Regeneracja wtryskow AFN

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Regeneracja wtryskow AFN

Postprzez Maciek Gdy » 7 gru 2011, o 19:34

Witam mam pytanie typu czy jest jakis dobry pompiarz w 3miescie (prucz firma Pezal) albo czy ktos z forumowiczow ma jakiegos pompiarza ktorego moze polecic do regeneracji wtryskow?? bo problem jest taki ze:

przy zmianie biegow tak jakby traci moment jak by sie od zera zbieral i szczegolnie miedzy 3 a 4 biegiem przy przyspieszaniu zbiera sie slabo okolo 3000-3200 obrotow dostaje kopa.

A jestem pewien ze to wtryski bo jakos rok temu mialem podobne objawy kupilem uzywane wtryski zmienilem i bylo ok
Maciek Gdy
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 gru 2011, o 18:48
Lokalizacja: Gdynia

Regeneracja wtryskow AFN

 

Postprzez SotoM » 7 gru 2011, o 20:06

a moze problem jest gdzie indziej co powoduje uszkadzanie wtryskiwaczy... :luka: np tobie podpowiem - zawalona syfem pompa wtryskowa...
mozesz spróbować dodac do paliwa srodek czyszczacy uklad paliwa.
mozna równiez takze nalac z 5L bezołowiowej na 50L ropy.
kiedys wtryski miałem na wykonczeniu. moja pomyłka na stscji okazała sie lekiem. układ elegancko się przepłukał aż trzeba było wszystko regulowac ponownie kat ,dawke paliwa itd... w ogóle odżył motor... i nawet korekcje na wtryskach sie poprawiły... nie pytaj mnie z ilu na ile bo to było prawie 3lata temu a gruza już nie mam...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Maciek Gdy » 7 gru 2011, o 20:40

rozumiem sprubuje aczkolwiek bylem z tym na kompie i koles sprawdzil jak dobrze pamietam wtrysk na kazdy cylinder i tlumaczyl ze na 1 cylindrze jest 1.36mg/h jak sie nie myle i stwierdzil ze leza koncowki i mowil ze cos takiego ze im blizej zera tym lepiej nie pamietam dokladnie o co chodzilo sprawdzal to kiedy auto stalo. A ostatnim razem kiedy tak mialem to skonczyla sie jak to mechanik okreslil 2 sekcja bo to jakies 2 sprezynowe sa
Maciek Gdy
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 gru 2011, o 18:48
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez leopard » 7 gru 2011, o 23:37

korekcje na zimnym silniku zawsze sa rozjechane - to wynika z zasady regulacji dawki przez sterownik silnika ...
jesli masz zle ustawiony rozrzad - rowniez korekcje beda rozjechane - nawet na cieplym silniku

podlacz VAG'a - zalogouj kilka grup i bedziesz mial odpowiedz gdzie lezy przyczyna ...
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Maciek Gdy » 8 gru 2011, o 17:41

rozumiem to bylo sprawdzane na rozgrzanym silniku sprawdzili kat niby byl zle ustawiony ale auto palilo czy cieply czy zimny elegancko nie kopcilo a gosc mowil ze to jest niemozliwe
Maciek Gdy
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 gru 2011, o 18:48
Lokalizacja: Gdynia


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron