Folia czy spray?

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Folia czy spray?

Postprzez bonez123 » 19 lip 2014, o 11:44

Witam,zabieram sie do przyciemnienia blend i kierunków i mam pytanie czym lepiej to zrobić sprayem czy okleić folią? co da lepszy efekt? Czy może to bez różnicy a folia to opcja dla leniwych? bo wiadomo ze nie jest tyle pracy z tym jak w przypadku sprayu
Prosze o odpowiedzi
bonez123
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 19:26
Lokalizacja: Zagwizdzów

Folia czy spray?

 

Postprzez Opik » 19 lip 2014, o 12:01

Folię w razie czego zedrzesz jakby się miśki przyczepiły albo gość na przeglądzie ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bonez123 » 19 lip 2014, o 12:03

No w sumie racja,a jesli chodzi o efekt przyciemnienia,to folia i spray bez różnicy?
bonez123
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 19:26
Lokalizacja: Zagwizdzów

Postprzez Opik » 19 lip 2014, o 12:11

zależy jaki sprej, jaka folia. Generalnie i jednym i drugim sposobem fajnie przyciemnisz lampy, przy folii musisz się postarać żeby nie było załamań nigdzie a przy spreju żeby nie było zacieków. Ot, cała filozofia

Licz się tylko z tym że takie kierunki będą gorzej widoczne w dzień
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez AdiK__ » 19 lip 2014, o 18:16

Ja jestem za folią tak jak Opik napisał, w razie czego zrywasz i mar ori :) dlatego ja u siebie wybrałem folię. Na allegro jest tego masa i dobra jakościowo.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pawelus6 » 19 lip 2014, o 20:52

Do blend i kierunków to folia :)
Są to proste powierzchnie, nie ma jakis super załaman da sie bez problemu oblekic i nie ma zagięc itp. U mnie na przeglądzie sie nie czepili tego, przeszło bez problemu.

Co do sprayu, to ja załuje ze tylne lampy folią zrobiłem bo strasznie mi to wyszło, za dużo zagięć. Na blendy folia jak najbardziej !
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez PrzemkoXVI » 22 lip 2014, o 22:32

Nie piszcie o policji, teraz już nawet nowe samochody mają czarne lampy montowane seryjnie.

Obrazek


A co do przyciemniania folią. Swego czasu przyciemniłem, ale bardzo ciężko jest tak wyciągnąć folię, żeby nie było zmarszczek. Suszarka, opalarka, czy nawet gorący bąk po kebabie nie pomoże. A w takie szczelinki i zmarszczenia lubi sobie wejść kurz, piach i inny syf, co skrajnego choleryka takiego jak ja bardzo denerwuje. Jeżeli miałbym doradzić to spray. Ale nie lepiej wydać stówkę na komplet FER-owskich blend i kierunków?
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez Opik » 22 lip 2014, o 23:15

PrzemkoXVI, nie wiem czy zauważyłeś różnice... nowe samochody mają ciemne lampy ale w ŚRODKU, klosz jest idealnie przejrzysty. W takim wypadku możesz wszystko poza odbłyśnikiem w środku zasrać końskim plackiem a i tak jakość świecenia będzie świetna. Przyciemniając z zewnątrz folią osłabia się strumień światła i nie ma siły żeby było inaczej.
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości