Nie chce zapalić! Pomocy!!!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Nie chce zapalić! Pomocy!!!

Postprzez Karko » 1 sty 2008, o 18:58

[[shadow=white]size=18][shadow=brown]Od przedwczoraj mój Golfik nie chce palić. Nie było mrozów, paliwo też raczej dobre. Świece wymieniał poprzedni właściciel ale nie wszystkie Akumulator doładowałem ... i nie pomogło.[/shadow][/size]
Rozrusznik "obraca" ale nie skutkuje to tym czym powinno, podgrzewam świece 2 a nawet 3 razy i NIC.

Hipotezy: (sam spróbuje odpowiedzieć sobie na zadany problem ;-))
- świece do wymiany - kupiłem Bosch DURATERM i tu Pytanie czy wymiana tych świec jest trudna? Czy mogę sam spróbować, to mój pierwszy Diesel - mam doświadczenie benzynowe. Czy lepiej pójśc ("zaholować się") do warsztatu
- padł pasek rozrządu (był podobno nie dawno zmieniany), piszecie, że jak rozrząd to słychać dziwny dzwięk, a u mnie nie słychać.
[/shadow]
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Karko

Specyfikacja:
1,9 TD
303200 KM przejechane,
rocznik 92
1,9 TD '92 od 2005 w Polsce.
Karko
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Nie chce zapalić! Pomocy!!!

 

Postprzez eradicator » 1 sty 2008, o 21:26

Od rana mam ten sam problem. Wczoraj palił elegancko. Wieczorem pojechałem na BP i zalałem ropki za 100zł. Rano wstaje, odpalam....a tu lipa :-/ Nie pomogło podgrzewanie filtra, pompki, przewodów. Autko trzeba było przytarga c do mechanika. Jutro będę wiedział co się stało.
eradicator
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 21:23
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez maniek87r » 1 sty 2008, o 23:47

sprawdź listwe ktora przewodzi napiecie do swiec zarowych czy jest w dobrym stanie i czy dokrecona jest dobrze do swiec no i odrazu posprawdzaj wszystkie gniazdka zasilajace co sa do niej podłaczone. Mi w jednym takim gniazdku sie przepalił kabel i tez nie chcial palic. boi swiece niemiały odpowiedniego napiecia. :-)
GOLF THE BEST !!!!!!!
maniek87r
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 20:57
Lokalizacja: Międzybórz

Postprzez eradicator » 2 sty 2008, o 16:50

Chodziło właśnie o świece. Podobno poprzedni właściciel coś namieszał z podgrzewaniem świec. Jeszcze tylko pozostaje założyć przekaźnik i już będzie autko gotowe do odebrania.
eradicator
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 21:23
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez blank74 » 4 sty 2008, o 16:34

siema i jak chodzi dobrze?
blank74
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 sty 2008, o 16:09
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez eradicator » 4 sty 2008, o 20:09

Wszystko ok, jednak nie ma podgrzewania świec przez przekręcenie kluczykiem tylko jest zrobione obejście. Przycisk jest pod kierownicą. Tak chyba zostanie, bo z tego co słyszałem to przekażnik się lubi zepsuć a wtedy to już lipa z odpaleniem.
eradicator
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 21:23
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez manieek » 7 sty 2008, o 22:57

http://www.golf3.pl/topics10/gasnie-mi- ... -vt646.htm

Sprawdz ten link tam napisalem pare przyczyn...moze poprostu dostaje Ci sie powietrze do ukladu i tym sposobem nie masz odpowiedniej dawki do rozruchu...

wymiana swiec? masakra 2 od strony akumulatora wymienisz:)
z dwoma pozostalymi bedizesz sie meczyl...

kiedys juz pisalem poscik jak ja wymienialem swiece ale napisze jesio raz:)

zaopatrz sie w dlugie klucze 10, dlugi plaski srubokret i magnes na teleskopie

kluczem poluzowujesz swiece, odkladasz klucz
bierzesz srubokret i przytrzymujesz swiece "od tylu", lapiesz za magnesik na teleskopie i starasz sie obracac swieca zeby sie wykrecila:) szybki i prosty sposob:) montaz analogiczny do demontarzu:D

pozdro i zycze duzej cierpliowsci bo ja na 1 raz jej nie mialem ale czlowiek cale zycie sie uczy albo inni mu pomoga np forum Golf 3 Polska:D
manieek
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 wrz 2007, o 15:13
Lokalizacja: Lubin

Re: Nie chce zapalić! Pomocy!!!

Postprzez Karko » 24 sty 2008, o 00:00

Problem komunikowany na samym początku stycznia udało się rozwiązać.
Żródłem "niepału" był zamarznięty olej napędowy w starym filtrze paliwa (wymiana, odpowietrzenie + filtr 150 zł).
Wymieniłem przy okazji świece żarowe.


Pali jak z nut.
Pozdrawiam i dziękuje za sugestie.
1,9 TD '92 od 2005 w Polsce.
Karko
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mazur » 10 lut 2008, o 00:16

bez podgrzewania świec można jeszcze odpalić na samostarcie
mazur
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lut 2008, o 23:37
Lokalizacja: sulejówek

Postprzez rafal_z_ph » 16 lut 2008, o 16:25

Podobnie w moim td. Wieczorem odstawiam i wszystko ok, a rano tylko rozrusznik krecil, az sie zdziwilem bo palil na dotyk. U elektryka sprawdzilem swiece i ok, okazalo sie ze padl bezpiecznik.
rafal_z_ph
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 10 gru 2007, o 22:42
Lokalizacja: Pomieczynska Huta/Kaszuby

Postprzez abarek » 18 lut 2008, o 22:09

hej słuchaj a palisz swojego z gazem przy wyciagnietym przyspieszaczu zapłonu
adrian
abarek
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lut 2008, o 21:30
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez dr.pajchiwo » 19 lut 2008, o 11:33

moze masz walniete wszystkie swiece. jak ja kupowalem golfa to koleszka mi powiedzial ze jedna swieca jest do wymiany. jak sie okazalo to wszystkie byly padniete. do pazdziernika zapalal z oporem(troche siwo bylo). po wymianie swiec odpala na dotkniecie, nawet w najmocniejsze mrozy. lepiej sprawdz. i akumulator lepszy sobie zakup. bo w dieslach rzecz wazna. pozdrawiam
****Volkswagen****Team****Łódź****
Avatar użytkownika
dr.pajchiwo
Czytacz
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 sie 2007, o 10:34
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron