Pompa wtryskowa 1.9 TDI

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Pompa wtryskowa 1.9 TDI

Postprzez skrzat » 2 kwi 2008, o 13:25

Mam mały problem z pompą wtryskową z pod górnej kopułki wydostaje się niewielka ilość ropy .Czy jest możliwość wymiany uszczelki ( jeśli tam się znajduje ) czy też jest konieczna regeneracja takiej pompy wtryskowej .

Bardzo proszę o pomoc. SKRZAT.......
skrzat
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 kwi 2008, o 13:19
Lokalizacja: Sosnowiec

Pompa wtryskowa 1.9 TDI

 

Postprzez Groch367 » 2 kwi 2008, o 19:43

orginalna uszczelka 15zł ale w zwyklym sklepie tego nie kupisz,

mozesz tez odkrecic dekeliek i posmarować silkonem nie ma pod tą górna tam takiego ciśnienia wiec nie bedzie juz cieknąć
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez skrzat » 3 kwi 2008, o 22:39

dzięki śliczne silikon mam więc jutro spróbuje mam nadzieje że poskutkuje .Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz Mój golf to wszystko co mam staram się go utrzymać jak najlepiej ale w dziedzinie mechaniki jestem nowicjuszem .

Pozdro SKRZAT ;-)
skrzat
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 kwi 2008, o 13:19
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Groch367 » 4 kwi 2008, o 10:48

trzy śruby typu torx do czwartej dorób sobie klucz albo śrube przypiluj zeby odkrecic ja po okreceniu jej poprostu tą śrube wyrzucielem i dalem sobie normalną na imbusa na przyszłość
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez skrzat » 4 kwi 2008, o 17:17

Otóż to ta czwarta śruba minie zagieła niema jak jej odkręcić , jest wpuszczona i niema jak jej podpiłować muszę więc dorobić sobie kluczyk nie ma wyjścia,... A tak przy okazji jak jest z tą następną częścią poniżej tej kopułki ,czy też można ją ściągnąć bez obaw i zabezpieczyć silikonem ? , Przypuszczam że jest okazja uniknąć wielokrotnego rozkręcania .

Pozdro SKRZAT ;-)
skrzat
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 kwi 2008, o 13:19
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Groch367 » 4 kwi 2008, o 19:32

jesli wyciagniesz cały nastawnik rozlegulujesz dawkę paliwa, chyba ze zaznaczysz sobie nacięciem noża jakąś ryse połozenie jego z kazdej strony i w tym samym miejscu włozysz z powrotem jest to ryzykowne jesli nie masz o tym zielonego pojecia gdyż musisz go wlozyc z powrotem na otwór i tak samo ustawić
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez skrzat » 5 kwi 2008, o 11:45

Tymbardziej że mam prawą rękę w gipsie :-D ......Ale no cóż muszę to jakoś naprawić Klucz już się dorabia na poniedziałek będe miał więc z odkręceniem nie będzie problemu silikon też mam do 350 stopni powinien wystarczyć a uszczelek żeczywiście niemożna dostać w żadnym sklepie motoryzacyjnym . odezwe się w poniedziałek wieczorem ja zrobie

pozdro SKRZAT ;-)
skrzat
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 kwi 2008, o 13:19
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez darkker » 6 kwi 2008, o 14:45

nie ma to jak silikon przy pompie wtryskowej :-D i ty twierdzisz że dbasz o swoja golfinę??? :-o :-o :-o Jaja se robisz????? :-x :-x
darkker
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:04
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez Groch367 » 6 kwi 2008, o 19:50

darkker, to dekielek górny od nastawnika tam nie ma żadnego ciśnienia a jeśli chłopinie cieknie to niech sobie z tym jakoś poradzi :-/ tanimi sposobami
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez skrzat » 11 kwi 2008, o 12:20

nie ma to jak silikon przy pompie wtryskowej :-D i ty twierdzisz że dbasz o swoja golfinę??? :-o :-o :-o Jaja se robisz????? :-x :-x

Bez paniki Golfik wylądował na warsztacie szczeliły w pompie oringi które wymieniono na nowe , podpięto golfine pod kompa i wyregulowano pompe . ogólny koszt to zaledwie 320 zł

i niemów że NIE DBAM O GOLFIKA :-x
Groch367 ---- dzięki za rady silikon tak jak mówiłeś pod pierwszy dekielek ale to nie było to poszły oringi tak że uszczelnianie tu nic by nie dało tylko tyle ze by nie ciekło ale z czasem auto mogło stanąć na drodze i wtedy tylko laweta .

POZDRO SKRZAT
skrzat
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 kwi 2008, o 13:19
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez SotoM » 17 maja 2008, o 23:52

BUAHAHAHAHA........jesteście niesamowici....
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Adi » 18 maja 2008, o 00:21

Panienki tylko bez zgryźliwości
Adi
 


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości