Części zamienne, numery części - POMOC

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Części zamienne, numery części - POMOC

Postprzez AdiK__ » 22 mar 2013, o 10:29

Witam. Oferuję pomoc przy doborze części zamiennych, jestem w stanie podać numery OE, zamienników praktycznie każdej części. Masz z czymś problem? Podaj dane samochodu (marka, model, rok, pojemność silnika, moc, ewentualnie kod silnika) podam Ci numery części jakiej potrzebujesz. Siedzę w ty na co dzień więc dla mnie to chleb powszedni :) Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 22 mar 2013, o 10:30 przez AdiK__, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Części zamienne, numery części - POMOC

 

Postprzez marcinkazimierz » 22 mar 2013, o 17:45

golf 96 1z visco kompletne :mrgreen: w zamienniku
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez AdiK__ » 22 mar 2013, o 17:48

Dobrze wiesz że w 1z nie ma visco ;p
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez marcinkazimierz » 22 mar 2013, o 18:03

jest centralne przenoszace naped na tył, w aso taniutkie 9 tys kosztuje
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez AdiK__ » 22 mar 2013, o 21:09

Mogłeś to sprecyzować bo jak większość w tym ja za pewne pomyślała o wisko wentylatora chłodnicy
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Nati712 » 28 sie 2013, o 18:26

Adik tak maniakalnie to kochasz i znasz czy masz katalog ???? Heheh a tak teraz szczeze to pozwolcie ze o cos zapytam i tak moze ktos szczeze odpowie, a mianowicie: Jestem tutaj z wami dopiero kilka miesiecy, dzieki wam dowiedzialam sie bardzo duzo, wiele potrafilam naprawic i jestem bardzo bardzo wdzieczna, kiedy przymierzalam sie do kupna auta dziadek powiedział mi abym kupowala takie auto do ktorego czesci beda tanie i dostepne w sklepach na szrotach itp, jednym slowem auto na ktore bedzie mnie stac aby je utrzymac, po zrobieniu wywiadu uznalismy ze bedzie to albo Ford albo jakis Volkswagen a ze forda juz mialam uroilam sobie Golfa III. Kiedy zaczął sie mi psuc zaraz pisalam do was co jest nie tak i dzieki waszym wskazowkom oraz dobrym rada szlam do sklepu i kupowalam czesci zamienne ale nigdy nie zastanawialam sie jakiej firmy, dlamnie czesci to czesci mowilam poprosze cewke zaplonowa do golfa 3 silnik 1,8 bezyna gaz i dostawalam do reki kosteczke ktora pozniej montowalam, ztarły sie mi klocki i szorowalo po tarczach poszlam i powiedzialam poprosze dobre grube klocki bo mi sie ztarły wiec facet powiedzial mi ze da mi te tansze bo sa lepsze jak te drozsze bo place za firme a zcieraja sie jeszcze szybciej bo sa jakies tam miekkie... Kiedys weszlam na temat gdzie pracuja uzytkownicy forum pewna czesc uzytkownikow ma dobrze platne prace wiekszosc z kolei to ludzie bardzo mlodzi wiek wacha sie pomiedzy 19-25 do 33 max maja rodziny dzieci, i tak sie zastanawiam czy preferowane przez was czesci dobrych firm w bardzo wysokich cenach na prawde sa tak istotne w starym 20 letnim aucie ???? Za kazdym razem kiedy kupowalam czesc byla ona w nieciekawym szarym pudeleczku ktore prawie rozwalalo sie w rekach a paski mialy tylko papierowa obrączke, mam rozumiec ze Golf ktory jest uwazany za tanie auto w utrzymianiu bo posiada mase czesci zamiennych w dobrych cenach za 3 tyg mi sie rozleci bo moje czesci sa tansze ???? Nie chce tutaj nikogo bron Boze urazic czy zagladac komus w portwel ale kiedy wchodze na jakis temat i widze ze pytanie jest zadawane nie o naprawe ale o kupno np " jakie tarcze i klocki do golfa" a zdaje sobie sprawe ze najtansze tarcze do tanich nie naleza, to tak sobie mysle ze Golf to wcale nie takie tanie auto :) No oczywiscie wiem i zdaje sobie sprawe ze niektorych rzeczy nie mozna dawac starych bo musza byc nowe i koniec kropka ale czy tak bardzo firmowe ??????
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez AdiK__ » 29 sie 2013, o 08:03

Nati712, jedno i drugie ;) na co dzień pracuję w dużej hurtowni motoryzacyjnej i mam dostęp do wszelkiego rodzaju katalogów i chętnie pomogę bo dla mnie to chleb powszedni ;)

Co do części do jest duża różnica w jakości, wykonaniu itp. Porównując tanie marki (firmowe danej hurtowni) między innymi Hart, Kager, 4Max, Kraft itp do Febi (SWAG), TRW (MOOG), Lemforder. Cena niejednokrotnie jest dwa razy wyższa taniego i "firmowego". Swego czasu na próbę zrobiłem zawieszenie na tanich częściach aby sprawdzić czy na prawdę jest różnica. Jest i to kolosalna. Tulejki w zawieszeniu padły po 2 miesiącach - założyłem droższe i miałem spokój na ponad rok. Założyłem też łożyska najtańsze na tył - z ciekawości ile to pochodzi. Miesiąc i tak zniszczonych łożysk po takim czasie nigdy nie widziałem. Założyłem dobre (FAG) i spokój przez półtora roku i zapewne dalej nowy właściciel też nie wymienia. Tym oto testem sam doszedłem do tego że lepiej zapłacić dwa razy więcej niż dwa razy częściej wymieniać tanie. W moim przypadku sam sobie serwisuję auta i odchodzą mi koszta wymiany ale jak ktoś musi jechać do mechanika to się w ogóle nie opłaca oszczędzać na częściach bo "pazerny dwa razy traci" ;)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Nati712 » 29 sie 2013, o 15:37

U nas na zadupiu najwyrazniej wyboru nie ma bo nigdy nie pytaja o firme tylko daja do reki co mi potrzeba nawet nie pytaja czy drozsze czy tansze nic po prostu głucha cisza prosze, dziekuje, dowidzenia :D Ale dzieki za wyjasnienie poniekad juz wiem co w trawie piszczy :) Poniekad jestem pewna za 3/4 uzytkownikow zadajac pytanie co lepsze po uzyskaniu odpowiedzi i po sprawdzeniu cen jednak kupuje te tansze zamienniki jakos nie wierze ze maja takie dochody iz inwestuja w golfa wiem ile zycie kosztuje i nie zarabiam zle ale nigdy bym nie poswiecala tylu funduszy na auto gdzie trzeba kupic buty opal i poplacic rachunki :D
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez KrOlikkk » 24 wrz 2013, o 20:32

witam potrzebuje nazwy lub ewentualnie jakis namiarow na nazwe czesci do mojeg golfa.
poszukuje czujnika znajduje on sie nad wlacznikiem stopu w pedale hamulca 2-u pinowy na mala kostke
wiem ze powinien byc on koloru niebieskiego
prosze o pomoc
szukam go poniewaz nie mam go u siebie a bez niego wywala mi caly czas kontroli pedalu hamulca
podobny chyba on jest mocowaniem do czujnika ktory mam przy pedale sprzegla
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez AdiK__ » 25 wrz 2013, o 09:51

Znalazłem coś takiego co jest opisane jako czujnik położenia pedału hamulca. Jego numer to 10.6318-9026.1

Obrazek

Jeśli to nie jest to, to zgłupiałem :zdziwko:
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez grac3k » 25 wrz 2013, o 11:23

tez moge pomóc ;) zamienniki, zastosowanie w pojazdach, numery OES i wiele innych walić śmiało nawet na PW ;)
Avatar użytkownika
grac3k
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 23:41
Lokalizacja: RMI

Postprzez BartheZz_3 » 25 paź 2013, o 20:00

Dzień dobry :) ja chciałbym poprosić o porównanie dwóch części, dokładnie zaworków N75.
Posiadałem takowy:
028 906 283 F APG
A kupiłem takowy:
028 906 283 Q APG
Czy to jest takie same, czy do jakiegoś rocznika było wsadzane tylko, wszystko powinno być ok ??
Bo coś mnie nie gra, ale jeszcze muszę sczytać błędy...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości