Problem z hamulcem w lewym tylnym kole

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Problem z hamulcem w lewym tylnym kole

Postprzez majuDJ » 22 paź 2008, o 12:22

Ostatnio jechałem swoim mk3 i w pewnym monecie zacząłem słyszeć dźwięki harowania hamulca w tylnim lewym kole, wiec szybko się zatrzymałem na stacji. Gdy wysiałem z samochodu zobaczyłem ze alufelga jest rozgrzana, podłubałem troszkę śrubokrętem, kilka razy zaciągnąłem hamulec ręczny i opuściłem kilka razy ,wcisnąłem pedał hamulca do końca i przestało obcierać. Zaciskacze nie wracaj na swoje miejsce , czy co?Czyżby hamulec nie odskakiwał??? Co może być przyczyna takiego zachowania??? To wina hamulca ręcznego??
majuDJ
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 03:33
Lokalizacja: Stalowa Wola/Lublin

Problem z hamulcem w lewym tylnym kole

 

Postprzez arek ryba » 22 paź 2008, o 14:43

myśle ze okładziny masz już mocno starte i temu ci nie wracają do pozycji wyjściowej. zdejmij beben i się wszystko okarze.
tu masz krok po kroku jak zciągnąć bęben http://www.golf3.pl/topics28/wymiana-lo ... t11409.htm
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez Grzybek_3 » 22 paź 2008, o 14:47

Przyłacze sie do pytania kolegi tylko ze ja mam z tyłu zacisk i mam to samo z tylna lewa strona :-/ I jak zaciagne mocno reczny nie odbiaj :-/ co moze byc pryczyna?? Linke od recznego wymienilem :-|
Grzybek_3
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 22:11
Lokalizacja: Radzikow

Postprzez pablomed » 22 paź 2008, o 21:35

zakładam że masz MK3 i hamulce z mk3. To ośka dżwigni ręcznego zatarta. Marna rzecz. Można rozebrać, ale jak wyczyścisz ośke z korozji to zrobi się nierówna i za cienka i oring co na niej jest może nie trzymać i płyn pocieknie. Lepiej rozglądaj się za używką i zmień od razu zestaw gumek na nowy. Ja wyrwałem na allegro za 100 cały zacisk od GTI
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Grzybek_3 » 22 paź 2008, o 22:06

Własnie sie tak myslałem ze bedzie trzeba wymienic zacisk nowy kosztuje prawie 300zł.A moze znacie jakis szrot poblizu Grodziska Maz lub Brwinowa, Pruszkowa ???
Grzybek_3
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 22:11
Lokalizacja: Radzikow


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron