Ultimate diesel

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Ultimate diesel

Postprzez hooki » 12 gru 2008, o 10:36

Witajcie.
leje ktoś z Was do swojego dieselka BP ultimate? widać jakąś dużą różnicę w spalaniu, i mocy silnika? no i wreszcie czy można lać raz ultimate a innym razem zwykłego dieselka ( wiadomo - finanse :-) )
Avatar użytkownika
hooki
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:25
Lokalizacja: sosnowiec

Ultimate diesel

 

Postprzez SotoM » 12 gru 2008, o 11:26

ja mam silnik TDI i co drugie tankowanie leje mu cały zbiornik ultimate. i powiem ze ja czuję róznce. lepiej sie zbiera,jest elastyczniejsza praca silnika... nie wiem jak to bedzie działało w TD... ja osobiscie zauwazyłem jakiś czas temu ze po jedźeniu na ultimate zmieniła mi sie korekcja pracy wtrysków.w TDI jak sie podłaczy VAG'a to wszystko mozna sprawdzić...
nie wiem jak to bedzxie działo w TD ale mysle ze też duzo lepiej...
nie wiem co inni powiedzą na ten temat... ja czuje to co napisałem i juz bardzo długo sie tankuje na BP i nie miałem nigdy jakiś przebojów ze po zatankowaniu coś nie tak z praca silnika czy to była benzyna mając benzyniaka czy obecnie dizel...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez TOMEK 84 » 12 gru 2008, o 14:17

ja też smigam na tym paliwku na żadnym inntm no może nieraz na orlenie zaleje ale przewaznie to smigan na ultimate golfik elegancko cyka :ok:
Avatar użytkownika
TOMEK 84
Members
 
Posty: 806
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 20:45
Lokalizacja: INOWROCŁAW :)

Postprzez morsdicti » 12 gru 2008, o 14:25

Jeżeli chodzi o TD to ja coś mogę powiedzieć bo w sumie mam bliźniaczą jednostkę :) Jeżeli mój rympel 1Y chodzi lepiej na ropce typy właśnie ultimate z BP albo vpower z Shella to Twój na pewno też będzie lepiej chodził :) co ważne na pewno ciszej hehe jak zaleje to badziewie po 3.50 z Carefura np to nawet są momenty że silnik przerywa ..... mam pytanie z innej beczki co sądzicie o takim produkcie którego reklamy są teraz na co drugim kanale w TV mianowicie Modyfikator Plus czy coś takiego ....
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez TOMEK 84 » 12 gru 2008, o 14:31

morsdicti napisał(a):Jeżeli chodzi o TD to ja coś mogę powiedzieć bo w sumie mam bliźniaczą jednostkę :) Jeżeli mój rympel 1Y chodzi lepiej na ropce typy właśnie ultimate z BP albo vpower z Shella to Twój na pewno też będzie lepiej chodził :) co ważne na pewno ciszej hehe jak zaleje to badziewie po 3.50 z Carefura np to nawet są momenty że silnik przerywa ..... mam pytanie z innej beczki co sądzicie o takim produkcie którego reklamy są teraz na co drugim kanale w TV mianowicie Modyfikator Plus czy coś takiego ....


a co to jest ten modyfikator?
Avatar użytkownika
TOMEK 84
Members
 
Posty: 806
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 20:45
Lokalizacja: INOWROCŁAW :)

Postprzez morsdicti » 12 gru 2008, o 18:00

No właśnie nie wiem w reklamach mówią, że jest to trzymana w tajemnicy rosyjska technologia wojskowa - coś co dolewa się do oleju i zapobiega jego ściekaniu do miski olejowej podczas długiego postoju tak, że wszystkie ściany w silniku gdzie tłoczy się olej są cały czas "naolejone' ... dodatkowo zwiększa moc podnosi kulturę pracy i redukuję spalanie paliwa jak i zapobiega braniu oleju :D a wszystko to za nieco ponizej 150zl .... w TVN turbo testowali to na skodzie octavi 1.9 TDI na pompowtryskiwaczach i sprawdzali po przejechaniu nie pamiętam chyba 1500 km na chamowni moc wzrosła o 3 KM a spalanie o 0.6 litra spadło czy tam o jeden litr ....

To się wlewa razem z olejem silnikowym coś jak uszlachetniacz ? albo ceramizer nie wiem ... he podobno rosyjski hit
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez TOMEK 84 » 12 gru 2008, o 22:50

no to niezle !!!!!!!!1
słyszałem o ceramizerze ale to może byc to samo
albo cos supeeeeer!!!!
trzeba to sprawdzic :!: :!: :!: :!: ;-)


pozdro
Avatar użytkownika
TOMEK 84
Members
 
Posty: 806
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 20:45
Lokalizacja: INOWROCŁAW :)

Postprzez Ramze$ » 12 gru 2008, o 23:02

Dla mnie to kolejny pic na wode fotomontaż, taki sam jak z tym Ceramizerem :lol: zwykły chwyt marketingowy zeby paru naiwniaków sie nabrało, za te 150 zł moznaby kupic prawie 40 litrów ropy ;p

A co do Ulitmate - roznica jest, ale nie jakas wielka, silnik na pewno pracuje równiej, ostatnio przymrozki sie zdarzaja to nie ma zadnego problemu z odpaleniem ;) poza tym mam pewność ze nie leje do baka byle czego, a nie jakąs ropę od Staśka z szopy z bańki po pestycydach :hyhy:
Avatar użytkownika
Ramze$
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 15:22
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Postprzez łaksiak » 14 gru 2008, o 15:27

ja tankuje prawie tylko ( :roll: ) na bp i zalewam ultimatem częściej niz zwykłą ropą

:arrow: http://www.bp.com/subsection.do?categor ... Id=7010585
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez Golfik1986 » 14 gru 2008, o 15:32

łaksiak, to co jedni napisza w necie to jedno a to ze w polsce lubi paliwo byc chrzczone i odwalane cuda wianki to druga sprawa. ja ostatnio zalalem na shellu jakis tam vpower diesel i jak dla mnie nie widze roznicy silnik pracuje tak samo spalanie takie samo ale sprobuje zalac z tego BP ale z gory raczej sie nastawiam na to samo
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez łaksiak » 14 gru 2008, o 15:35

Golfik1986 moze i chszczone, mój koles pracuje na bp i z tego co wiem szczecińskie stacje bp biora paliwa z niemieckich rafinerii, ja generalnie czuje róznice w pracy silnika

ostatnio nawet mówił ze podjechała cysterna orlenu żeby sobie zatankować :lol:
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez Golfik1986 » 14 gru 2008, o 15:44

ja nie mowie ze nie sa wyjatki od reguly. znow ja napisze pewna anegdote moj ojciec wiozl taksowka goscia ktory pracuje w kontroli paliw i robili testy u mnie w miescie i stwierdzil ze najlepsze paliwo maja na lotosie. takze wiesz wszystko jest kwestia wlasnego wyboru zaleje dzis na bp pelen bak i za jakis czas napisze. bo teraz mozna wybierac stacje bo ceny sa takie niskie :-P
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron