Zbiornik wyrównawczy, prawidłowy poziom

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Zbiornik wyrównawczy, prawidłowy poziom

Postprzez morsdicti » 1 kwi 2009, o 14:06

Mam problem, właściwie to domyślam się przyczyny no ale zapytać nie zaszkodzi ... nie wiem gdzie i jak ucieka mi co 500km polowa płynu ze zbiornika wyrównawczego ... no ok dolewam spoko, ostatno dolałem wody bo już ciepło to można i wodę .... z tym że teraz tak ...

dolewałem dolewałem i wlałem aż pod korek bo .... płyn zmieszał się z olejem i nie przepuszczał wody he nawarstwiła się na płynie z olejem, domniewam że to niestety nieszczelną uszczelka pod głowicą (albo co gorsze głowica gdzieś jest sama w sobie nie szczelna)

pytanie jest .... czy nic się nie stanie jak tej wody w zbiorniku jest ponad poziom max ... prawie pod korek :? :)

auto sie nie gotuje jest 90* jak powinno być tylko, że woda się skrapla na ściankach i spod korka leci he
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Zbiornik wyrównawczy, prawidłowy poziom

 

Postprzez pablomed » 1 kwi 2009, o 14:58

nic się nie stanie. Albo nadmiar wyleci korkiem, a jak ten ma zaworek juz zasyfiony to cioś pęknie - jakiś przewód gumowy pewnie albo zaślepka w bloku silnika - ale to rzadko.
Tyle że nie kapuje po co te rozważania. Masz olej w płynie- to jest powazna awaria i nie jeździj póki nie naprawisz.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez SotoM » 2 kwi 2009, o 19:14

morsdicti, pierwsze twoje podejście - nie stresuj sie!!
Sprawdź czy masz chłodniczke oleju - do niej jest przykrecany filtr oleju. -to moze być przyczyną oleju w wodzie lub na odwrót.- jest to zazwyczaj awaria doąść częstą w rodzinie VW.jesli tej chłodniczki nie ma u ciebie, no to sa 3 opcje - uszczelka pod głowicą , peknieta głowica , pekniety blok silnika.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości