Mój GOLF chyba zaczyna brać olej :(:( Jakieś porady?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Mój GOLF chyba zaczyna brać olej :(:( Jakieś porady?

Postprzez GoLfiQ » 22 gru 2008, o 15:43

Mój Golf chyba zaczyna brać olej ;(:( Jest w nim nalany teraz SHELL RIMULA S.D. 15w/40. Co mam zrobić..........czy dokupić taki sam i dolać, czy spuścić i nalać całkowicie nowy olej np. gęstszy?? A moze zrezygnować z Shella i wlać inną marke. GOLF III 1.9 TDI (90KM + chip =110KM) DIEZEL. Jest kartka, że olej był wymieniany przy 220750 i następna wymiana przy 230750. Czekam na odpowiedzi :):)
GoLfiQ
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 gru 2008, o 15:40
Lokalizacja: Wrocław

Mój GOLF chyba zaczyna brać olej :(:( Jakieś porady?

 

Postprzez mani51 » 22 gru 2008, o 17:29

GoLfiQ napisał(a):Jest w nim nalany teraz SHELL RIMULA S.D. 15w/40. Co mam zrobić..........czy dokupić taki sam i dolać, czy spuścić i nalać całkowicie nowy olej np. gęstszy??


bardziej gęstego do silnika nie ma
ile jeszcze musisz przejechać do wymiany? Dużo brakuje tego oleju, może źle sprawdziłeś poziom.
Z tego co piszesz to Ty jeszcze oleju nie zmmieniałeś po zakupie samochodu bo wspominasz coś o jakiejś kartce
Moja teoria jest taka że golfik nie zaczyna brać oleju tylko już brał jak go kupiłeś. Sam fakt że ktoś go zachipował świadczy o tym że nie miał silnik lekko i pewnie ktoś go nie oszczędzał więc turbina może już gubić olej a zresztą diesel ma to do siebie że coś tam oleju zawsze spali
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Nowal » 22 gru 2008, o 19:19

Wymien olej przejedz 1000km i sprawdz stan, moze zle sprawdzales, np. zaraz po zgaszeniu silnika. Tak jak kolega napisał turbina moze sobie juz sysac olej.
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 12 gości