regeneracja turbiny

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

regeneracja turbiny

Postprzez libert84 » 23 lip 2007, o 19:59

Witam wszystkich.

Niedawno kupilem Golfa 3 1.9 TD. Niestety dzisiaj mechanik u ktorego dokonywalem przegladu stwierdzil iz turbosprezarka jest do wymiany lub tez regeneracji.
Mam kilka pytan:
1. czy faktycznie czarny dym wydobywajacy sie z wydechu moze swiadczyc o tym iz cos jest nie tak z turbina (silnik pracuje bardzo ladnie, jedynie przy wyzszych oborotach od czasu do czasu ulatnia sie czarny dym)?
2. jak najprosciej sprawdzic czy turbo pracuje poprawnie?
3. jaki jest mnie wiecej koszt regeneracji takiej turbiny? czy nie lepiej po prostu kupic nowa? z gory zanzaczam iz koszt ma dla mnie dosc duze znaczenie...

Z gory dziekuje za wszelkie cenne porady.
libert84
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lip 2007, o 19:49
Lokalizacja: Łódź

regeneracja turbiny

 

Postprzez pawelo » 23 lip 2007, o 21:42

Czesc jezeli to faktycznie turbina to troche kasy wkleisz regeneracja to koszt ok 700 zl a nowa uuuu :-/ ok 1800 jezeli to taka sama jak jest w tdi a sprawdzic mozesz najprosciej jadac i dodajac gazu tak przy 2,2,5 tys obrotów powinienes poczuc wzrost mocy to znaczy wtedy ze sie zalaczyla i jest ok a jezeli przyspieszajac jest caly czas tak samo to :-/ moze byc walnieta Moze byc cos jeszcze jak ja kupilem mojego golfa mam tdi to turbina nie zawsze mi sie zalanczala czasami jak jechalem muszalem przegazowac go na wcisnietym sprzegle i wtedy sie zalaczyla jak pojechalem do mechanika to powiedzial mi ze mogla sie zawiesic ale o co chodzilo to nie wiem Moze i mial racje bo teraz jezdze juz rok i na szczescie jest ok turbina dziala zycze powodzenia i pozdrawiam
pawelo
pawelo
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 18:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pytanie a propo turbo

Postprzez mike rhodes » 24 lip 2007, o 09:06

Witam, a propo tego tematu, rowniez mam do wymiany lub regeneracji turbo (1,9 TDI) , czy ktoś z Was nie wie gdzie można w moim regionie tanio dostać nowe turbo lub zregenerować z gwarancją stare?
Z góry dzieki za odpowiedź!
pozdrawiam
mike-e
mike rhodes
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 08:57
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Bartek » 3 sie 2007, o 22:07

siemanko.czarny dym, ktory wali ci powyzej 3 tys.obrotow swiadczy o tym ze leja Ci wtryski.sam to juz przerabialem.zycze Ci szybkiej i taniej rehabilitacji twojego tedeika.pozdro.
bartolassi
Avatar użytkownika
Bartek
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 27 mar 2007, o 11:03
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Red_Devil » 12 sie 2007, o 16:03

Witam
Tak jak mówi kolega Bartek to wina wtrysków,a nie turbo.Jażeli jest problem z turbiną to pracuje ona jak syrena karetki tzn. nierównomiernie i w rezultacie po przekroczeniu około 3000 obr nie daje odpowiedniego doładowania.Aha i zmień na lepszego mechanika takiego który naprawde pomoże a nie tylko gada głupoty.Sam takiego miałem.Życze szybkiej naprawy.
Pozdro
Red_Devil
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 15:37
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez Adapto » 15 wrz 2007, o 00:53

mechanik stwierdził że turbosprężarka... Fachowcy...
Mój pierwszy samochód:

VW Golf 3 1,9 TD 1992r. Sprowadzony 17.08.2007 :D
Adapto
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 wrz 2007, o 21:24
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez budzior » 12 paź 2007, o 12:57

Jak by ci siadlo turbo to by walil bialy dym z rury i to bardzo.ja tez sie zastanawiam nad regeneracja turbinki bo mam uszczelniacze walniete i tryska olejem do intrecoolera no ale coz taki jest urok starych samochodow ze cos sie czasem psuje.A moze ktos wie gdzie mozna dokonac regeneracji turbinki w moich okolicach bo z tego co wiem to w czestochowie nie ma takiego punktu dowiadywalem sie w warszawie ze mozna u nich cos takiego zrobic ae moze jest cos blizej
budzior
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 17:56
Lokalizacja: częstochowa


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości