR'u" i żałowałem tego, że nie było tak szyb elektrycznych :lol:
Avatar użytkownika
kosmaty69
Badacz tematu
 
Posty: 295
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 19:44
Lokalizacja: Oswięcim

 

Postprzez maximus_spi » 18 lip 2014, o 22:57

Opik napisał(a):Za 4 kola zadbanego gti nie kupisz i tu sie ma co oszukiwac, one przestaly taniec juz. Gt 1.8 moze sie uda trafic, diesla bym odpuscil bo mimo ze to stare i pancerne jednostki to maja juz swoje przebiegi a dwa ze komfort jazdy dieslem jest padaka ;)


Sory ze troche odbiegam od tematu ale Opik nasuwasz ciekawe wnioski...mogłbys troche sprecyzowac z własnego doświadczenia a nie z opowiesci z krypty czemu to niby komfort jazdy dieslem to jest padaka?
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez klaudek669 » 18 lip 2014, o 22:58

To by w latach 90 musiało być :mrgreen:
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Opik » 18 lip 2014, o 23:25

maximus_spi napisał(a):Sory ze troche odbiegam od tematu ale Opik nasuwasz ciekawe wnioski...mogłbys troche sprecyzowac z własnego doświadczenia a nie z opowiesci z krypty czemu to niby komfort jazdy dieslem to jest padaka?


To że Golf to stara konstrukcja, która nie ma współczesnych superultra wygłuszeń, a 1.9TDI pomijając niezaprzeczalne zalety kulturą pracy nie grzeszy. Sprowadza się to do tego że u siebie jak siedzę z włączonym silnikiem na wolnych obrotach to ledwo go słyszę, w dieslu prawie dostaje wylewu od tego klekotu. Ale może taki już się zrobił ze mnie francuski piesek pod względem odgłosów a innym to nie przeszkadza :P
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pawelus6 » 19 lip 2014, o 00:29

Opik napisał(a):
maximus_spi napisał(a):Sory ze troche odbiegam od tematu ale Opik nasuwasz ciekawe wnioski...mogłbys troche sprecyzowac z własnego doświadczenia a nie z opowiesci z krypty czemu to niby komfort jazdy dieslem to jest padaka?


To że Golf to stara konstrukcja, która nie ma współczesnych superultra wygłuszeń, a 1.9TDI pomijając niezaprzeczalne zalety kulturą pracy nie grzeszy. Sprowadza się to do tego że u siebie jak siedzę z włączonym silnikiem na wolnych obrotach to ledwo go słyszę, w dieslu prawie dostaje wylewu od tego klekotu. Ale może taki już się zrobił ze mnie francuski piesek pod względem odgłosów a innym to nie przeszkadza :P


Człowiek sie przyzwyczaja do dobrego, co nie?
Jednak b. czesto jeżdzę królową lawet w 1.9. I tam tego silnika praktycznie nie słychac, diesel pracujacy na równi hałasem z benzyną. Ale jak wsiadam to mojego AAZ który jest jeszcze głosniejszy to czuje siędopiero dobrze, ja silnik muszę słyszeć, a długa skrzynia pozwala jeździc na autostradach w miare rozsądnie przy obrotach nie powodujacych duzo hałasu. Po prostu jestes wyczulony ci powiem ;-)
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Opik » 19 lip 2014, o 01:41

pawelus6 napisał(a):Człowiek sie przyzwyczaja do dobrego, co nie?


i to zdanie idealnie oddaje sedno :D

też często jeżdżę królową lawet w wersji zanim się stała królową lawet i samochód mega obszerny, wygodny, fotele jak kanapy ale klekot... no nie mogę no. Jakby to 3.0 było, to w trasy ideał :hyhy:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez maximus_spi » 19 lip 2014, o 07:19

Opik klekot klekotowi nie rowny tak samo jak benzyna,jedne pracuja ciszej inne głośniej,sąsiad ma vw polo w benzynie a silnik jego pracuje tak ze cały blok stawia na nogi,to samo tyczy sie niektórych diesli,jak dbasz tak masz,fakt ze na zewnątrz jest diesel głośniejszy ale w środku jak wygłuszenie,uszczelki w dobrym stanie to tez na wolnych obrotach nie jest za głośno i tyczy sie to nawet starych konstrukcji.....inna kwestia to przyzwyczajenie,jak czasem wsiadam do zabawkowych autek w benzynie typu corsy,pany,toyoty,fiaty itp to musze przygladac sie obrotomierzowi czy aby nie zgasł :-D dla mnie ryk silnika musi byc choc troche głośny obojetnie w jakiej formie on występuje i wcale to jakos nie wpływa na komfot jazdy a wrecz przeciwnie....ale ile osob tyle opini. :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 19 lip 2014, o 11:04

Ja podpisuje się pod
maximus_spi napisał(a):ale ile osob tyle opini.
. Dla mnie mój 1.6 gdy świeżo przesiadłem się z 1.8 mk2 wydałaś się mruczek jak słodki kotek. Jeździłem też 1.6 sprzed 95roku i chodził głośno, głośniej od tdi.


A kolega - twórca wątku wybrał już coś?
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez kosmaty69 » 19 lip 2014, o 12:13

Tzn dieasle odpadają, ze względu na trasy jakie pokonuję 10-20 km, dziennie max 50 ale z postojami po kilka godzin :).
Szukam cały czas 1.8 & 2.0.. Aktualnie, potrzebuję jeszcze jednej wypłaty i sprzedania golfa 2 aby znaleźć coś za 5000zł :)
Moje padło :
Avatar użytkownika
kosmaty69
Badacz tematu
 
Posty: 295
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 19:44
Lokalizacja: Oswięcim

Postprzez Paweu » 19 lip 2014, o 14:35

Chłopaki . Nie zbiegajcie zbytnio z tematu. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez pawelus6 » 19 lip 2014, o 15:00

kosmaty69 napisał(a):Tzn dieasle odpadają, ze względu na trasy jakie pokonuję 10-20 km, dziennie max 50 ale z postojami po kilka godzin :).
Szukam cały czas 1.8 & 2.0.. Aktualnie, potrzebuję jeszcze jednej wypłaty i sprzedania golfa 2 aby znaleźć coś za 5000zł :)


To powodzenia w szukaniu :) Czekam aż przedstawisz swój nowy wózek z czasem na forum ;)
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez kosmaty69 » 19 lip 2014, o 15:09

Wybaczcie, że tak was atakuję z tymi pytaniami, ale gdzieś wyżej kolega napisał, że nawet do 5000zł można znaleźć egzemplarz gti ( w dobry stanie ) a jeden z handlarzy aut z roboty powiedział że za 5k kupie co najwyrzej golfa w zapłakanym stanie, i że GTI w dobrym stanie 8000 zł min. WUT ? :evil:
PS. Jak tylko go kupię, odrazu tutaj wstawię i lecę z tematem modowania :>
Avatar użytkownika
kosmaty69
Badacz tematu
 
Posty: 295
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 19:44
Lokalizacja: Oswięcim

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości