Piszczący pasek od alternatora

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Piszczący pasek od alternatora

Postprzez malzyk » 7 paź 2008, o 07:39

Witam, zauważyłem że na wolnych obrotach strasznie piszczy mi wieloklin od alternatora, sprawidziłem jego napiecie i nie jest dobrze, mozna go wgiąc na lekko ponad centymetr. Kiedy zajrzałem do kumpla zauważyłem że ma on taki "pręt" zakończony rolką która ma za zadanie napinanie paska, jednak u mnie tego nie ma (tak jak w jeszcze innem golfie którego oglądałem) I tutajk moje pytanie, czy jest to niezbędne? Jakie są koszty tego pręta wraz z rolką ?? Szukalem na allegro ale ciężko znależć coś takiego ;/
malzyk
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 wrz 2008, o 10:34
Lokalizacja: Głubczyce

Piszczący pasek od alternatora

 

Postprzez Maximxxx » 7 paź 2008, o 08:39

Niektóre modele posiadają napinacz samoregulujący z rolką, natomiast inne nie posiadaja tej rolki (w tym przypadku i ty również) a regulacja paska odbywa się przez naciąg paska wieloklinowego alternetorem na szynie do której on jest zamontowany.
Maximxxx
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 13:27
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Reiven » 7 paź 2008, o 19:20

mipi, wyrobione koła pasowe a przynajmniej jedno
VW Power
Avatar użytkownika
Reiven
Gaduła
 
Posty: 462
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Maximxxx » 7 paź 2008, o 22:24

Sprawdź czy koło pasowe Ci nie giba na boki, jeszcze może być łożysko od alternatora.
Maximxxx
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 13:27
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez malzyk » 9 paź 2008, o 09:29

Giba sie jak szalone. Na razie auta nie mam bo stoi u mechanika (progi od spodu do łatania, pompa wspomagania, rozrząd, elementy gumowo metalowe w przednim zawieszeniu i łatanie układu przy plecionce) potem zawioze go do mechanika który wezmie sie za silnik. a co do gibania to nie jestem w 100% pewny ale wydaje mi sie że to klin, chociaz kompletnie sie na tymnie znam... Dlatego z konkretną odpowiedzią poczekam. Jeśli komuś będzie zależało moge zrobić film tego koła, możę sie komuś przyda bo u mnie jest "książkowy przykład" jak mocno może to latac :P
malzyk
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 wrz 2008, o 10:34
Lokalizacja: Głubczyce

Postprzez audi1986 » 9 paź 2008, o 19:23

popus alternator i sprubuj nasiagnosc a jak pasek wyglada moze tojego wina? :-D
audik
audi1986
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 14:38
Lokalizacja: Poznań


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości