olej na kocu

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

olej na kocu

Postprzez Kamil2903 » 7 maja 2008, o 20:45

Witajcie mam taki problem, ponieważ zdarzyło mi się że nie zakręcilem korka od oleju na silniku co sprawiło, że silnik zarzygał mi koc w miejscu brakującego korka. wszystko byłoby ok tylko teraz z tego koca leje się ten olej i brudzi mi cały silnik. Próbowałem zetrzeć to szmatkami itd ale nie pomaga to. Czy jest jakiś sposób pozbycia się oleju z tego koca. Nie mam już siły ciągle czyścic tego silnika. Głupotę strzeliłem z tym korkiem, ale teraz nic nie poradzę. Proszę POMOCY
Kamil2903
 

olej na kocu

 

Postprzez Dam88 » 7 maja 2008, o 21:23

Jakies srodki do czyszczenia silnikow? olej pieknie od tego schodzi ;)
Papier ścierny: kilka złotych, Golf mk3: kilka tysięcy złotych, ścierać z niego lakier -> Bezcenne :)

>>mk3 abd by Dam88 <<
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez Zico63 » 7 maja 2008, o 21:33

Witam! Olej tak, ale może koc też... Dla ostrożności i skuteczne są detergenty: proszki do prania, szczególnie delikatnych tkanin, płyny do mycia naczyń + ciepła, nie gorąca woda. Najlepiej by te środki były w spreyu czy rozpylaczu, bo po otwarciu maski plama jest niejako "na suficie".

Przypominam: Koledze Kamilowi 2903 chodzi o "koc" - wykładzinę pod maską a nie o sam silnik.
Ostatnio edytowano 11 maja 2008, o 16:19 przez Zico63, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez opolanin » 11 maja 2008, o 13:08

Kamil2903, jeśli chcesz silnik umyć to zwykłą ropą którą tankujesz, potem spłukać cieplą wodą i dopiero środkami do czyszczenia silników bo ropa jest tłusta ;-)
opolanin
 

Postprzez v-erek » 11 maja 2008, o 13:42

ropa to nie jest dodry pomysł,proponuje środki szybciej parujące których nie trzeba potem usówać jak np. benzyna ekstrakcyjna napewno nie uszkodzi koca a olej rozpuści
V-erek
Avatar użytkownika
v-erek
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 19:55
Lokalizacja: Wola Osow.

Postprzez opolanin » 11 maja 2008, o 13:55

v-erek, nawet mechanicy do tej pory ropą myją silniki ja swój też myłem tak po poprzednim właścicielu całą skrzynię która była mokra, poszło jak trzeba, popiero póżniej dopieściłem silniczek preparatami myjącymi i karcherem, najtańszy koszt a efekt piorunujący ale oczywiście nikomu nie karzę myć ropą, pozdrawiam :-)
opolanin
 

Postprzez Kamil2903 » 11 maja 2008, o 19:21

Super wielkie dzięki za porady. Skończę sesję i zajmę się tym. A o efektach poinformuję. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI

[ Dodano: 2008-07-11, 22:01 ]
Wyczyściłem koc. Użyłem do tego benzyny, aby rozpuścić olej, a następnie ludwika tego płynu do mycia naczyń. Poszorowałem ręką w rękawiczce i płukałem wodą. Ludwikiem jeszcze 3 razy powtórzyłem ta czynność spłukałem wodą i efekt jest taki, że koc już mi nie brudzi silnika i jest czyściutki.
Kamil2903
 


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości