na prostej drodze wyrwalo mi kiera

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

na prostej drodze wyrwalo mi kiera

Postprzez Golfik1986 » 22 lut 2009, o 21:04

dzis mialem nie zbyt przyjemna sytuacje przy ok 50km/h jadac po sniegu strasznie wyrwalo mi kierownica i auto sie obrucilo o 90stopni nie wiem do konca czy to nie byla koleina i tak to podzialalo razem ze sniegiem ale wydaje mi sie ze nie. szcesciem bylo to ze za mna i przedemna nikt nie jechal i zanim samochody dojechaly zdarzylem wrocic na tor jazdy. po kupnie wymienialem koncowki wahaczy amorki mam dobre sprawdzalem 2 tygi temu zastanawiam sie czy nie jest to wina zlej zbieznosci ze zostala zle ustawiona. a wy jak myslicie za co sie czego szukac. czekam na sugestie
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

na prostej drodze wyrwalo mi kiera

 

Postprzez marcinkoz2910 » 22 lut 2009, o 21:13

Należy pomyśleć czy powodem tego nie była jakaś bryła lodu lub nagar lodu na drodze bo to teraz dość częsty objaw

Zbieżność musiała by był w 300% zwichrowana aby tak Cię obróciło...

Prędkość 50km/h to dość sporo jak na takie warunki

A jak auto zachowuje się na czarnej prostej drodze? Znosi go czy też nie? Kierownice trzymasz prosto to auto jedzie prosto czy trzeba mieć ją skręconą?
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Golfik1986 » 22 lut 2009, o 21:21

powiem ci marcin ze od pewnego czasu zaobserwowalem ze lekko mi niesie auto w lewa strone choc zbieznosc byla robiona po tych wymianach. jechalerm nie cale 50 ale faktycznie za szybko stracha sobie napedzilem na maksa bo przejechalem las i za 200m byl wypadek 3 aut. obstawiam jednak nad ta zbieznoscia bo wlasnie niosla mi na lewa strone lekko i bylem na diagnostyce tydzien temu i zawieche mam spoko nic sie nie dzieje diagnosta stwierdzil ze jedynie popatrzec w zbieznosc. aha kiedys tesh mialem tak ze ruszajac spod swiatel troche zwawiej poleciala mi kiera wlasnie w lewo. bo przeciez nie mozliwe zeby sie wytrzepala koncowka wahacza lub drazek po 4 miechach???!!!
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marcinkoz2910 » 22 lut 2009, o 21:27

Golfik1986, ciekawa anomalia :-|

Bieżnik na oponach masz jednakowy (mówie tu o przednich)?
Ciśnienie w ogumieniu jest prawidłowe?
Nie ma jakiś para nie normalnych uszkodzeń felgi?

A sprawdz czy sworzeń nie wyskoczył lub gałka bo może coś popuściło :szok:

A tak jeśli jedziesz i znosi auto to znak że albo zbieżność została źle zrobiona (lub wcale jej nie zrobili) albo gdzieś coś się uszkodziło
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Golfik1986 » 22 lut 2009, o 21:33

opony sa dobre prawie nowe felga prosta nie ma nigdzie wgniecenia. opony papowalem dzis. jutro sie walne na diagnostyke, zbieznosc ustawiali ale nie mial tych stopek do ustawiania kiery takze wydaje mi sie ze to cos z nia jest nie tak bo innej mozliwosci nie ma raczej ale chcialem sie upewnic
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marcinkoz2910 » 22 lut 2009, o 21:39

Golfik1986 napisał(a):zbieznosc ustawiali ale nie mial tych stopek do ustawiania kiery takze wydaje mi sie ze to cos z nia jest nie tak bo innej mozliwosci nie ma raczej ale chcialem sie upewnic
kierownice się blokuje podczas ustawiania takim ustrojstwem więc jak tego nie było to niech poprawiają kaszanę co zepsuli :cisza:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Golfik1986 » 22 lut 2009, o 21:52

wiesz znajomy mi robil za darmo ale cos nie poszlo jutro uderze zobacze czy to tego wina jak cos napisze. ale jakbyscie na to wpadli dajcie znac

[ Dodano: 2009-02-26, 18:11 ]
temat do zamkniecia. marcin wina byla zla zbieznosc
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość