Jak sprawdzić silnik diesla?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Jak sprawdzić silnik diesla?

Postprzez szybki » 13 maja 2008, o 16:10

Witam ,chcę kupić golfa mk3 z silnikiem diesla td lub tdi, czy możecie mi doradzić jaki silnik wybrać i jak mogę sprawdzić silnik pod względem wydajnosci? czy konieczne jest badanie ciśnienia sprężania ?
szybki
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 15:41
Lokalizacja: Gdańsk

Jak sprawdzić silnik diesla?

 

Postprzez pawel_ns » 14 maja 2008, o 08:18

ja osobiscie polecam swoj silniczek czyli 1.9 tdi 90KM... mam przejechane 230 tys ale zadnych problemow z nim nie mialem, z tego co slyszalem ten przebieg to dopiero polowa jego zycia. Jezeli mialbym teraz wybierac to pewnie wybralbym tdi 110KM bo zawsze lepiej miec troche wiecej mocy chociaz ja na swoj nie narzekam... 110 jednak sa troche drozsze. A jezeli chodzi o sprawdzenie to najlepiej jakbys podjechal z kims kto ma komputer wtedy by wszystko ladnie wyszlo co "go boli"
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez opolanin » 14 maja 2008, o 08:49

szybki, jak kupowałem dieselka to pojechałem na przegląd i do pompiarza ktory ocenil mi autko i sprawdził ciśnienie, więc byłem w komfortowej sytuacji, zobacz jak autko sie zachowuje zaraz po odpaleniu czy obroty nie falują, słuchaj czy turbina się włącza tak przy 2tys(może być ponad 2 tys), najlepiej niech ktoś jedzie za Tobą i patrzy jak dymi, na luzie depnij mu do 3 tys na chwilę i sam zobacz czy nie ma chmurki i przy odpaleniu moze pójść mała chmurka dymu to normalne ale nie tak by zakopcił, rozgrzej go by wentylator się właczyl i zobacz czy skutecznie wychłodzi, powinien sie lekko obracać na początku a za moment szybciej i wyłaczyc sie bo ma 2 biegi
opolanin
 


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości