wymiana simerbloków wahacza przedniego

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

wymiana simerbloków wahacza przedniego

Postprzez PaNdA » 6 kwi 2011, o 14:58

mam pytanko mechanik stwierdził mi że mam do wymiany wahacze :-o i teraz moje pytanie przecież można wymienić same simerbloki są one przykręcane?
vw-eje to najlepsze wózki na świecie
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

wymiana simerbloków wahacza przedniego

 

Re: wymiana simerbloków wahacza przedniego

Postprzez patryk1981 » 6 kwi 2011, o 20:58

PaNdA napisał(a):mam pytanko mechanik stwierdził mi że mam do wymiany wahacze :-o i teraz moje pytanie przecież można wymienić same simerbloki są one przykręcane?



tak można same tuleje metalowo gumowe wymienić , jak wymienisz cały wahacz " co jest bez sensu " to odrazu na geometrie możesz jechać ,te tuleje są wprasowywane nie wkręcane ;-)

ps , pamiętaj że jak wyciągasz wahacz to razem ze sworzniem :-D unikniesz kosztów :-P
Ostatnio edytowano 6 kwi 2011, o 21:08 przez patryk1981, łącznie edytowano 1 raz
patryk1981
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 mar 2011, o 14:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez golfik60 » 6 kwi 2011, o 21:05

czyli chodzi dokładniej o tuleje gumowo metalowe wachacza które sa wciskane w wachacz a przykręcany jest przegłub kulisty wachacza... a skoro mechanik mowi ze wachacze sa do wymiany to albo chce ciebie naciagnac na wydatek albo sa one tak pokrzywione... jedz do innego mechanika niech zerknie okiem i bedziesz wtedy wiedział co i jak
Avatar użytkownika
golfik60
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 00:48
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez PaNdA » 7 kwi 2011, o 11:41

bo w sumie jak najade na dziure to z przodu słychać stukanie tak jakby gałka kierownicza czyli prawdopodobine może być ten forzeń wahacza przekłądnia kulowa?? :zalamany:
vw-eje to najlepsze wózki na świecie
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

Postprzez patryk1981 » 7 kwi 2011, o 20:44

PaNdA napisał(a):bo w sumie jak najade na dziure to z przodu słychać stukanie tak jakby gałka kierownicza czyli prawdopodobine może być ten forzeń wahacza przekłądnia kulowa?? :zalamany:


nie dygaj ;-) to prawie na 100 % sineblok ,sworznie nie tak łatwo wykończyć :lol: wyjmiesz wahacz to oblukasz ,ale zakładam się o piwo że to sineblock 8-)
patryk1981
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 mar 2011, o 14:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez PaNdA » 8 kwi 2011, o 21:26

panowie diagnoza jest taka...do wymiany są całe wahacze :cry: wszystkie gumy są zużyte a wahacz ma takie luzy że masakra :cry:

[ Dodano: 2011-04-08, 21:59 ]
ok koledzy temat zamknięty :zdziwko:
vw-eje to najlepsze wózki na świecie
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

Postprzez AdiK__ » 9 kwi 2011, o 14:43

Wszystkie gumy w wahaczu są wymienne ; ) więc do słabego mechanika jezdzisz : ) zmieniasz przednie i tylne tuleje wahacz jak nowy : D

Obrazek

Obrazek

Bierz Febiego są w przyzwoitej cenie i co najważniejsze są solidne ; )
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez 3scaP3r » 26 kwi 2011, o 23:00

Panowie i Panie.
Odnośnie tulejek gumowych wahacza mam pewien problem.
Kupiłem nowe pachnące na obie strony od Lemfoerdera i co?!
W tylnych się nie zgadza średnica otworu gdzie przechodzi śruba.
W LEMF... jest znacząco większa niż w tych dotychczas zamontowanych. Zacząłem rzucać mięsem itd. i przyszedłem tu po ratunek. Trzeci raz rozebrałem całą zawiechę z przodu to sworznie to to to tamto i tak do us@#$ śmierci. Proszę o instruktaż wymiany tulejek wahacza i niezbędnych dodatków. W FOTA S.A. twierdzą, że są to na pewno te tuleje... bez komentarza.
Moje autko to G III 1,9 SDI Variat z 96r. podobno występuje wersja PLUS o czym szczerze mówiąc nie słyszałem.
Pomocy bo kobieta już mnie wyzywa, że spędzam z autem więcej czasu niż ni a i córką.

Z góry dzięki za pomoc.

[ Dodano: 2011-04-27, 17:03 ]
Czy ma ktoś coś do powiedzenia odnośnie tych tulejek gumowanych?
Proszę o pomoc.
3scaP3r
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 22:48
Lokalizacja: Koszalin


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości