WYMIANA POMPY WODY

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

WYMIANA POMPY WODY

Postprzez _hanusek_ » 30 lip 2012, o 18:10

witam

silnik 1,9 GTD AAZ

spod maski zaczęły wydobywać się piski z okolic paska wielo-rowkowego - pasek niedawno zmieniony na gates...
zdemontowałem pasek kręcę kołem od alternatora jest ok. na kole od pompy wody przy wolnym obracaniu ręką są piski czyli coś tam się zatarło ;)

pytanie moje czy jest szansa wymienic same koło od pompy wody z łożyskiem czy trzeba szukać całą pompe? nawet nie orientuję się jaki koszt nowej bo używana jakies 50zł ...
ale jak pompa dobra to chyba nie ma sensu wymieniać całej...
piski pochodzą z łożyska na kole ?
mogę sam to zrobic ?
Avatar użytkownika
_hanusek_
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 15:22
Lokalizacja: Lubaczów

WYMIANA POMPY WODY

 

Postprzez slawek5t » 30 lip 2012, o 19:30

Wymieniasz połówkę pompy czyli dekielek wraz z łożyskiem. Koszt firmowej około 100 zł.
Możesz wymienić sam :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez _hanusek_ » 31 lip 2012, o 22:08

czy w po wymianie pompy gdzie zostal caly plyn spuszczony przy wlewaniu nowego trzeba jakos układ odpowietrzyć ?
Avatar użytkownika
_hanusek_
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 15:22
Lokalizacja: Lubaczów

Postprzez SotoM » 31 lip 2012, o 23:04

na jednym z przewódow podajrze patrzac to bedzie lewy w kazdym badź razie jest otworek... zsun opaske i zsun przewód do momentu az dzirka bedzie przelotowa wlewaj płyn ile dasz rade. potem uruchom silnik i niech ktos ci zwieksze obroty silnika na 2000rpm a ty pilnuj przewodu - jak ci zacznie sypac fontanna z otworku wsun go spowrotem i zabezpiecz opaska. potem bierzaca wodo polej po komorze silnika aby wymyc to co ci poleciało. co by nie było tłusto po resztkach płynu.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości