pozycje w kierunkach

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

pozycje w kierunkach

Postprzez golfik60 » 13 sty 2010, o 13:03

witam chcialbym zalozyc sobie pozycje w keidunkach ZKW mam juz cały plan opcykany ale chiałbym sie zapytac czy ktos ma juz takie cuś? czy policja sie nie czepia i czy wyglada to tak w miare przyzwoicie?
Avatar użytkownika
golfik60
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 00:48
Lokalizacja: Koszalin

pozycje w kierunkach

 

Postprzez czaro » 13 sty 2010, o 16:46

Ja mam pozycje w kierunkach ale traktuję je jako takie dodatkowe bo postojówkami są ringi a te zapalają się dopiero gdy zapalę światła mijania. Wygląda to fajnie ale na pewno nie każdemu się podoba. To już zależy od upodobania.
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez e2 » 13 sty 2010, o 16:56

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/117 ... c875b.html

zaożyczone zdjęcie znajomego, który sobie takie coś zrobił. Wygląda nieźle wg. mnie i chyba sam będę takie coś kombinował, a w celowniki w projektorach wstawię kierunkowskaz ;)
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slawek3032 » 13 sty 2010, o 18:17

Nie wiem jak teraz ale dwa lata temu zabrali mi za to dowod mimo ze kupilem auto sprowadzone z usa i tam tak jest fabrycznie montowane to i tak zabrali i musialem przerabiac to poprostu spytaj sie jakiegos policaja czy tak mozna
slawek3032
 

Postprzez gluszek » 13 sty 2010, o 18:29

ja też o takim czymś myślałem, ale chciałem wstawić w kierunki dodatkowe diody takie słabsze żeby świeciły takim delikatnym światełkiem... Tylko, że z elektryki jestem zielony i nie bardzo wiem jak się zabrać za to... Pod postoje bym chciał podłączyć, w obudowie kierunku wywiercić dziurkę i umieścić diodę taką delikatną żeby kierunkowskaz był dobrze widoczny... Podpowie ktoś jak to zrobić krok po kroku najlepiej :-P I jakie diody / żarówki i kabel...
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez czaro » 13 sty 2010, o 19:58

Ja Ci niestety golfik60, nie pomogę z tym jak to zrobić ponieważ takie kierunki kupiłem na allegro, chociaż teraz tego szukałem i nie znalazłem w żadnej aukcji. Ale tam jest z boczku dodatkowa żaróweczka i rzeczywiście świeci słabiej niż ta od kierunku więc widać jest dobrze gdy włączę kierunek.
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez golfik60 » 13 sty 2010, o 23:51

w sobote badz wpiatek bede staral sie przerobic stantardowa oprawke w kierunkau tak aby zastosowac zarówke dwu włuknowa wiec jak cos to moze wstawie jakies zdjecia z etapu prac
Avatar użytkownika
golfik60
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 00:48
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Basior1997 » 14 sty 2010, o 00:15

mam cos takiego zarówka od migacza jest normalnie ale w oprawce kierunku wywierciłaem dziure włożyłem oprawke zarówki i okleiłem klejem na gorąco woda sie niedstaje i fajnie to wyglada,zarówki złaozyłem najsłabsz jakie były na stacji paliwowej i widac ze jest postuj i widaz ze jest migacz a co do policji to marudzili ale jak im pokazałem ze na szkle jes homologacja to nic nie powiedział
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez gluszek » 14 sty 2010, o 20:33

Basior1997 mógłbyś napisać jak to zrobiłeś i jakie materiały? Bo ja chciałem zrobić dokładnie tak jak masz u siebie ;-)
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez paku - paku » 1 lut 2010, o 20:30

Mi też cholernie podobają się postoje w kierunkach
Ogólnie rzecz biorąc to można zrobić to na aż 3 sposoby:
- wywiercić dziury i wstawić w kierunek diody LED
- wyrzeźbić oprawki żarówki, tak by nadawała się pod żarówkę dwuwłóknową
- albo też coś dla fanatyków elektryki - zrobić to na przekaźnikach samochodowych

Na początku zrobiłem u siebie na przekaźnikach :
Obrazek
Podłączyłem wszystko jak na schemacie:
Przez styk normalnie zamknięty przekaźnika (rys. zaciski 30, 87) podałem plus ze świateł mijania na żarówkę Przez co świeciła cały czas (służąc jako pozycja czy postojówka)
Do styków cewki (rys, zaciski 56, 57) podpiąłem kable, które zostały mi od kierunkowskazu
Przez to, gdy włączałem kierunek Sygnał idący z przerywacza był podawany na cewkę przekaźnika, która rozłączała obwód powodując mruganie kierunku
Jedyną niedogodnością tego rozwiązania było to, że nie zgadzał się bilans napięć i kierunki mrugały szybciej (jak przy spalonej żarówce) Trzeba by dołożyć jeszcze 21W pobieranej mocy, gdyż podłączając przekaźnik do poprzedniej konfiguracji kierunkowskazów, jego cewka pobierała mniej mocy niż żarówka, przez co termobimetal w przerywaczu nagrzewał się szybciej i kierunki mrugały także szyciej Poza tym wyglądało to trochę śmiesznie bo kierunki boczne i tylne świeciły na zmianę z przednimi... (jak znajdę to wrzucę filmik jak to wyglądało)
Po tygodniu i jednym Spocie, zrezygnowałem z tego rozwiązania i teraz zrobiłem pozycje za pomocą 4 super jasnych białych Diod LED pod 12V
Spiąłem je równolegle i chcąc mieć możliwość włączana tych pozycji, puściłem kabel do kabiny aż do środkowego panelu, gdzie wziąłem prąd z podświetlenia przycisków. Diody pobierają na tyle mało mocy ze nie obciążają zbyt obwodu i wszystko świeci elegancko.
Niestety nie jestem zadowolony z tego rozwiązania, gdyż mam już stare kierunki i odbłyśnik nie jest w nich idealny przez co jedna strona świeci trochę słabiej od drugiej
Jak zrobi się ciepło, wezmę się jeszcze raz za to i postaram się przerobić to tak by włożyć żarówkę dwuwłóknową
Myślę ze wtedy będzie idealnie :-D

Edit:
Na przekaźnikach, wyglądało to tak:
Obrazek
i działało w ten sposób ...::: KLIK :::...
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cie nie zdradzi
Avatar użytkownika
paku - paku
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 17:18
Lokalizacja: chełm
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość