Popychacze

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Popychacze

Postprzez lysutki » 24 gru 2008, o 15:47

Od jakiegos czasu, ale niedawna, slychac klapiacy popychacz.
Olej zmienialem okolo 1000km temu, wtedy nic nie klepalo i teraz pojezdzilem troche bez muzyki i uslyszalem...

mam rozne teorie od roznych mechanikow i nie bardzo wiem co zrobic, moze cos poradzicie.

1. Olać, niech sobie klepie, nic sie nie stanie - mozna jezdzic normalnie

2. Wina lezy w oleju, po prostu ten jest zbyt gesty (zalalem GENUINE, ten sam co ostatnio, ale nigdy nie wiadomo czy sie nie skiepscil producent) i popychacz nie zalewa sie olejem, dlatego klepie - nalezy wymienic olej na inny (inna firma) i obserwowac zmiany

3. jest luz na popychaczy i klepiac moze wybic dziurke w szklance i bedzie remoncik... Nalezy wymienic popychacz

1. 0zł
2. 100zł
3. kolo 300zł
4. remont...(za duzo!!:D)
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Popychacze

 

Postprzez SotoM » 24 gru 2008, o 15:53

ja swojego jak teraz rano odpalam w takie temperatury to słysze jak przez jakies ok 20sekund jest takie jakby tykanie i pomału przestaje... nie przejmuje sie tym...porostu olej przez noc schodzi z układu i tyle musi sie układ napełnic...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez mani51 » 24 gru 2008, o 16:51

jeśli to tylko chwilę po odpaleniu to można olać ale jak cały czas to już trzeba coś z tym zrobić...i jeśli bym zmieniał olej to właśnie na bardziej gęsty a nie na odwrót...co ty tamteraz wlałeś - syntetyk, półsyntetyk? a może już minerał?
i mam nadzieję że nie kupiłeś go na allegro :-P
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez lysutki » 24 gru 2008, o 20:08

nie nie, w sklepie z czesciami VW w Łodzi,
wczesniej bylo dobrze, a teraz tyka caly czas... i nie jakos ze pierwszy dzien mi tyka, nie wiem od kiedy, ale na pewno nie dluzej niz 500-600 km
polsyntetyk lany jest, moze nawet od nowosci, nie mam pojecia co lali niemcy na poczatku. od 30 000 km jest polsyntetyk na pewno!
wiem tez ze musze pojechac do wa-wy w nocy drugiego dnia swiat i troche sie boje...
w ogole nie wiem czy zmieniac olej tylko, czy jechac do mechanika zeby zdjal pokrywe silnika i zobaczyl czy to jest jakis luz i trzeba robic szybko, czy klepie przez zly olej ;/
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mike102 » 24 gru 2008, o 22:53

mani51 napisał(a):i mam nadzieję że nie kupiłeś go na allegro :-P


W sklepie czy na allegro, jedna różnica:)

CZY NIE ODRAZU LEPIEJ...
ZA TAKIE COS NA FORUM DOSTAJE SIE CZERWONE PASKI (OSTRZEŻENIA)... DOBRZE TRAFILEŚ BO SĄ ŚWIETA I NIE MAM SUMIENIA DAĆ....
WESOŁYCH ŚWIĄT KOLEGO
Ostatnio edytowano 24 gru 2008, o 23:03 przez mike102, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR

Postprzez mani51 » 25 gru 2008, o 11:14

mike102 napisał(a):W sklepie czy na allegro, jedna różnica:)


a może i tak ale szukając opinii o olejach natrafiłem w jednym poście na forum gofa że ktoś kiedyś spotkał się z przypadkiem że jacyś kolesie zbierali puste butelki po różnych olejach i teraz pytanie po co? Nie trzeba być chyba Rutkowskim żeby się domyśleć że lali do nich co popadło i póżniej sprzedawali jako taki olej z którego była butelka dlatego radzę się zastanowić zanim kupimy jakiś olej w okazyjnej cenie szczególnie na allegro bo pewnie i w sklepach można na coś takiego trafić...lysutki, może Tobie się tylko przyciął któryś popychacz u mnie też tak było i samo po jakimś czasie przestało...jak Ci oleju nie ubywa, nigdzie się nie poci silnik to szkoda go już zalewać minerałem...nic strasznego się nie stanie jak będziesz tak jezdził ale po świetach, jak nie przestanie klepać to na spokojnie trzeba się tym zająć
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez mike102 » 25 gru 2008, o 12:09

mani51 napisał(a):
mike102 napisał(a):W sklepie czy na allegro, jedna różnica:)


a może i tak ale szukając opinii o olejach natrafiłem w jednym poście na forum gofa że ktoś kiedyś spotkał się z przypadkiem że jacyś kolesie zbierali puste butelki po różnych olejach i teraz pytanie po co? Nie trzeba być chyba Rutkowskim żeby się domyśleć że lali do nich co popadło i póżniej sprzedawali jako taki olej z którego była butelka dlatego radzę się zastanowić zanim kupimy jakiś olej w okazyjnej cenie szczególnie na allegro bo pewnie i w sklepach można na coś takiego trafić...lysutki, może Tobie się tylko przyciął któryś popychacz u mnie też tak było i samo po jakimś czasie przestało...jak Ci oleju nie ubywa, nigdzie się nie poci silnik to szkoda go już zalewać minerałem...nic strasznego się nie stanie jak będziesz tak jezdził ale po świetach, jak nie przestanie klepać to na spokojnie trzeba się tym zająć


Ja osobiscie kupowalem z allegro, ale najpierw sprawdzalem opinie itp. Kupilem Castrola z Niemiec i jak na razie jest wszystko w porzadku.
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR

Postprzez lysutki » 25 gru 2008, o 13:56

na wszelki wypadek podroz do wa-wy odbede innym autem, okazalo sie ze mam czym jechac :D a po swietach do mechanika i niech sprawdza... sama mysl o remoncie silnika na tyle mi sie nie podoba, ze zrobie to od razu :D

btw, czy ktos moze polecic jakiegos mechanika w Lodzi, ktory nie wcisnie mi kitu i zrobi porzadnie? nie musi byc najtanszy na swiecie, zebym wiedzial ze naprawi to co potrzeba i dokladnie - moj mechanik niestety nie bardzo ma czas, bo ma ful roboty i wzial urlop na kilka dni jak na zlosc... a tyle to wolalbym nie czekac...

[ Dodano: 2008-12-25, 12:57 ]
aha, no i jakies 300km juz przejechalem slyszac to klepanie..
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez leopard » 25 gru 2008, o 15:44

lysutki napisał(a):czy ktos moze polecic jakiegos mechanika w Lodzi


udeż do łysego -> tu znajdziesz masz namiary g-lab

powie ci wszystko o twoim silniku
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Sivy » 25 gru 2008, o 16:12

Niestety i u mnie stuka na zimym motorze, ale tylko jak postoi 4-5 dni bez odpalania. Co mechanik to teoria, na forum tez kilka opcji. Trzeba bedzie sie udac na diagnoze. Mysle, ze im szybciej tym lepiej. Jak uporam sie z tematem, napisze na forum co i jak.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez lysutki » 25 gru 2008, o 18:48

leopard napisał(a):
lysutki napisał(a):czy ktos moze polecic jakiegos mechanika w Lodzi


udeż do łysego -> tu znajdziesz masz namiary g-lab

powie ci wszystko o twoim silniku


ale jechac tam od razu, czy najpierw sie dowiedziec przez net/telefon czy sie tym zajmuja?
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mani51 » 25 gru 2008, o 21:09

Sivy napisał(a):Co mechanik to teoria, na forum tez kilka opcji.


jeśli to tylko na zimnym silniku i jeszcze po kilku dniach postoju to nie ma się czym przejmować...jedyne co to przy następnej wymiania oleju zainwestuj w dobry filtr oleju bo tam jest zaworek zwrotny...ale jak to jest po 4-5 dniach postoju to nawet bym sobie tym głowy nie zaprzątał :-)
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości