rezerwa w golfie 3 i pojemnosc baku - HELP !!!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

rezerwa w golfie 3 i pojemnosc baku - HELP !!!

Postprzez przemo87ax » 6 maja 2008, o 17:44

witam! mam 2 pytanka mam golf 3 1.9 TD 75 koni z 1994 roku. ile wchodzi ropki do baku?? a drugie pytanko to jak mam wskazowke na 1 czerwonej kresce. to ile mam jesce paliwa w baku ? bo niedawno kupilem i nie wiem jak dolewac ropy. slyszalem ze jak juz wskzowka jest na ostatniej biialej to juz ghy nalezalo dolac
przemo87ax
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 17:41
Lokalizacja: Łowicz

rezerwa w golfie 3 i pojemnosc baku - HELP !!!

 

Postprzez opolanin » 6 maja 2008, o 19:10

przemo87ax, pojemność baku to 55 litry a jak wskazówka jest na czerwonym polu to w zaleznosci od auta mozesz miec nawet 7 litrow bo te wskazniki w golfie są niedokładne
opolanin
 

Postprzez pavvelll » 22 gru 2008, o 22:15

Nie należy jeździ na "oparach" to niszczy silnik jak masz wskazówkę na rezerwie to jedź na CPN, a na czerwonym polu powinieneś zrobić ok. 150km... ale ja bym tego empirycznie raczej nie sprawdzał :hyhy:
Avatar użytkownika
pavvelll
Czytacz
 
Posty: 89
Dołączył(a): 10 lis 2008, o 18:27
Lokalizacja: dolnyslask, Ząbkowice Śl.

Postprzez Nowal » 23 gru 2008, o 00:20

pavvelll napisał(a):Nie należy jeździ na "oparach" to niszczy silnik jak masz wskazówkę na rezerwie to jedź na CPN, a na czerwonym polu powinieneś zrobić ok. 150km... ale ja bym tego empirycznie raczej nie sprawdzał :hyhy:


Chyba zapomniałes ze mowimy tu o oleju napędowym a nie o benzynie, w ropie praktycznie nie występuje takie zjawisko
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Majdul » 23 gru 2008, o 01:21

to dobrze bo u mnie w baku zawsze tak samo jak w kieszeni - pusto :<
Majdul
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 lis 2008, o 15:06
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez pavvelll » 23 gru 2008, o 13:12

Nowal napisał(a):
pavvelll napisał(a):Nie należy jeździ na "oparach" to niszczy silnik jak masz wskazówkę na rezerwie to jedź na CPN, a na czerwonym polu powinieneś zrobić ok. 150km... ale ja bym tego empirycznie raczej nie sprawdzał :hyhy:


Chyba zapomniałes ze mowimy tu o oleju napędowym a nie o benzynie, w ropie praktycznie nie występuje takie zjawisko


Wiem ze nie o benzynie, potrafię jeszcze czytać, "opary" to była przenośnia chodzi mi o to ze nie dobrze jest wysuszać bak do końca, niezależnie na czym jeździsz
Avatar użytkownika
pavvelll
Czytacz
 
Posty: 89
Dołączył(a): 10 lis 2008, o 18:27
Lokalizacja: dolnyslask, Ząbkowice Śl.

Postprzez elpadrino » 25 gru 2008, o 21:53

Ja jeszcze nie miałem ropy w baku powyżej tej bialej kreski.. :D Ale też nigdy mi jej jeszcze nie zabraklo.. Na czerwonym polu można sporo jeździć :D
Avatar użytkownika
elpadrino
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 21:32
Lokalizacja: Lipno Kujawsko Pomorskie

Postprzez lysutki » 26 gru 2008, o 03:18

nie jezdzi sie na czerwonym, a jesli juz to powoli na zakretach :D
zapowietrzenie pompy jest o tyle niemile, ze oprocz dolania paliwa, trzeba ją odpowietrzyc... w nowych Dieslach juz to wymyslili, ale w MK3 jeszcze daleko do tej technologii :D czerwone pole --> tankuj!
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez darkker » 26 gru 2008, o 17:01

lysutki, kilka razy juz zbrakło mi paliwa bo wskaźnik mi sie z jakiś niewyjaśnionych przyczyn zawieszał .

Jak zbraknie paliwa to po zalaniu spowrotem wystarczy przetrzymać go na wysokich obrotach oczywiście po wczesniejszym rozgrzaniu silnika.Jak jest układ zapowietrzony to fakt że trzeba go długo kręcić ale końcu zaciągnie na tyle paliwa by zapalił.W pedał nie dajesz bo się zadławi ale gdy chodzi na wolnych i stopniowo gazujesz to wkręca się. Pęcherzyki powietrza znikają i autko odpowietrzone :super:
darkker
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:04
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez morsdicti » 27 gru 2008, o 10:38

nie ma w mk3 kontrolki paliwa / nie zapala sie lampka ? :)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez mani51 » 27 gru 2008, o 11:13

morsdicti, jak jescze raz ktoś zapyta na forum o kontrolkę rezerwy to normalnie pogryzę :lol:

http://www.golf3.pl/topics9/prosze-o-wa ... vt8363.htm

http://www.golf3.pl/topics4/rezerwa-paliwa-vt1574.htm

http://www.golf3.pl/topics4/rezerwa-vt11327.htm

http://www.golf3.pl/topics13/kontrolka- ... vt3244.htm


a co do jeżdżenia na tzw oparach to ani w benzynie ani w dieslu do niczego dobrego to nie prowadzi bo w obu przypadkach pompa paliwa jest smarowana paliwem tzn przy penzynie ta elektryczna w zbiorniku a przy dieslu pompa wtryskowa zatem nawet chwilowy brak paliwa oznacza pracę na sucho więc nie przechwalać się komu więcej razy brakło paliwa itp...moje zdanie jest takie że jak ktoś tankuje po kilka litrów to przecież równie dobrze może przynajmniej raz zatankować chociaż ćwiartkę i dalej tankować z taką samą częstotliwością ale nie schodzić poniżej określonego poziomu...a tak w ogóle to nie rozumię takiego podejścia żeby kapać do zbiornika - przecież i tak prędzej czy później trzeba zatankować więc czemu nie zrobić tego raz a dobrze i nie tracić póżniej paliwa na samo podjeżdzanie pod stację
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez seb » 27 gru 2008, o 11:16

mani51 napisał(a):przecież i tak prędzej czy później trzeba zatankować więc czemu nie zrobić tego raz a dobrze i nie tracić póżniej paliwa na samo podjeżdzanie pod stację

podpisuje sie pod tym obiema recami!
seb
 

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości